kcharselect - en to he translation catalogue (33 entries)

en: &To Clipboard
he: &ללוח הגזירים

en: To Clipboard &UTF-8
he: ללוח הגזירים &כ־UTF-8

en: To Clipboard &HTML
he: ללוח ה&גזירים כ־HTML

en: &From Clipboard
he: &מתוך לוח הגזירים

en: From Clipboard UTF-8
he: מתוך לוח הגזירים בתור UTF-8

en: From Clipboard HTML
he: מתוך לוח הגזירים בתור HTML

en: &Flip Text
he: הי&פוך טקסט

en: &Reverse Direction
he: היפוך &כיוון

en: &Window Color Scheme
he: ערכת צבעי &חלון

en: Bookmarks
he: סימניות

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
he: &עריכה

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
he: ה&גדרות

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
he: סרגל כלים ראשי

en: KDE character selection utility
he: כלי ברירת התווים של KDE

en: A wrapper around the KCharSelect widget.
he: מעטפת על היישומון KCharSelect.

en: Christoph Feck
he: כריסטוף פק

en: KF5 port and current maintainer
he: הסבה ל־KF5 ומתחזק נוכחי

en: Daniel Laidig
he: דניאל ליידיג

en: Author and previous maintainer
he: יוצר ומתחזק לשעבר

en: Reginald Stadlbauer
he: רגינלד שטדבוייר

en: Author
he: יוצר

en: New GUI, Unicode information, incremental search, and general improvements
he: ממשק משתמש חדש, פרטי יוניקוד, חיפוש מצרפי ושיפורים כלליים

en: Laurent Montel
he: לורנט מונטל

en: Porting help
he: עזרה בהסבה

en: Constantin Berzan
he: קונסטנטין ברזן

en: Previous maintainer
he: מתחזק קודם

en: Nadeem Hasan
he: נאדים חסן

en: GUI cleanup and fixes
he: ניקויים ותיקונים בממשק המשתמש הגרפי

en: Ryan Cumming
he: ראיין קאמינג

en: Benjamin C. Meyer
he: בנג׳מין כ. מייר

en: XMLUI conversion
he: המרה ל־XMLUI

en: Bryce Nesbitt
he: ברייס נסביט

en: RTL support
he: תמיכה בימין לשמאל
