kclock - en to fi translation catalogue (122 entries)

en: Select opened page
fi: Valitse avattu sivu

en: Set alarms and timers, use a stopwatch, and manage world clocks
fi: Aseta hälytyksiä ja ajastimia, käytä sekuntikelloa ja hallitse maailmankelloa

en: © 2020-2024 KDE Community
fi: © 2020–2024 KDE-yhteisö

en: Days to repeat:
fi: Toistopäivät:

en: Select Days to Repeat
fi: Valitse toistopäivät

en: Alarm Name (optional):
fi: Hälytyksen nimi (valinnainen):

en: Wake Up
fi: Herätys

en: Ring Duration:
fi: Soiton kesto:

en: None
fi: Ei mitään

en: 1 minute
fi: 1 minuutin

en: %1 minutes
fi: %1 minuuttia

en: Select Ring Duration
fi: Valitse soiton kesto

en: 2 minutes
fi: 2 minuutin

en: 5 minutes
fi: 5 minuutin

en: 10 minutes
fi: 10 minuutin

en: 15 minutes
fi: 15 minuutin

en: 30 minutes
fi: 30 minuutin

en: 1 hour
fi: 1 tunnin

en: Snooze Length:
fi: Torkutuksen kesto:

en: Select Snooze Length
fi: Valitse torkutuksen kesto

en: Ring Sound:
fi: Soittoääni:

en: Default Sound
fi: Oletusääni

en: Alarm
fi: Hälytys

[ctx: Edit alarm page title]
en: Editing %1
fi: Muokataan: %1

en: New Alarm
fi: Uusi hälytys

en: Done
fi: Valmis

en: Cancel
fi: Peru

en: Snoozed %1 minute | Snoozed %1 minutes
fi[0]: Torkutettu %1 minuutti
fi[1]: Torkutettu %1 minuuttia

[ctx: @action:button]
en: Delete
fi: Poista

en: Alarms
fi: Hälytykset

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Settings
fi: Asetukset

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have alarm functionality.
fi: Kellopalvelua ei löytynyt. Käynnistä kclockd mahdollistaaksesi hälytystoiminnon.

en: No alarms configured
fi: Ei asetettuja hälytyksiä

en: Add alarm
fi: Lisää hälytys

en: alarm
fi: hälytys

en: Deleted %1
fi: Poistettu %1

en: Alarm is ringing
fi: Hälytys soi

en: Snooze
fi: Torkuta

en: Dismiss
fi: Merkitse nähdyksi

en: Select Alarm Sound
fi: Valitse hälytysääni

en: Select from files…
fi: Valitse tiedostoista…

en: Default
fi: Oletus

en: Choose an audio
fi: Valitse ääni

en: Audio files (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)
fi: Äänitiedostot (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)

en: All files (*)
fi: Kaikki tiedostot (*)

en: Time
fi: Aika

en: Timers
fi: Ajastimet

en: Stopwatch
fi: Sekuntikello

en: Only once
fi: Vain kerran

en: Everyday
fi: Päivittäin

en: Weekdays
fi: Arkipäivisin

en: Mon,
fi: ma,

en: Tue,
fi: ti,

en: Wed,
fi: ke,

en: Thu,
fi: to,

en: Fri,
fi: pe,

en: Sat,
fi: la,

en: Sun,
fi: su,

en: AM
fi: ap.

en: PM
fi: ip.

en: Clock
fi: Kello

en: Time Format
fi: Ajan muoto

en: Use System Default
fi: Käytä järjestelmän oletusta

en: 12 Hour Time
fi: 12-tuntinen kello

en: 24 Hour Time
fi: 24-tuntinen kello

en: About Clock
fi: Tietoa Kellosta

en: About KDE
fi: Tietoa KDE:sta

en: Reset
fi: Nollaa

en: Pause
fi: Tauko

en: Resume
fi: Jatka

en: Start
fi: Käynnistä

en: Lap
fi: Kierros

en: #%1
fi: # %1

en: No locations found
fi: Sijainteja ei löytynyt

en: Add Location
fi: Lisää sijainti

en: Add
fi: Lisää

en: 1 m
fi: 1 min

en: 5 m
fi: 2 min

en: 10 m
fi: 10 min

en: 15 m
fi: 15 min

en: 30 m
fi: 30 min

en: 1 h
fi: 1 t

en: <b>Duration:</b>
fi: <b>Kesto:</b>

en: hours
fi: tuntia

en: minutes
fi: minuuttia

en: seconds
fi: sekuntia

en: <b>Label:</b>
fi: <b>Selite:</b>

en: Timer
fi: Ajastin

en: <b>Command at timeout:</b>
fi: <b>Aikakatkaisukomento:</b>

en: optional
fi: valinnainen

en: Hide Presets
fi: Piilota esiasetukset

en: Show Presets
fi: Näytä esiasetukset

en: Toggle Delete
fi: Poista tai palauta

en: <b>Create New Timer</b>
fi: <b>Luo uusi ajastin</b>

en: Save As Preset
fi: Tallenna esiasetukseksi

en: Create timer
fi: Luo ajastin

en: New Timer
fi: Uusi ajastin

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have timer functionality.
fi: Kellopalvelua ei löytynyt. Käynnistä kclockd mahdollistaaksesi ajastintoiminnon.

en: No timers configured
fi: Ei asetettuja ajastimia

en: Add timer
fi: Lisää ajastin

en: New timer
fi: Uusi ajastin

en: Delete
fi: Poista

en: Loop Timer
fi: Ajastinsilmukka

en: Timer has finished
fi: Ajastus on valmis

en: %1 has completed.
fi: %1 on valmistunut.

en: The timer has completed.
fi: Ajastus on valmis.

en: %1 hour and 30 minutes ahead
fi: %1 tuntia ja 30 minuuttia edellä

en: %1 hours and 30 minutes ahead
fi: %1 tuntia ja 30 minuuttia edellä

en: %1 hour ahead
fi: %1 tunti edellä

en: %1 hours ahead
fi: %1 tuntia edellä

en: %1 hour and 30 minutes behind
fi: %1 tunti ja 30 minuuttia jäljessä

en: %1 hours and 30 minutes behind
fi: %1 tuntia ja 30 minuuttia jäljessä

en: %1 hour behind
fi: %1 tunti jäljessä

en: %1 hours behind
fi: %1 tuntia jäljessä

en: Local time
fi: Paikallinen aika

en: %1 day | %1 days
fi[0]: %1 päivä
fi[1]: %1 päivää

en:  and
fi:  ja

en: %1 hour | %1 hours
fi[0]: %1 tunti
fi[1]: %1 tuntia

en: %1 minute | %1 minutes
fi[0]: %1 minuutti
fi[1]: %1 minuuttia

en: Alarm will ring in under a minute
fi: Hälytys soi minuutin sisään

en: Alarm will ring in %1
fi: Hälytys soi %1 kuluttua
