kwriteconfig - en to tg translation catalogue (97 entries)

[ctx: KConfig|]
en: Please contact your system administrator.
tg: Лутфан, бо маъмури низоми худ дар тамос шавед.

[ctx: KConfigIniBackend|]
en: Configuration file "%1" not writable.
tg: Файли танзимии "%1" навишташаванда намебошад.

[ctx: KEMailSettings|]
en: Default
tg: Стандартӣ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open
tg: Кушодан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: New
tg: Нав

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Close
tg: Пӯшидан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save
tg: Нигоҳ доштан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Print
tg: Чоп кардан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Quit
tg: Баромадан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Undo
tg: Ботил сохтан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Redo
tg: Дубора анҷом додан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Cut
tg: Буридан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Copy
tg: Нусха бардоштан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Paste
tg: Гузоштан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Paste Selection
tg: Гузоштани интихоб

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Select All
tg: Ҳамаро интихоб кардан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Deselect
tg: Интихобро бекор кардан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete Word Backwards
tg: Нест кардани калима ба ақиб

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete Word Forward
tg: Нест кардани калима ба пеш

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find
tg: Ёфтан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find Next
tg: Ёфтани навбатӣ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find Prev
tg: Ёфтани пешакӣ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Replace
tg: Ҷойгузин кардан

[ctx: KStandardShortcut|@action Go to main page]
en: Home
tg: Асосӣ

[ctx: KStandardShortcut|@action Beginning of document]
en: Begin
tg: Оғоз

[ctx: KStandardShortcut|@action End of document]
en: End
tg: Поён

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Prior
tg: Пешакӣ

[ctx: KStandardShortcut|@action Opposite to Prior]
en: Next
tg: Навбатӣ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Up
tg: Ба боло

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Back
tg: Ба қафо

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Forward
tg: Ба пеш

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Reload
tg: Боркунии дубора

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Beginning of Line
tg: Оғози сатр

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: End of Line
tg: Анҷоми сатр

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Go to Line
tg: Гузариш ба сатр

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Backward Word
tg: Калима ба қафо

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Forward Word
tg: Калима ба пеш

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Add Bookmark
tg: Илова кардани хатчӯб

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom In
tg: Бузург кардани андоза

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom Out
tg: Хурд кардани андоза

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Full Screen Mode
tg: Реҷаи экрани пурра

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Menu Bar
tg: Нишон додани навори феҳрист

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Activate Next Tab
tg: Фаъол кардани варақаи навбатӣ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Activate Previous Tab
tg: Фаъол кардани варақаи қаблӣ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Help
tg: Кумак

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: What's This
tg: Ин чист

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Text Completion
tg: Пуркунии матн

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Previous Completion Match
tg: Мувофиқати пуркунии матни қаблӣ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Next Completion Match
tg: Мувофиқати пуркунии матни навбатӣ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Substring Completion
tg: Пуркунии зерсатр

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Previous Item in List
tg: Маводи қаблӣ дар рӯйхат

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Next Item in List
tg: Маводи навбатӣ дар рӯйхат

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open Recent
tg: Кушодани маводи охирин

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save As
tg: Нигоҳ доштан ҳамчун

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Revert
tg: Бозгаштан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Print Preview
tg: Пешнамоиши чоп

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Mail
tg: Почта

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Clear
tg: Пок кардан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Page
tg: Ба саҳифа ғунҷидан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Width
tg: Ба паҳноӣ ғунҷидан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Height
tg: Ба баландӣ ғунҷидан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom
tg: Интихоби андоза

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Goto
tg: Гузариш ба

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Goto Page
tg: Гузариш ба саҳифа

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Document Back
tg: Санади қаблӣ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Document Forward
tg: Санади навбатӣ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Edit Bookmarks
tg: Таҳрир кардани хатчӯб

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Spelling
tg: Санҷиши имло

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Toolbar
tg: Нишон додани навори абзорҳо

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Statusbar
tg: Нишон додани навори вазъият

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save Options
tg: Имконоти нигоҳдорӣ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Key Bindings
tg: Иртиботи тугмаҳо

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Application
tg: Танзимоти барнома

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Toolbars
tg: Танзимоти навори абзорҳо

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Notifications
tg: Танзимоти огоҳиномаҳо

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Tip Of Day
tg: Маслиҳати рӯз

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Report Bug
tg: Гузориш дар бораи хато

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: About Application
tg: Дар бораи барнома

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: About KDE
tg: Дар бораи KDE

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete
tg: Нест кардан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Rename
tg: Номро иваз кардан

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Move to Trash
tg: Интиқол додан ба сабад

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Donate
tg: Дастгирии молӣ

[ctx: main|]
en: KDE Tool for updating user configuration files
tg: Абзори KDE барои навсозии файлҳои танзимии корбар

[ctx: main|]
en: Keep output results from scripts
tg: Нигоҳ доштани натиҷаҳои барориши нақшҳо (скриптҳо)

[ctx: main|]
en: For unit tests only: use test directories to stay away from the user's real files
tg: Танҳо барои санҷишҳои воҳидӣ: барои гузаронидани санҷишҳо дур аз файлҳои ҳақиқии корбар аз ҷузвадонҳои санҷишӣ истифода баред

[ctx: main|]
en: Check whether config file itself requires updating
tg: Ниёзи навсозӣ намудани худи файли танзимиро санҷед

[ctx: main|]
en: File(s) to read update instructions from
tg: Файл(ҳо)е ки дастурамали навсозӣ аз он(ҳо) иҷро мешаванд

[ctx: main|]
en: Directory to generate files in [.]
tg: Ҷузвадон барои эҷодкунии файлҳо дар [.]

[ctx: main|]
en: directory
tg: ҷузвадон

[ctx: main|]
en: Display software license.
tg: Намоиш додани иҷозатномаи нармафзор.

[ctx: main|]
en: Use <file> instead of global config
tg: Ба ҷои танзими умум аз <file> истифода баред

[ctx: main|]
en: Key to look for
tg: Калид барои ҷустуҷӯ

[ctx: main|]
en: Default value
tg: Қимати стандартӣ

[ctx: main|]
en: Type of variable
tg: Навъи тағйиpёбанда

[ctx: main|]
en: Type of variable. Use "bool" for a boolean, otherwise it is treated as a string
tg: Навъи тағйиpёбанда. Барои воҳиди матниқӣ "мантиқ"-ро истифода баред, дар дигар ҳолат он ҳамчун сатр маънидод карда мешавад

[ctx: main|]
en: The value to write. Mandatory, on a shell use '' for empty
tg: Қимат барои навиштан. Ҳатман, дар ҷилд аз '' барои ҷои холӣ истифода баред
