kclock - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Dismiss
uk: Відкинути

en: Snooze
uk: Нагадати пізніше

en: Alarm
uk: Нагадування

en: View
uk: Перегляд

[ctx: @info]
en: Alarm: <shortcut>%1 %2</shortcut>
uk: Нагадування: <shortcut>%1 %2</shortcut>

en: Don't use PowerDevil for alarms if it is available
uk: Не використовувати PowerDevil для нагадувань, якщо ця система доступна

en: © 2020-2022 KDE Community
uk: © Спільнота KDE, 2020–2022

en: Timer complete
uk: Відлік завершено

en: Your timer %1 has finished!
uk: Відлік за вашим таймером %1 завершено!

en: Allow the clock process to be in the background and launched on startup.
uk: Дозволити запуск процесу годинника у фоновому режимі під час запуску середовища.
