kclock - en to pt_BR translation catalogue (10 entries)

en: Dismiss
pt_BR: Descartar

en: Snooze
pt_BR: Soneca

en: Alarm
pt_BR: Alarme

en: View
pt_BR: Exibir

[ctx: @info]
en: Alarm: <shortcut>%1 %2</shortcut>
pt_BR: Alarme: <shortcut>%1 %2</shortcut>

en: Don't use PowerDevil for alarms if it is available
pt_BR: Não use o PowerDevil para alarmes se estiver disponível

en: © 2020-2022 KDE Community
pt_BR: © 2020-2022 Comunidade KDE

en: Timer complete
pt_BR: Temporizador concluído

en: Your timer %1 has finished!
pt_BR: Seu temporizador %1 terminou!

en: Allow the clock process to be in the background and launched on startup.
pt_BR: Permitir que o processo do relógio fique em segundo plano e seja iniciado na inicialização.
