kcharselect - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: &To Clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىغا(&T)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Author
ug: ئاپتور

en: Previous maintainer
ug: ئالدىنقى مەسئۇل ئادەم
