kcmutils5 - en to sr@ijekavian translation catalogue (65 entries)

en: The module %1 could not be found.
sr@ijekavian: Не могу да нађем модул „%1“.

en: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Дијагноза:<br />Не могу да нађем .десктоп фајл <tt>%1</tt>.</p></qt>

en: The module %1 is disabled.
sr@ijekavian: Модул %1 је искључен.

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Или хардвер/софтвер који модул подешава није доступан, или је администратор искључио модул.</p></qt>

en: The module %1 is not a valid configuration module.
sr@ijekavian: Модул %1 није исправан модул за подешавање.

en: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Дијагноза:<br />.Десктоп фајл <tt>%1</tt> не наводи библиотеку.</qt>

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
sr@ijekavian: Овај одјељак за подешавање већ је отворен у %1|/|Овај одјељак за подешавање већ је отворен у $[дат %1]

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
sr@ijekavian: Поставке текућег модула су измијењене.
    Желите ли да примијените измјене или да их одбаците?

en: Apply Settings
sr@ijekavian: Примени поставке

en: Configure
sr@ijekavian: Подеси

note: i18n: ectx: label, entry, group (DesktopIcons)
en: Distance between desktop icons
sr@ijekavian: Растојање између иконица на површи

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (DesktopIcons)
en: The distance between icons specified in pixels.
sr@ijekavian: Растојање између иконица задаје се у пикселима.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Widget style to use
sr@ijekavian: Жељени стил виџета

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
sr@ijekavian: Име стила виџета, на примјер „keramik“ или „plastik“ (без наводника).

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use the PC speaker
sr@ijekavian: Користи системски звучник

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
sr@ijekavian: Да ли користити обични системски звучник умјесто КДЕ‑овог система за обавјештења.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: What terminal application to use
sr@ijekavian: Који терминалски програм користити

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
sr@ijekavian: Кад год се покрене терминалски програм, употријебиће се овај емулатор терминала.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fixed width font
sr@ijekavian: Фонт фиксне ширине

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
sr@ijekavian: Овај фонт се користи када је потребно да су сви знакови једнаке ширине.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: System wide font
sr@ijekavian: Фонт широм система

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Font for menus
sr@ijekavian: Фонт за меније

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: What font to use for menus in applications.
sr@ijekavian: Који се фонт користи за меније у програмима.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Color for links
sr@ijekavian: Боја за везе

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: What color links should be that have not yet been clicked on
sr@ijekavian: Које ће боје бити везе на које још увијек није кликнуто.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Color for visited links
sr@ijekavian: Боја за посећене везе

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Font for the taskbar
sr@ijekavian: Фонт траке задатака

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
sr@ijekavian: Који фонт користити на панелу при дну екрана, гдје су смјештени програми који се тренутно извршавају.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fonts for toolbars
sr@ijekavian: Фонтови за траке алатки

note: i18n: ectx: label, entry (Desktop Screenshot), group (Global Shortcuts)
en: Shortcut for taking screenshot
sr@ijekavian: Пречица за снимак екрана

note: i18n: ectx: label, entry (Enable/Disable Clipboard Actions), group (Global Shortcuts)
en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
sr@ijekavian: Пречица за паљење и гашење радњи клипборда

note: i18n: ectx: label, entry (Halt without Confirmation), group (Global Shortcuts)
en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
sr@ijekavian: Пречица за гашење рачунара без потврде

note: i18n: ectx: label, entry (Sort directories first), group (KFileDialog Settings)
en: Show directories first
sr@ijekavian: Прикажи фасцикле прве

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Sort directories first), group (KFileDialog Settings)
en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
sr@ijekavian: Треба ли смјестити фасцикле при врху у приказу фајлова

note: i18n: ectx: label, entry (Recent URLs), group (KFileDialog Settings)
en: The URLs recently visited
sr@ijekavian: Недавно посјећени УРЛ‑ови

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Recent URLs), group (KFileDialog Settings)
en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
sr@ijekavian: Користи се, на примјер, за самодопуну у дијалогу фајлова.

