kcharselect - en to da translation catalogue (22 entries)

en: &To Clipboard
da: &Til udklipsholderen

en: To Clipboard &UTF-8
da: Til udklipsholderen &UTF-8

en: To Clipboard &HTML
da: Til udklipsholderen &HTML

en: &From Clipboard
da: &Fra udklipsholderen

en: From Clipboard UTF-8
da: Fra udklipsholderen UTF-8

en: From Clipboard HTML
da: Fra udklipsholderen HTML

en: &Flip Text
da: &Vend tekst

en: &Reverse Direction
da: Modsat &retning

en: Bookmarks
da: Bogmærker

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
da: &Redigér

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
da: Hovedværktøjslinje

en: KDE character selection utility
da: KDE-tegnvælger

en: A wrapper around the KCharSelect widget.
da: En wrapper til KCharSelects widget.

en: KF5 port and current maintainer
da: KF5-portering og nuværende vedligeholder

en: Author and previous maintainer
da: Ophavsmand og tidligere vedligeholder

en: Author
da: Udvikler

en: New GUI, Unicode information, incremental search, and general improvements
da: Ny grafisk brugerflade, Unicode-information, inkrementel søgning, generelle forbedringer

en: Porting help
da: Hjælp til portering

en: Previous maintainer
da: Tidligere vedligeholder

en: GUI cleanup and fixes
da: Oprydning af og rettelser til GUI'et

en: XMLUI conversion
da: XMLUI-konvertering

en: RTL support
da: RTL-understøttelse
