kcharselect - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: &To Clipboard
ro: În &clipboard

en: To Clipboard &UTF-8
ro: Către clipboard &UTF-8

en: To Clipboard &HTML
ro: Către clipboard &HTML

en: &From Clipboard
ro: &Din clipboard

en: From Clipboard UTF-8
ro: Din clipboard UTF-8

en: From Clipboard HTML
ro: Din clipboard HTML

en: &Flip Text
ro: &Răstoarnă textul

en: &Reverse Direction
ro: In&versează direcția

en: Bookmarks
ro: Semne de carte

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ro: &Editare

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

en: KDE character selection utility
ro: Utilitar KDE de selectat caractere

en: A wrapper around the KCharSelect widget.
ro: Ambalaj pentru controlul grafic KCharSelect.

en: KF5 port and current maintainer
ro: Portare pe KF5 și responsabil actual

en: Author and previous maintainer
ro: Autor și responsabil precedent

en: Author
ro: Autor

en: New GUI, Unicode information, incremental search, and general improvements
ro: Interfață nouă, informație Unicod, căutare incrementală și îmbunătățiri generale

en: Porting help
ro: Ajutor la portare

en: Previous maintainer
ro: Responsabil anterior

en: GUI cleanup and fixes
ro: Reorganizare interfață grafică și corecții

en: XMLUI conversion
ro: Conversie XMLUI

en: RTL support
ro: Suport DLS
