kclock - en to bg translation catalogue (150 entries)

en: Set alarms and timers, use a stopwatch, and manage world clocks
bg: Задайте аларми и таймери, използвайте хронометър и управлявайте световни часовници

en: © 2020-2024 KDE Community
bg: © 2020–2024, Общност на KDE

[ctx: Author]
en: Desktop Integration
bg: Интеграция с работния плот

en: Select opened page
bg: Изберете отворена страница

en: Explicitly open a new Clock window
bg: Изрично отваряне на нов прозорец на Часовник

en: Days to repeat:
bg: Дни за повторение:

en: Select Days to Repeat
bg: Изберете дни за повторение

en: Alarm Name (optional):
bg: Име на алармата (по избор):

en: Wake Up
bg: Събуждане

en: Ring Duration:
bg: Продължителност на анимацията:

en: None
bg: Без

en: %1 minute | %1 minutes
bg[0]: %1 минута
bg[1]: %1 минути

en: Select Ring Duration
bg: Изберете Продължителност на звънене

en: 1 minute
bg: 1 минута

en: 2 minutes
bg: 2 минути

en: 5 minutes
bg: 5 минути

en: 10 minutes
bg: 10 минути

en: 15 minutes
bg: 15 минути

en: 30 minutes
bg: 30 минути

en: 1 hour
bg: 1 час

en: Snooze Length:
bg: Дължина на отлагането:

en: Select Snooze Length
bg: Изберете Дължина на дрямката

en: Ring Sound:
bg: Звук на звънене:

en: Default Sound
bg: Звук по подразбиране

en: Alarm
bg: Аларма

[ctx: Edit alarm page title]
en: Editing %1
bg: Редактиране %1

en: New Alarm
bg: Нова аларма

en: Done
bg: Готово

en: Cancel
bg: Отказ

en: Snoozed %1 minute | Snoozed %1 minutes
bg[0]: Отложено %1 минута
bg[1]: Отложено %1 минути

[ctx: @action:button]
en: Delete
bg: Изтриване

en: Alarms
bg: Аларми

en: Edit
bg: Редактиране

en: Settings
bg: Настройки

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have alarm functionality.
bg: Демонът на часовника не беше намерен. Моля, стартирайте kclockd, за да имате функция за аларма.

en: Failed to load the list of alarms: %1
bg: Неуспешно зареждане на списъка с аларми: %1

en: No alarms configured
bg: Няма конфигурирани аларми

en: Add alarm
bg: Добавете аларма

en: Loading…
bg: Зареждане…

[ctx: @action:button]
en: New Alarm
bg: Нова аларма

en: alarm
bg: aларма

en: Deleted %1
bg: Изтрито %1

en: Alarm is ringing
bg: Алармата звъни

en: Snooze
bg: Дрямка

en: Dismiss
bg: Отхвърляне

en: Time
bg: Час

en: Timers
bg: Таймери

en: Stopwatch
bg: Хронометър

[ctx: @action:button Close pip and return to the page where the content was popped out from]
en: Back to app
bg: Обратно към приложението

[ctx: @action:button]
en: Close
bg: Затваряне

en: Select Alarm Sound
bg: Изберете Звук на алармата

en: Select from files…
bg: Изберете от файлове...

en: Default
bg: По подразбиране

en: Choose an audio
bg: Изберете аудио

en: Audio files (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)
bg: Аудио файлове (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)

en: All files (*)
bg: Всички файлове (*)

en: Time Format
bg: Формат на времето

en: Use System Default
bg: Използване на системата по подразбиране

en: 12 Hour Time
bg: 12 часов формат

en: 24 Hour Time
bg: 24 часов формат

en: Notifications for running timers
bg: Известия за активни таймери

en: Always
bg: Винаги

[ctx: When the app is not running]
en: When %1 is not running
bg: Когато %1 не се изпълнява

en: Never
bg: Никога

en: Lets you pause and resume timers from the notification area.
bg: Позволява ви да поставите на пауза и да възобновите таймерите от областта за уведомяване.

en: Select Timer Sound
bg: Избиране на звук за таймера

en: Default timer ring sound
bg: Звук по подразбиране на таймера

en: About Clock
bg: Относно Часовник

en: About KDE
bg: Относно KDE

[ctx: @action]
en: Restore
bg: Възстановяване

[ctx: @action]
en: Pop out
bg: Извеждане в нов прозорец

[ctx: @action:button]
en: Pause
bg: Пауза

[ctx: @action:button]
en: Resume
bg: Възобновяване

[ctx: @action:button]
en: Start
bg: Начало

[ctx: @action:button]
en: Lap
bg: Етап

[ctx: @action:button]
en: Reset
bg: Нулиране

en: Reset
bg: Нулиране

en: Pause
bg: Пауза

en: Resume
bg: Възобновяване

en: Start
bg: Начало

en: Lap
bg: Етап

en: Press Space to start or pause the stopwatch. Delete or Backspace resets it. Enter adds a lap.
bg: Натиснете интервал, за да стартирате или спрете хронометъра. Delete или Backspace го нулират. Enter добавя цикъл.

