kcharselect - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: &To Clipboard
ja: クリップボードへ(&T)

en: To Clipboard &UTF-8
ja: UTF-8 でクリップボードへ(&U)

en: To Clipboard &HTML
ja: HTML でクリップボードへ(&H)

en: &From Clipboard
ja: クリップボードから(&F)

en: From Clipboard UTF-8
ja: UTF-8 でクリップボードから(&C)

en: From Clipboard HTML
ja: HTML でクリップボードから(&M)

en: &Flip Text
ja: 文字の順序を反転(&L)

en: &Reverse Direction
ja: 反対方向(&R)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ja: 編集(&E)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ja: メインツールバー

en: KDE character selection utility
ja: KDE 文字選択ユーティリティ

en: A wrapper around the KCharSelect widget.
ja: KCharSelect ウィジェットのラッパー

en: Author
ja: 作者

en: New GUI, Unicode information, incremental search, and general improvements
ja: 新しい GUI、Unicode 情報、インクリメンタル検索、全般的な改良

en: Previous maintainer
ja: 前のメンテナ

en: GUI cleanup and fixes
ja: GUI の整理と修正

en: XMLUI conversion
ja: XMLUI 変換

en: RTL support
ja: RTL サポート
