kcharselect - en to th translation catalogue (19 entries)

en: &To Clipboard
th: ส่งไ&ปยังคลิปบอร์ด

en: To Clipboard &UTF-8
th: ส่งไปยังคลิปบอร์ด &UTF-8

en: To Clipboard &HTML
th: ส่งไปยังคลิปบอร์ด &HTML

en: &From Clipboard
th: &จากคลิปบอร์ด

en: From Clipboard UTF-8
th: จากคลิปบอร์ด UTF-8

en: From Clipboard HTML
th: จากคลิปบอร์ด HTML

en: &Flip Text
th: &กลับด้านข้อความ

en: &Reverse Direction
th: กลั&บทิศทาง

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
th: แ&ก้ไข

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
th: แถบเครื่องมือหลัก

en: KCharSelect
th: เลือกอักขระ-K

en: KDE character selection utility
th: เครื่องมือเลือกอักขระของ KDE

en: A wrapper around the KCharSelect widget.
th: การห่อรอบวิดเจ็ตของ เลือกอักขระ-K

en: Author
th: ผู้เขียน

en: New GUI, Unicode information, incremental search, and general improvements
th: ส่วนติดต่อผู้ใช้แบบใหม่, ข้อมูลยูนิโค้ด, การค้นหาแบบอินครีเมนท์ และการปรับปรุงทั่วไป

en: Previous maintainer
th: ผู้ดูแลคนก่อน

en: GUI cleanup and fixes
th: ปรับส่วนติดต่อให้ดูสะอาดตาและแก้ไขข้อผิดพลาด

en: XMLUI conversion
th: การแปลง XMLUI

en: RTL support
th: รองรับ RTL
