kcolorchooser - en to sr@ijekavian translation catalogue (8 entries)

en: KDE Color Chooser
sr@ijekavian: Бирач боја за КДЕ

en: KColorChooser
sr@ijekavian: К‑бирач‑боја

en: (c) 2000, Waldo Bastian
sr@ijekavian: © 2000, Валдо Бастијан

en: Waldo Bastian
sr@ijekavian: Валдо Бастијан

en: Hugo Parente Lima
sr@ijekavian: Уго Паренте Лима

en: KF5 port
sr@ijekavian: Пренос на КФ5

en: Print the selected color to stdout.
sr@ijekavian: Исписује изабрану боју на стандардни излаз.

en: Set initially selected color.
sr@ijekavian: Поставља испрва изабрану боју.
