kclock - en to gl translation catalogue (133 entries)

en: Set alarms and timers, use a stopwatch, and manage world clocks
gl: Defina alarmas e temporizadores, use un cronómetro, e xestione os reloxos mundiais.

en: © 2020-2024 KDE Community
gl: © 2020-2024 Comunidade KDE

[ctx: Author]
en: Desktop Integration
gl: Integración co escritorio.

en: Select opened page
gl: Seleccionar a páxina aberta

en: Explicitly open a new Clock window
gl: Abrir explicitamente unha nova xanela de reloxo.

en: Days to repeat:
gl: Días para repetir:

en: Select Days to Repeat
gl: Seleccione os días para repetir

en: Alarm Name (optional):
gl: Nome da alarma (opcional):

en: Wake Up
gl: Acordar

en: Ring Duration:
gl: Duración do son:

en: None
gl: Ningunha

en: %1 minute | %1 minutes
gl[0]: %1 minuto
gl[1]: %1 minutos

en: Select Ring Duration
gl: Seleccionar a duración do son

en: 1 minute
gl: 1 minuto

en: 2 minutes
gl: 2 minutos

en: 5 minutes
gl: 5 minutos

en: 10 minutes
gl: 10 minutos

en: 15 minutes
gl: 15 minutos

en: 30 minutes
gl: 30 minutos

en: 1 hour
gl: 1 hora

en: Snooze Length:
gl: Duración do atraso:

en: Select Snooze Length
gl: Seleccionar a duración do atraso

en: Ring Sound:
gl: Son:

en: Default Sound
gl: Son predeterminado

en: Alarm
gl: Alarma

[ctx: Edit alarm page title]
en: Editing %1
gl: Editando %1

en: New Alarm
gl: Nova alarma

en: Done
gl: Feito

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Snoozed %1 minute | Snoozed %1 minutes
gl[0]: Atrasada %1 minuto
gl[1]: Atrasada %1 minutos

[ctx: @action:button]
en: Delete
gl: Eliminar

en: Alarms
gl: Alarmas

en: Edit
gl: Editar

en: Settings
gl: Configuración

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have alarm functionality.
gl: Non se atopou o servizo do reloxo. Inicie kclockd para ter a funcionalidade de alarma.

en: No alarms configured
gl: Non hai alarmas configuradas.

en: Add alarm
gl: Engadir unha alarma

en: Loading…
gl: Cargando…

[ctx: @action:button]
en: New Alarm
gl: Nova alarma

en: alarm
gl: alarma

en: Deleted %1
gl: Eliminouse %1

en: Alarm is ringing
gl: A alarma está soando

en: Snooze
gl: Atrasar

en: Dismiss
gl: Descartar

en: Time
gl: Hora

en: Timers
gl: Temporizadores

en: Stopwatch
gl: Cronómetro

en: Select Alarm Sound
gl: Seleccionar o son da alarma

en: Select from files…
gl: Seleccionar de ficheiros…

en: Default
gl: Predeterminado

en: Choose an audio
gl: Escoller un son

en: Audio files (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)
gl: Ficheiros de son (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)

en: All files (*)
gl: Todos os ficheiros (*)

en: AM
gl: a.m.

en: PM
gl: p.m.

en: Time Format
gl: Formato de hora

en: Use System Default
gl: Usar o predeterminado do sistema.

en: 12 Hour Time
gl: Formato de 12 horas

en: 24 Hour Time
gl: Formato de 24 horas

en: Notifications for running timers
gl: Notificacións de temporizadores activos

en: Always
gl: Sempre

[ctx: When the app is not running]
en: When %1 is not running
gl: Cando %1 non se estea a executar

en: Never
gl: Nunca

en: Lets you pause and resume timers from the notification area.
gl: Permítelle pausar e continuar temporizadores desde a área de notificación.

