kclock - en to ia translation catalogue (129 entries)

en: Set alarms and timers, use a stopwatch, and manage world clocks
ia: Fixa alarmas e chronometros, usa un campana (stopwatch) e gere horologios del mundo

en: © 2020-2024 KDE Community
ia: © 2020-2024 Communitate de KDE

[ctx: Author]
en: Desktop Integration
ia: Integration de Scriptorio

en: Select opened page
ia: Selige pagina aperite

en: Explicitly open a new Clock window
ia: Aperi explicitemente un nove fenestra de Horologio

en: Days to repeat:
ia: Dies a repeter:

en: Select Days to Repeat
ia: Selige Dies a Repeter

en: Alarm Name (optional):
ia: Nomine de Alarma (Optional)

en: Wake Up
ia: Evelia

en: Ring Duration:
ia: Duration de circulo:

en: None
ia: Necun

en: %1 minute | %1 minutes
ia[0]: %1 minuta
ia[1]: %1 minutas

en: Select Ring Duration
ia: Selectiona Duration de tintinnar

en: 1 minute
ia: 1 minuta

en: 2 minutes
ia: 2 minutas

en: 5 minutes
ia: 5 minutas

en: 10 minutes
ia: 10 minutas

en: 15 minutes
ia: 15 minutas

en: 30 minutes
ia: 30 minutas

en: 1 hour
ia: 1 hora

en: Snooze Length:
ia: Longitude de dormettar:

en: Select Snooze Length
ia: Selige Longitude de dormettar

en: Ring Sound:
ia: Sono de tintinnar:

en: Default Sound
ia: Sono predefinite

en: Alarm
ia: Alarma

[ctx: Edit alarm page title]
en: Editing %1
ia: Editar %1

en: New Alarm
ia: Nove alarma

en: Done
ia: Facite

en: Cancel
ia: Cancella

en: Snoozed %1 minute | Snoozed %1 minutes
ia[0]: Dormettate %1 minuta
ia[1]: Dormettate %1 minutas

[ctx: @action:button]
en: Delete
ia: Dele

en: Alarms
ia: Alarmas

en: Edit
ia: Modifica

en: Settings
ia: Preferentias

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have alarm functionality.
ia: Le demone de horologio (clock) non esseva trovate. Pro favor tu starta kclockd per haber functionalitate de alarmas.

en: No alarms configured
ia: Nule alarmas configurate

en: Add alarm
ia: Adde alarma

en: Loading…
ia: Cargante...

[ctx: @action:button]
en: New Alarm
ia: Nove alarma

en: alarm
ia: alarma

en: Deleted %1
ia: Delite %1

en: Alarm is ringing
ia: Alarma es tintinnante

en: Snooze
ia: Snooze (Dormettar)

en: Dismiss
ia: Abbandona

en: Time
ia: Tempore

en: Timers
ia: Chronometros

en: Stopwatch
ia: Chronometro

en: Select Alarm Sound
ia: Selectiona sono de alarma

en: Select from files…
ia: Selectiona ab files...

en: Default
ia: Predefinite

en: Choose an audio
ia: Selige un audio

en: Audio files (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)
ia: Files Audio (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)

en: All files (*)
ia: Omne files (*)

en: Time Format
ia: Formato de Tempore

en: Use System Default
ia: Usa le predefinite de systema

en: 12 Hour Time
ia: Tempore de 12 horas

en: 24 Hour Time
ia: Tempore de 24 horas

en: Notifications for running timers
ia: Notificationes per chronometros temporisator executante

en: Always
ia: Sempre

[ctx: When the app is not running]
en: When %1 is not running
ia: Qyando %1 non es executante

en: Never
ia: Jammais

en: Lets you pause and resume timers from the notification area.
ia: Te pemitte poner in pausa e reprender chronometros temporisator  ab le area de notification.

