kclock - en to eu translation catalogue (122 entries)

en: Select opened page
eu: Hautatu irekitako orrialdea

en: Set alarms and timers, use a stopwatch, and manage world clocks
eu: Ezarri alarmak eta tenporizadoreak, erabili kronometroa, eta kudeatu munduko ordulariak

en: © 2020-2024 KDE Community
eu: © 2020-2024 KDE Komunitatea

en: Days to repeat:
eu: Errepikatu beharreko egunak:

en: Select Days to Repeat
eu: Errepikatu beharreko egunak hautatu

en: Alarm Name (optional):
eu: Alarmaren izena (aukerakoa)

en: Wake Up
eu: Esnatu

en: Ring Duration:
eu: Txirrinaren iraupena:

en: None
eu: Bat ere ez

en: 1 minute
eu: minutu 1

en: %1 minutes
eu: %1 minutu

en: Select Ring Duration
eu: Aukeratu txirrinaren iraupena

en: 2 minutes
eu: 2 minutu

en: 5 minutes
eu: 5 minutu

en: 10 minutes
eu: 10 minutu

en: 15 minutes
eu: 15 minutu

en: 30 minutes
eu: 30 minutu

en: 1 hour
eu: ordu 1

en: Snooze Length:
eu: Kuluxkaren iraupena:

en: Select Snooze Length
eu: Aukeratu kuluxkaren iraupena

en: Ring Sound:
eu: Txirrinaren hotsa:

en: Default Sound
eu: Soinu lehenetsia

en: Alarm
eu: Alarma

[ctx: Edit alarm page title]
en: Editing %1
eu: %1 editatzea

en: New Alarm
eu: Alarma berria

en: Done
eu: Eginda

en: Cancel
eu: Utzi

en: Snoozed %1 minute | Snoozed %1 minutes
eu[0]: Minutu %1eko kuluxka egin du
eu[1]: %1 minutuko kuluxka egin du

[ctx: @action:button]
en: Delete
eu: Ezabatu

en: Alarms
eu: Alarmak

en: Edit
eu: Editatu

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have alarm functionality.
eu: Ez du aurkitu erlojuaren daimonik. Mesedez abiarazi «kclockd», alarma funtzionaltasuna izateko.

en: No alarms configured
eu: Ez da alarmarik konfiguratu

en: Add alarm
eu: Gehitu alarma

en: alarm
eu: alarma

en: Deleted %1
eu: Ezabatu %1

en: Alarm is ringing
eu: Alarma jotzen ari da

en: Snooze
eu: Kuluxka

en: Dismiss
eu: Baztertu

en: Select Alarm Sound
eu: Aukeratu alarmaren soinua

en: Select from files…
eu: Hautatu fitxategietatik...

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Choose an audio
eu: Hautatu audio bat

en: Audio files (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)
eu: Audio fitxategiak (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)

en: All files (*)
eu: Fitxategi guztiak (*)

en: Time
eu: Ordua

en: Timers
eu: Tenporizadoreak

en: Stopwatch
eu: Kronometroa

en: Only once
eu: Behin bakarrik

en: Everyday
eu: Egunero

en: Weekdays
eu: Astegunetan

en: Mon,
eu: Asl,

en: Tue,
eu: Asr,

en: Wed,
eu: Asz,

en: Thu,
eu: Osg,

en: Fri,
eu: Osr,

en: Sat,
eu: Lar,

en: Sun,
eu: Iga,

en: Clock
eu: Erlojua

en: Time Format
eu: Ordu-formatua

en: Use System Default
eu: Erabili sisteman lehenetsitakoa

en: 12 Hour Time
eu: 12 orduko ordua

en: 24 Hour Time
eu: 24 orduko ordua

en: About Clock
eu: Erlojuari buruz

en: About KDE
eu: KDEri buruz

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Pause
eu: Eten

en: Resume
eu: Berrekin

en: Start
eu: Abiarazi

en: Lap
eu: Itzulia

en: Lap Time
eu: Itzuliko denbora

en: Total
eu: Guztira

en: No locations found
eu: Ez du kokalekurik aurkitu

en: Add Location
eu: Gehitu kokalekua

en: Add
eu: Gehitu

en: 1 m
eu: m 1

en: 1 h
eu: ordu 1

en: <b>Duration:</b>
eu: <b>Iraupena:</b>

en: hours
eu: ordu

en: minutes
eu: minutu

en: seconds
eu: segundo

en: <b>Label:</b>
eu: <b>Etiketa</b>

en: Timer
eu: Tenporizadorea

en: <b>Command at timeout:</b>
eu: <b>Denbora-muga betetzean, komandoa:</b>

en: optional
eu: aukerakoa

en: Hide Presets
eu: Ezkutatu aurre-ezarpenak

en: Show Presets
eu: Erakutsi aurre-ezarpenak

en: Toggle Delete
eu: Txandakatu ezabatzea

en: <b>Create New Timer</b>
eu: <b>Sortu tenporizadore berria</b>

en: Save As Preset
eu: Gorde aurre-ezarpen gisa

en: Create timer
eu: Sortu tenporizadorea

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop timer
eu: Begizta-tenporizadorea

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause
eu: Etenaldia

[ctx: @info:tooltip]
en: Start
eu: Abiatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset
eu: Berrezarri

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete
eu: Ezabatu

en: New Timer
eu: Tenporizadore berria

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have timer functionality.
eu: Ez du aurkitu erlojuaren daimona. Mesedez abiarazi «kclockd», tenporizadore funtzionaltasuna izateko.

en: No timers configured
eu: Ez da tenporizadorerik konfiguratu

en: Add timer
eu: Gehitu tenporizadorea

en: New timer
eu: Tenporizadore berria

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Loop Timer
eu: Tenporizadore begizta

en: Timer has finished
eu: Tenporizadoreak bukatu du

en: %1 has completed.
eu: %1 osatu da.

en: The timer has completed.
eu: Tenporizadoreak bukatu du.

en: %1 hour and 30 minutes ahead
eu: ordu %1 eta 30 minutuko aurrerapena

en: %1 hours and 30 minutes ahead
eu: %1 ordu eta 30 minutuko aurrerapena

en: %1 hour ahead
eu: Ordu %1(e)ko aurrerapena

en: %1 hours ahead
eu: %1 ordukoko aurrerapena

en: %1 hour and 30 minutes behind
eu: Ordu %1 eta erdiko atzerapena

en: %1 hours and 30 minutes behind
eu: %1 ordu eta 30 minutuko atzerapena

en: %1 hour behind
eu: Ordu %1(e)ko atzerapena

en: %1 hours behind
eu: %1 orduko atzerapena

en: Local time
eu: Ordu lokala

en: %1 day | %1 days
eu[0]: eguna %1
eu[1]: %1 egun

en:  and
eu: eta

en: %1 hour | %1 hours
eu[0]: ordu %1
eu[1]: %1 ordu

en: %1 minute | %1 minutes
eu[0]: minutu %1
eu[1]: %1 minutu

en: Alarm will ring in under a minute
eu: Alarma minutu bat baina gutxiagoz joko du

en: Alarm will ring in %1
eu: Alarmak %1(e)an joko du