en: Select Timer Sound
gl: Seleccionar o son do temporizador

en: Default timer ring sound
gl: Son predeterminado de remate de temporizador

en: About Clock
gl: Sobre o reloxo

en: About KDE
gl: Sobre KDE

en: Reset
gl: Restabelecer

en: Pause
gl: Pausar

en: Resume
gl: Continuar

en: Start
gl: Iniciar

en: Lap
gl: Volta

en: Press Space to start or pause the stopwatch. Delete or Backspace resets it. Enter adds a lap.
gl: Prema Espazo para iniciar ou pausar o cronómetro. Suprimir ou Retroceder restabeléceo. Intro engade unha volta.

en: Lap Time
gl: Tempo da volta

[ctx: @action:button]
en: Pause
gl: Pausar

[ctx: @action:button]
en: Resume
gl: Continuar

[ctx: @action:button]
en: Start
gl: Iniciar

en: #%1
gl: N.° %1

en: No locations found
gl: Non se atoparon localizacións.

en: Add Location
gl: Engadir unha localización

en: Add
gl: Engadir

[ctx: @action:button]
en: Add Location
gl: Engadir unha localización

en: Yesterday
gl: Onte

en: Tomorrow
gl: Mañá

en: <b>Duration:</b>
gl: <b>Duración:</b>

en: hours
gl: horas

en: minutes
gl: minutos

en: seconds
gl: segundos

en: Loop Timer
gl: Temporizador en bucle

en: <b>Label:</b>
gl: <b>Etiqueta:</b>

en: <b>Command at timeout:</b>
gl: <b>Orde ao superar o tempo límite:</b>

en: optional
gl: opcional

[ctx: @title:window Edit timer]
en: Edit %1
gl: Editar %1

[ctx: @title:window]
en: Create Timer
gl: Crear un temporizador

en: Timer
gl: Temporizador

en: Hide Presets
gl: Agochar as predefinicións

en: Show Presets
gl: Amosar as predefinicións

en: Toggle Delete
gl: Conmutar a eliminación

en: Save As Preset
gl: Gardar como predefinición

[ctx: @action:button]
en: Save
gl: Gardar

[ctx: @action:button]
en: Done
gl: Feito

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause
gl: Pausar

[ctx: @info:tooltip]
en: Start
gl: Iniciar

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset
gl: Restabelecer

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit
gl: Editar

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete
gl: Eliminar

en: New Timer
gl: Novo temporizador

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have timer functionality.
gl: Non se atopou o servizo do reloxo. Inicie kclockd para ter a funcionalidade de temporizador.

[ctx: @action:button]
en: New Timer
gl: Novo temporizador

en: No timers configured
gl: Non hai temporizadores configurados.

en: Add timer
gl: Engadir un temporizador

en: New timer
gl: Novo temporizador

en: Delete
gl: Eliminar

en: Timer has finished
gl: O temporizador rematou.

en: %1 has completed.
gl: %1 completouse.

en: The timer has completed.
gl: O temporizador completouse.

en: %1 hour and 30 minutes ahead
gl: %1 hora e 30 minutos por diante

en: %1 hours and 30 minutes ahead
gl: %1 horas e 30 minutos por diante

en: %1 hour ahead
gl: %1 hora por diante

en: %1 hours ahead
gl: %1 horas por diante

en: %1 hour and 30 minutes behind
gl: %1 hora e 30 minutos por detrás

en: %1 hours and 30 minutes behind
gl: %1 horas e 30 minutos por detrás

en: %1 hour behind
gl: %1 hora por detrás

en: %1 hours behind
gl: %1 horas por detrás

en: Local time
gl: Hora local

en: %1 day | %1 days
gl[0]: %1 día
gl[1]: %1 días

en: %1 hour | %1 hours
gl[0]: %1 hora
gl[1]: %1 horas

en: Alarm will ring in under a minute
gl: A alarma soará en menos dun minuto.

en: Alarm will ring in %1
gl: A alarma soará en %1.

[ctx: Repeat]
en: Only once
gl: Só unha vez

[ctx: Repeat]
en: Everyday
gl: Todos os días

[ctx: Repeat]
en: Weekdays
gl: Días da semana
