kcolorchooser - en to nn translation catalogue (5 entries)

en: KDE Color Chooser
nn: KDE-fargeveljar

en: (c) 2000, Waldo Bastian
nn: © 2000 Waldo Bastian

en: KF5 port
nn: Porting til KF5

en: Print the selected color to stdout.
nn: Skriv vald farge til standardut.

en: Set initially selected color.
nn: Definer fargen som skal visast ved programstart.
