kcharselect - en to mk translation catalogue (9 entries)

en: &To Clipboard
mk: &На табла со исечоци

en: To Clipboard &UTF-8
mk: На табла со исечоци во &UTF-8

en: To Clipboard &HTML
mk: На табла со исечоци во &HTML

en: &From Clipboard
mk: &Од табла со исечоци

en: From Clipboard UTF-8
mk: Од табла со исечоци, во UTF-8

en: From Clipboard HTML
mk: Од табла со исечоци, во HTML

en: KDE character selection utility
mk: Алатка за избор на знаци во KDE

en: GUI cleanup and fixes
mk: Средување на GUI и поправки

en: XMLUI conversion
mk: Конверзија во XMLUI
