kclock - en to sv translation catalogue (24 entries)

[ctx: @action:button]
en: Dismiss
sv: Stäng

en: Dismiss
sv: Stäng

en: Snooze
sv: Slumra

[ctx: @action:button Add 1 minute to timer]
en: +1 Minute
sv: +1 minut

[ctx: @action:button]
en: Reset Timer
sv: Nollställ tidtagning

[ctx: Timer running or paused (remaining time)]
en: %1 (%2 Remaining)
sv: %1 (%2 återstår)

[ctx: @action]
en: Pause
sv: Paus

[ctx: @action]
en: Resume
sv: Återuppta

[ctx: @action]
en: Start Timer
sv: Starta tidtagning

[ctx: @action Dismiss Alarm]
en: Dismiss
sv: Stäng

[ctx: Disable timer (rings in time)]
en: Disable (Rings in %1)
sv: Inaktivera (ringer om %1)

[ctx: @action Enable Alarm]
en: Enable
sv: Aktivera

en: Don't use PowerDevil for alarms if it is available
sv: Använd inte PowerDevil för alarm om det är tillgängligt

en: © 2020-2022 KDE Community
sv: © 2020-2022 KDE-gemenskapen

[ctx: Author]
en: Desktop Integration
sv: Skrivbordsintegrering

en: Timer complete
sv: Tidtagning klar

en: Your timer %1 has finished!
sv: Tidtagning %1 är klar.

[ctx: @action:button Open kclock app]
en: Open Clock
sv: Visa klocka

[ctx: @action:button Add minute to timer]
en: +1 Minute
sv: +1 minut

[ctx: @action:button Reset timer]
en: Reset
sv: Nollställ

[ctx: @action:button Pause timer]
en: Pause
sv: Paus

[ctx: @title:notification Timer name (paused)]
en: %1 (Paused)
sv: %1 (paus)

[ctx: @action:button Resume timer]
en: Resume
sv: Återuppta

en: Allow the clock process to be in the background and launched on startup.
sv: Tillåt klockprocessen att vara i bakgrunden och aktiveras vid start.