en: Lap Time
bg: Време на етапа

en: Total
bg: Общо

en: Stopwatch is in Picture-in-Picture mode.
bg: Хронометърът е в режим „Картина в картина“.

[ctx: @action:button Restore (unminimize) from pip mode]
en: Restore
bg: Възстановяване

en: No locations found
bg: Няма намерени местоположения

en: Add Location
bg: Добавяне на местоположение

en: Add
bg: Добавяне

[ctx: @action:button]
en: Add Location
bg: Добавяне на местоположение

en: Yesterday
bg: Вчера

en: Tomorrow
bg: Утре

en: 1 m
bg: 1 м

en: 1 min
bg: 1 минута

en: 5 min
bg: 5 минути

en: 10 min
bg: 10 минути

en: 15 min
bg: 15 минути

en: 30 min
bg: 30 минути

en: 1 h
bg: 1 ч

en: <b>Duration:</b>
bg: <b>Продължителност:</b>

en: hours
bg: часа

en: minutes
bg: минути

en: seconds
bg: секунди

en: Loop Timer
bg: Таймер за цикъл

en: <b>Label:</b>
bg: <b>Етикет: </b>

en: <b>Command at timeout:</b>
bg: <b>Команда при изтичане на времето:</b>

en: optional
bg: незадължително

[ctx: @title:window Edit timer]
en: Edit %1
bg: Редактиране %1

[ctx: @title:window]
en: Create Timer
bg: Създаване на таймер

en: Timer
bg: Таймер

en: Hide Presets
bg: Скриване на предварително зададени настройки

en: Show Presets
bg: Показване на предварително зададени настройки

en: Toggle Delete
bg: Превключване на Изтриване

en: Save As Preset
bg: Запазване като предварително зададено

[ctx: @action:button]
en: Save
bg: Запазване

[ctx: @action:button]
en: Done
bg: Готово

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause
bg: Пауза

[ctx: @info:tooltip]
en: Start
bg: Начало

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset
bg: Нулиране

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit
bg: Редактиране

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete
bg: Изтриване

en: New Timer
bg: Нов таймер

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have timer functionality.
bg: Демонът на часовника не беше намерен. Моля, стартирайте kclockd, за да имате функционалност на таймера.

en: Failed to load the list of timers: %1
bg: Неуспешно зареждане на списъка с таймери: %1

[ctx: @action:button]
en: New Timer
bg: Нов таймер

en: No timers configured
bg: Няма конфигурирани таймери

en: Add timer
bg: Добавете таймер

en: New timer
bg: Нов таймер

en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @action:button Add 1 minute to timer]
en: 1 minute
bg: 1 минута

en: This timer is in Picture-in-Picture mode.
bg: Таймерът е в режим „Картина в картина“.

en: Timer has finished
bg: Таймерът приключи

en: %1 has completed.
bg: %1 завърши.

en: The timer has completed.
bg: Таймерът приключи.

en: %1 hour and 30 minutes ahead
bg: %1 час и 30 минути напред

en: %1 hours and 30 minutes ahead
bg: %1 час и 30 минути напред

en: %1 hour ahead
bg: %1 час напред

en: %1 hours ahead
bg: %1 часа напред

en: %1 hour and 30 minutes behind
bg: %1 час и 30 минути назад

en: %1 hours and 30 minutes behind
bg: %1 час и 30 минути назад

en: %1 hour behind
bg: %1 час изоставане

en: %1 hours behind
bg: %1 час назад

en: Local time
bg: Местно време

en: %1 day | %1 days
bg[0]: %1 ден
bg[1]: %1 дни

en: %1 hour | %1 hours
bg[0]: %1 час
bg[1]: %1 часа

en: Alarm will ring in under a minute
bg: Алармата ще звънне след по-малко от минута

en: Alarm will ring in %1
bg: Алармата ще звънне след %1

[ctx: Repeat]
en: Only once
bg: Само веднъж

[ctx: Repeat]
en: Everyday
bg: Всеки ден

[ctx: Repeat]
en: Weekdays
bg: Делнични дни
