kcharselect - en to pl translation catalogue (24 entries)

en: &To Clipboard
pl: Do &schowka

en: To Clipboard &UTF-8
pl: Do schowka jako &UTF-8

en: To Clipboard &HTML
pl: Do schowka jako &HTML

en: &From Clipboard
pl: &Ze schowka

en: From Clipboard UTF-8
pl: Ze schowka jako UTF-8

en: From Clipboard HTML
pl: Ze schowka jako HTML

en: &Flip Text
pl: &Odwróć tekst

en: &Reverse Direction
pl: Odw&rotny kierunek

en: &Window Color Scheme
pl: Zestaw bar&w okien

en: Bookmarks
pl: Zakładki

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: U&stawienia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

en: KDE character selection utility
pl: Narzędzie wyboru znaków KDE

en: A wrapper around the KCharSelect widget.
pl: Programik wykorzystujący KCharSelect.

en: KF5 port and current maintainer
pl: Obecny opiekun i przeniesienie na KF5

en: Author and previous maintainer
pl: Autor i poprzedni opiekun

en: Author
pl: Autor

en: New GUI, Unicode information, incremental search, and general improvements
pl: Nowy interfejs, informacje Unicode, wyszukiwanie przyrostowe i ogólne poprawki

en: Porting help
pl: Pomoc przy przenoszeniu

en: Previous maintainer
pl: Poprzedni opiekun

en: GUI cleanup and fixes
pl: Poprawki i usprawnienia interfejsu

en: XMLUI conversion
pl: Przekształcenie XMLUI

en: RTL support
pl: Obsługa RTL
