fcitx - en to tr translation catalogue (54 entries)

note: i18n: file: src/skinpage.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureSkinButton)
en: &Configure Skin
tr: &Temayı Yapılandır

note: i18n: file: src/skinpage.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteSkinButton)
en: &Delete Skin
tr: &Temayı Sil

note: i18n: file: src/skinpage.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notice:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You need to use Classic UI to use skin function.</p></body></html>
tr: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Uyarı:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Tema fonksiyonunu kullanmak için Klasik UI kullanmanız gerekir.</p></body></html>

note: i18n: file: src/impage.ui:292 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Default keyboard layout:</b>
tr: <b>Varsayılan Klavye Düzeni :</b>

en: <b>Input Method Setting:</b>
tr: <b>Giriş Yöntemi Ayarları:</b>

en: <b>Keyboard Layout:</b>
tr: <b>Klavye Düzeni:</b>

en: <b>Other</b>
tr: <b>Diğer</b>

note: i18n: file: src/impage.ui:302 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <b>Select Input Method:</b>
tr: <b>Giriş Yöntemini Seç:</b>

en: A general keyboard layout viewer
tr: Genel bir klavye düzeni görüntüleyici

en: Addon Config
tr: Eklenti Yapılandırma

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Author
tr: Yazar

note: i18n: file: src/impage.ui:83 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available Input Method:
tr: Kullanılabilir Giriş Yöntemi:

en: Cannot connect to Fcitx by DBus, is Fcitx running?
tr: DBus tarafından Fcitx'e bağlanılamıyor, Fcitx çalışıyor mu?

en: Cannot load currently used user interface info
tr: Şu anda kullanılan kullanıcı arabirimi bilgileri yüklenemiyor

en: Configure Fcitx
tr: Fcitx'i Yapılandır

en: Configure Input Method
tr: Giriş Yöntemini Yapılandır

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copy failed
tr: Kopyalama başarısız

note: i18n: file: src/impage.ui:176 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Current Input Method:
tr: Geçerli Giriş Yöntemi:

en: Default
tr: Varsayılan

en: Fcitx Configuration Module
tr: Fcitx Yapılandırma Modülü

en: First candidate
tr: Birinci aday

en: Global Config
tr: Küresel Yapılandırma

en: Input Method
tr: Giriş Yöntemi

en: Input Method Default
tr: Giriş Yöntemi Varsayılanı

en: Keyboard <layout>
tr: Klavye

en: Keyboard Layout viewer
tr: Klavye Serilimi görüntüleyici

en: Keyboard layout <group> (0-3)
tr: Klavye düzen (0-3)

en: Keyboard layout <variant>
tr: Klavye Düzeni

note: i18n: file: src/impage.ui:38 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, defaultLayoutButton)
en: Keyboard layout to use when no input method active
tr: Giriş yöntemi etkin değilken kullanılacak klavye düzeni

en: Keyboard layout viewer
tr: Klavye Düzeni görüntüleyici

en: Manage Skin
tr: Tema Yönet

en: Multilingual
tr: Çok dilli

en: No configuration options for %1.
tr: %1 için yapılandırma seçeneği yok.

note: i18n: file: src/impage.ui:115 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyCurrentLanguageCheckBox)
en: Only &Show Current Language
tr: Göster :&Sadece Geçerli Dili

note: i18n: file: src/configpage.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, infoLabel)
en: Options listed here might be overridden by specific input method, usually including candidate number, hotkey of previous page and next page. You may need go to configuration of corresponding input method to change them.
tr: Burada listelenen seçenekler, genellikle aday numarası, önceki sayfanın ve sonraki sayfanın kısayol tuşu dahil olmak üzere belirli bir giriş yöntemiyle geçersiz kılınabilir. Bunları değiştirmek için ilgili giriş yönteminin yapılandırmasına gitmeniz gerekebilir.

en: Other
tr: Diğer

en: Other candidate
tr: Diğer aday

en: Search Addons
tr: Eklentileri Ara

en: Search Input Method
tr: Giriş Yöntemi Ara

note: i18n: file: src/fontbutton.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fontSelectButton)
en: Select &Font...
tr: Seç &Yazı tipi...

note: i18n: file: src/impage.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultLayoutButton)
en: Select default keyboard layout
tr: Varsayılan klavye düzenini seçin

en: Show &Advance option
tr: Gelişmiş &Seçeneği Göster

en: Skin %1 Cannot be loaded
tr: %1 teması yüklenemedi

note: i18n: file: src/impage.ui:277 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, infoLabel)
en: The first input method will be inactive state. Usually you need to put <b>Keyboard</b> or <b>Keyboard - <i>layout name</i></b> in the first place.
tr: İlk giriş yöntemi aktif değildirr. Genellikle <b> Klavye </ b> veya <b> Klavye - <i> düzen adı </ i> </ b> koymanız gerekir.

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: User config doesn't exisits, do you want to open system file or copy system file to user file?
tr: Kullanıcı yapılandırması yok, sistem dosyasını açmak veya sistem dosyasını kullanıcı dosyasına kopyalamak istiyor musunuz?

en: View keyboard layout
tr: Klavye serilimini görüntüle

en: View system
tr: Sistemi gör

en: What to do
tr: Ne yapalım

en: group
tr: grup

en: layout
tr: düzeni

en: variant
tr: türü