en: Select Timer Sound
ia: Selectiona sono de horologio (Timer)

en: Default timer ring sound
ia: Sono predefinitede tintinnar de horologio (timer)

en: About Clock
ia: Re Clock (Horologio)

en: About KDE
ia: A proposito de KDE

en: Reset
ia: Reinitialisa

en: Pause
ia: Pausa

en: Resume
ia: Reprende

en: Start
ia: Initia

en: Lap
ia: Gyro

en: Press Space to start or pause the stopwatch. Delete or Backspace resets it. Enter adds a lap.
ia: Pressa Spatio per startar o pausar le chronometro. Dele o RetroSpatio per reinitialisar lo. Enter (clave de Insertar) adde un giro.

en: Lap Time
ia: Tempore de gyro

[ctx: @action:button]
en: Pause
ia: Pausa

[ctx: @action:button]
en: Resume
ia: Reprende

[ctx: @action:button]
en: Start
ia: Starta

en: No locations found
ia: Nulle location trovate

en: Add Location
ia: Adde location

en: Add
ia: Adde

[ctx: @action:button]
en: Add Location
ia: Adde location

en: Yesterday
ia: Heri

en: Tomorrow
ia: Deman

en: hours
ia: horas

en: minutes
ia: minutas

en: seconds
ia: secundas

en: Loop Timer
ia: Chronometro de anillo (repetite)

en: <b>Label:</b>
ia: <b>Etiquetta:</b>

en: <b>Command at timeout:</b>
ia: <b>Commanda a tempore expirate:</b>

[ctx: @title:window Edit timer]
en: Edit %1
ia: Modifica %1

[ctx: @title:window]
en: Create Timer
ia: Crea chronometro (horologio)

en: Timer
ia: Temporisator o Chronometro

en: Hide Presets
ia: Cela Preregulationes

en: Show Presets
ia: Monstra Preregulationes

en: Toggle Delete
ia: Commuta dele

en: Save As Preset
ia: Salveguarda como preregulate

[ctx: @action:button]
en: Save
ia: Salveguarda

[ctx: @action:button]
en: Done
ia: Facite

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause
ia: Pausa

[ctx: @info:tooltip]
en: Start
ia: Initia

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset
ia: Reinitialisa

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit
ia: Modifica

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete
ia: Dele

en: New Timer
ia: Nove chronometro

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have timer functionality.
ia: Le demone de horologio (clock) non esseva trovate. Pro favor tu starta kclockd per haber functionalitate de chronometro.

[ctx: @action:button]
en: New Timer
ia: Nove chronometro

en: No timers configured
ia: Necun chronometro configurate

en: Add timer
ia: Adde chronometro

en: New timer
ia: Nove chronometro

en: Delete
ia: Dele

[ctx: @action:button Add 1 minute to timer]
en: 1 minute
ia: 1 minuta

en: Timer has finished
ia: Chronometro ha terminate

en: %1 has completed.
ia: %1 ha completate.

en: The timer has completed.
ia: Le chronometro ha completate.

en: %1 hour and 30 minutes ahead
ia: %1 hora e 30 minutas avante

en: %1 hours and 30 minutes ahead
ia: %1 horas e 30 minutas avante

en: %1 hour ahead
ia: %1 hora avante

en: %1 hours ahead
ia: %1 horas avante

en: %1 hour and 30 minutes behind
ia: %1 hora e 30 minutas retro

en: %1 hours and 30 minutes behind
ia: %1 horas e 30 minutas retro

en: %1 hour behind
ia: %1 hora  retro

en: %1 hours behind
ia: %1 horas  retro

en: Local time
ia: Tempore Local

en: %1 day | %1 days
ia[0]: %1 die
ia[1]: %1 dies

en: %1 hour | %1 hours
ia[0]: %1 hora
ia[1]: %1 horas

en: Alarm will ring in under a minute
ia: Alarma tintinnara in sub un minuta

en: Alarm will ring in %1
ia: Alarma tintinnara in %1

[ctx: Repeat]
en: Only once
ia: Solmente olim

[ctx: Repeat]
en: Everyday
ia: Quotidian

[ctx: Repeat]
en: Weekdays
ia: Dies de septimana
