kclock - en to fi translation catalogue (10 entries)

en: Dismiss
fi: Merkitse nähdyksi

en: Snooze
fi: Torkuta

en: Alarm
fi: Hälytys

en: View
fi: Näkymä

[ctx: @info]
en: Alarm: <shortcut>%1 %2</shortcut>
fi: Hälytys: <shortcut>%1 %2</shortcut>

en: Don't use PowerDevil for alarms if it is available
fi: Älä käytä hälytyksiin PowerDeviliä, vaikka se olisi käytettävissä

en: © 2020-2022 KDE Community
fi: © 2020–2022 KDE-yhteisö

en: Timer complete
fi: Ajastus on päättynyt

en: Your timer %1 has finished!
fi: Ajastus %1 on päättynyt!

en: Allow the clock process to be in the background and launched on startup.
fi: Salli kelloprosessin olla taustalla ja käynnistyä kirjauduttaessa.
