kcharselect - en to pa translation catalogue (20 entries)

en: &To Clipboard
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਵਿੱਚ(&T)

en: To Clipboard &UTF-8
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ &UTF-8 ਵਿੱਚ

en: To Clipboard &HTML
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ &HTML ਵਿੱਚ

en: &From Clipboard
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਤੋਂ(&F)

en: From Clipboard UTF-8
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ UTF-8 ਤੋਂ

en: From Clipboard HTML
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ HTML ਤੋਂ

en: &Flip Text
pa: ਟੈਕਸਟ ਝਟਕੋ(&F)

en: &Reverse Direction
pa: ਉਲਟ ਦਿਸ਼ਾ(&R)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pa: ਸੋਧ(&E)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pa: ਮੇਨ ਟੂਲਬਾਰ

en: KCharSelect
pa: ਕੇ-ਅੱਖਰ-ਚੁਣੋ

en: KDE character selection utility
pa: KDE ਅੱਖਰ ਚੋਣਕਾਰ ਸਹੂਲਤ

en: A wrapper around the KCharSelect widget.
pa: KCharSelect ਵਿਦਜੈੱਟ ਦੁਆਲੇ ਰੈਪਰ ਹੈ।

en: Author
pa: ਲੇਖਕ

en: New GUI, Unicode information, incremental search, and general improvements
pa: ਨਵਾਂ GUI, ਯੂਨੀਕੋਡ ਜਾਣਕਾਰੀ, ਲਗਾਤਾਰ ਖੋਜ ਅਤੇ ਆਮ ਸੁਧਾਰ

en: Previous maintainer
pa: ਪੁਰਾਣਾ ਪਰਬੰਧਕ

en: Nadeem Hasan
pa: ਨਦੀਮ ਹੁਸੈਨ

en: GUI cleanup and fixes
pa: GUI ਸਫ਼ਾਈ ਅਤੇ ਸਥਿਰ

en: XMLUI conversion
pa: XMLUI ਬਦਲਾਅ

en: RTL support
pa: RTL ਸਹਿਯੋਗ
