kcharselect - en to nds translation catalogue (18 entries)

en: &To Clipboard
nds: &Na Twischenaflaag

en: To Clipboard &UTF-8
nds: Na Twischenaflaag as &UTF-8

en: To Clipboard &HTML
nds: Na Twischenaflaag as &HTML

en: &From Clipboard
nds: &Ut Twischenaflaag

en: From Clipboard UTF-8
nds: Ut Twischenaflaag as UTF-8

en: From Clipboard HTML
nds: Ut Twischenaflaag as HTML

en: &Flip Text
nds: Text ü&mdreihen

en: &Reverse Direction
nds: Ümdreiht Richt

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nds: &Bewerken

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: KDE character selection utility
nds: Bookstaav-Köörprogramm för KDE

en: A wrapper around the KCharSelect widget.
nds: En Ümtoprogramm för dat KCharSelect-Stüerelement

en: Author
nds: Autor

en: New GUI, Unicode information, incremental search, and general improvements
nds: Nieg Böversiet, Unikode-Informatschoon, schrittwies Söök un allgemeen Verbetern

en: Previous maintainer
nds: Verleden Pleger

en: GUI cleanup and fixes
nds: Oprümen vun de Böversiet un Fehlerrichten

en: XMLUI conversion
nds: Ümstellen op XMLUI

en: RTL support
nds: RTL-Ünnerstütten
