kcharselect - en to fi translation catalogue (22 entries)

en: &To Clipboard
fi: &Leikepöydälle

en: To Clipboard &UTF-8
fi: Leikepöydälle &UTF-8

en: To Clipboard &HTML
fi: Leikepöydälle &HTML

en: &From Clipboard
fi: &Leikepöydältä

en: From Clipboard UTF-8
fi: Leikepöydältä UTF-8

en: From Clipboard HTML
fi: Leikepöydältä HTML

en: &Flip Text
fi: &Peilaa teksti

en: &Reverse Direction
fi: &Käänteissuunta

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fi: &Muokkaa

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi

en: KDE character selection utility
fi: KDE:n merkinvalintatyökalu

en: A wrapper around the KCharSelect widget.
fi: Kääre KCharSelect-käyttöliittymäkomponentin ympärille

en: KF5 port and current maintainer
fi: KF5-siirros ja nykyinen ylläpitäjä

en: Author and previous maintainer
fi: Tekijä ja aiempi ylläpitäjä

en: Author
fi: Tekijä

en: New GUI, Unicode information, incremental search, and general improvements
fi: Uusi käyttöliittymä, Unicode-tiedot, askelittainen haku ja yleisparannukset

en: Porting help
fi: Siirrosapu

en: Previous maintainer
fi: Edellinen ylläpitäjä

en: GUI cleanup and fixes
fi: Käyttöliittymän viimeistely

en: XMLUI conversion
fi: XMLUI-muunnos

en: RTL support
fi: RTL-tuki
