kclock - en to ro translation catalogue (44 entries)

en: Select opened page
ro: Alege pagina deschisă

en: © 2020-2022 KDE Community
ro: © 2020-2022 Comunitatea KDE

en: Wake Up
ro: Trezire

en: 1 minute
ro: 1 minut

en: 2 minutes
ro: 2 minute

en: 5 minutes
ro: 5 minute

en: 10 minutes
ro: 10 minute

en: 15 minutes
ro: 15 minute

en: 30 minutes
ro: 30 de minute

en: 1 hour
ro: 1 oră

en: Alarm
ro: Alarmă

en: New Alarm
ro: Alarmă nouă

en: Done
ro: Gata

en: Delete
ro: Șterge

en: Alarms
ro: Alarme

en: Edit
ro: Modifică

en: Settings
ro: Configurări

en: No alarms configured
ro: Nicio alarmă configurată

en: Deleted %1
ro: Șters %1

en: Snooze
ro: Ațipește

en: Dismiss
ro: Revocă

en: Time
ro: Oră

en: Timers
ro: Cronometre

en: Stopwatch
ro: Temporizator

en: Only once
ro: Numai o dată

en: Everyday
ro: Zilnic

en: Weekdays
ro: Zile de lucru

en: Clock
ro: Ceas

en: About
ro: Despre

en: Reset
ro: Reinițializează

en: Pause
ro: Întrerupe

en: Start
ro: Pornește

en: Lap
ro: Tur

en: hours
ro: ore

en: minutes
ro: minute

en: seconds
ro: secunde

en: Timer
ro: Cronometru

en: New Timer
ro: Cronometru nou

en: New timer
ro: Cronometru nou

en: Local time
ro: Ora locală

en: %1 day | %1 days
ro[0]: %1 zi
ro[1]: %1 zile
ro[2]: %1 de zile

en:  and
ro:  și

en: %1 hour | %1 hours
ro[0]: %1 oră
ro[1]: %1 ore
ro[2]: %1 de ore

en: %1 minute | %1 minutes
ro[0]: %1 minut
ro[1]: %1 minute
ro[2]: %1 de minute
