kcharselect - en to sv translation catalogue (23 entries)

en: &To Clipboard
sv: &Till klippbordet

en: To Clipboard &UTF-8
sv: Till klippbordet &UTF-8

en: To Clipboard &HTML
sv: Till klippbordet &HTML

en: &From Clipboard
sv: &Från klippbord

en: From Clipboard UTF-8
sv: Från klippbord UTF-8

en: From Clipboard HTML
sv: Från klippbord HTML

en: &Flip Text
sv: &Vänd text

en: &Reverse Direction
sv: Omvänd &riktning

en: Bookmarks
sv: Bokmärken

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sv: &Redigera

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sv: Huvudverktygsrad

en: KCharSelect
sv: Kcharselect

en: KDE character selection utility
sv: Teckenvalverktyg för KDE

en: A wrapper around the KCharSelect widget.
sv: En omgivning för den grafiska komponenten Kcharselect.

en: KF5 port and current maintainer
sv: Konvertering till KF5 och nuvarande underhåll

en: Author and previous maintainer
sv: Upphovsman och tidigare underhåll

en: Author
sv: Upphovsman

en: New GUI, Unicode information, incremental search, and general improvements
sv: Nytt grafiskt gränssnitt, information om Unicode, inkrementell sökning och allmänna förbättringar

en: Porting help
sv: Konverteringshjälp

en: Previous maintainer
sv: Tidigare underhåll

en: GUI cleanup and fixes
sv: Upprensning av det grafiska gränssnittet och rättningar

en: XMLUI conversion
sv: Konvertering till grafiskt användargränssnitt med XML

en: RTL support
sv: Stöd för språk skrivna från höger till vänster