note: i18n: ectx: label, entry (Show Preview), group (KFileDialog Settings)
en: Show file preview in file dialog
sr@ijekavian: Прикажи преглед фајла у дијалогу фајлова

note: i18n: ectx: label, entry (Show hidden files), group (KFileDialog Settings)
en: Show hidden files
sr@ijekavian: Прикажи скривене фајлове

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Show hidden files), group (KFileDialog Settings)
en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
sr@ijekavian: Треба ли приказивати фајлове који почињу тачком (који се по договору сматрају скривеним)

note: i18n: ectx: label, entry (Show Speedbar), group (KFileDialog Settings)
en: Show speedbar
sr@ijekavian: Прикажи брзотраку

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Show Speedbar), group (KFileDialog Settings)
en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
sr@ijekavian: Треба ли приказивати иконице пречица на лијевој страни дијалога фајлова

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en: What country
sr@ijekavian: Која држава

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Locale)
en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
sr@ijekavian: Користи се за приказ бројева, валуте, и времена и датума

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en: What language to use to display text
sr@ijekavian: На ком језику се приказује текст

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en: Character used for indicating positive numbers
sr@ijekavian: Знак којим се обиљежавају позитивни бројеви

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Locale)
en: Most countries have no character for this
sr@ijekavian: Већина држава не користи никакав знак за ово

note: i18n: ectx: label, entry, group (Paths)
en: Path to the autostart directory
sr@ijekavian: Путања фасцикли за самопокретање

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Paths)
en: Path to the directory containing executables to be run on session login
sr@ijekavian: Путања до фасцикле са извршним фајловима које треба покренути при пријави сесије

note: i18n: ectx: label, entry, group (Socks)
en: Enable SOCKS support
sr@ijekavian: Укључи подршку за СОКС

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Socks)
en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
sr@ijekavian: Да ли укључити подршку за СОКС верзије 4 и 5 у КДЕ подсистемима

note: i18n: ectx: label, entry, group (Socks)
en: Path to custom SOCKS library
sr@ijekavian: Путања до посебне библиотеке СОКС‑а

note: i18n: ectx: label, entry, group (Toolbar style)
en: Highlight toolbar buttons on mouse over
sr@ijekavian: Истакни дугмад алатки при преласку мишем

note: i18n: ectx: label, entry, group (Toolbar style)
en: Show text on toolbar icons
sr@ijekavian: Прикажи текст испод иконица алатки

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Toolbar style)
en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
sr@ijekavian: Треба ли приказати и текст као додатак иконицама на тракама алатки

note: i18n: ectx: label, entry (EchoMode), group (Passwords)
en: Password echo type
sr@ijekavian: Тип одјека лозинке

note: i18n: ectx: label, entry (Dialog Size), group (KKeyDialog Settings)
en: The size of the dialog
sr@ijekavian: Величина дијалога

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
sr@ijekavian: Извршене су аутоматске измјене усљед зависности прикључака. Кликните овдје за још информација.

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
sr@ijekavian: Извршене су аутоматске измјене да би се задовољиле зависности прикључака:

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
sr@ijekavian: 
        Прикључак „%1“ је аутоматски укључен због зависности прикључка „%2“ од њега

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
sr@ijekavian: 
        Прикључак „%1“ је аутоматски искључен због своје зависности од прикључка „%2“

en: Dependency Check
sr@ijekavian: Провјера зависности

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
sr@ijekavian[0]: %1 прикључак аутоматски додат усљед зависности прикључака
sr@ijekavian[1]: %1 прикључка аутоматски додата усљед зависности прикључака
sr@ijekavian[2]: %1 прикључака аутоматски додато усљед зависности прикључака
sr@ijekavian[3]: Један прикључак аутоматски додат усљед зависности прикључака

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
sr@ijekavian[0]: %1 прикључак аутоматски уклоњен усљед зависности прикључака
sr@ijekavian[1]: %1 прикључка аутоматски уклоњена усљед зависности прикључака
sr@ijekavian[2]: %1 прикључака аутоматски уклоњено усљед зависности прикључака
sr@ijekavian[3]: Један прикључак аутоматски уклоњен усљед зависности прикључака

en: Select Components
sr@ijekavian: Избор компоненте

en: Enable component
sr@ijekavian: Уградива компонента
