kclock - en to nn translation catalogue (24 entries)

[ctx: @action:button]
en: Dismiss
nn: Avvis

en: Dismiss
nn: Avvis

en: Snooze
nn: Slumra

[ctx: @action:button Add 1 minute to timer]
en: +1 Minute
nn: +1 minutt

[ctx: @action:button]
en: Reset Timer
nn: Nullstill nedteljing

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: timer
nn: nedteljing

[ctx: Timer running or paused (remaining time)]
en: %1 (%2 Remaining)
nn: %1 (%2 att)

[ctx: KRunner category]
en: Timer
nn: Nedteljing

[ctx: @action]
en: Resume
nn: Hald fram

[ctx: @action]
en: Start Timer
nn: Start nedteljing

[ctx: @action Dismiss Alarm]
en: Dismiss
nn: Avvis

[ctx: Disable timer (rings in time)]
en: Disable (Rings in %1)
nn: Slå (ringjer om %1)

[ctx: @action Enable Alarm]
en: Enable
nn: Slå på

en: Don't use PowerDevil for alarms if it is available
nn: Ikkje bruk PowerDevil for alarmar om tilgjengeleg

en: © 2020-2022 KDE Community
nn: © 2020–2022 KDE-fellesskapet

[ctx: Author]
en: Desktop Integration
nn: Skrivebordsintegrering

en: Timer complete
nn: Nedteljing fullført

en: Your timer %1 has finished!
nn: Nedteljinga %1 er ferdig!

[ctx: @action:button Open kclock app]
en: Open Clock
nn: Opna klokka

[ctx: @action:button Add minute to timer]
en: +1 Minute
nn: +1 minutt

[ctx: @action:button Reset timer]
en: Reset
nn: Nullstill

[ctx: @title:notification Timer name (paused)]
en: %1 (Paused)
nn: %1 (pause)

[ctx: @action:button Resume timer]
en: Resume
nn: Hald fram

en: Allow the clock process to be in the background and launched on startup.
nn: Tillat klokkeprosessen å vera i bakgrunnen og startast ved oppstart.
