kcharselect - en to hne translation catalogue (23 entries)

en: &To Clipboard
hne: क्लिपबोर्ड मं (&T)

en: To Clipboard &UTF-8
hne: क्लिपबोर्ड यूटीएफ-8 मं (&U)

en: To Clipboard &HTML
hne: क्लिपबोर्ड एचटीएमएल मं (&H)

en: &From Clipboard
hne: क्लिपबोर्ड से (&F)

en: From Clipboard UTF-8
hne: क्लिपबोर्ड यूटीएफ-8 से

en: From Clipboard HTML
hne: क्लिपबोर्ड एचटीएमएल से

en: &Flip Text
hne: पाठ पलटव (&F)

en: &Reverse Direction
hne: उलटा दिसा (&R)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hne: संपादन (&E)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

en: KCharSelect
hne: के-चर-सलेक्ट

en: KDE character selection utility
hne: केडीई अक्छर चयन यूटिलिटी

en: Daniel Laidig
hne: डेनियल लेडिग

en: Reginald Stadlbauer
hne: रेजऊनाल्ड स्टाडबाउर

en: Author
hne: लेखक

en: Constantin Berzan
hne: कान्सटेंटिन बेरजान

en: Nadeem Hasan
hne: नदीम हसन

en: GUI cleanup and fixes
hne: जीयूआई साफ-सफाई अउ फिक्सेस

en: Ryan Cumming
hne: रायन कमिंग

en: Benjamin C. Meyer
hne: बेंजामिन से मेयर

en: XMLUI conversion
hne: एक्सएमएलयूआई रूपान्तरन

en: Bryce Nesbitt
hne: ब्रायस नेसबिट

en: RTL support
hne: जेवनी से डेरी समर्थन
