kclock - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Dismiss
it: Ignora

en: Snooze
it: Posticipa

en: Alarm
it: Sveglia

en: View
it: Visualizza

[ctx: @info]
en: Alarm: <shortcut>%1 %2</shortcut>
it: Sveglia: <shortcut>%1 %2</shortcut>

en: Don't use PowerDevil for alarms if it is available
it: Non usare PowerDevil per le sveglie se è disponibile

en: © 2020-2022 KDE Community
it: © 2020-2022 Comunità KDE

en: Timer complete
it: Timer completato

en: Your timer %1 has finished!
it: Il tuo timer %1 è terminato.

en: Allow the clock process to be in the background and launched on startup.
it: Permetti al processo dell'orologio di rimanere in sottofondo e di essere eseguito all'avvio.
