kdelibs4 - en to bs translation catalogue (100 entries)

en: You will be asked to authenticate before saving
bs: Moraćete da se autentifikujete prije upisivanja.

en: You are not allowed to save the configuration
bs: Nije vam dozvoljeno da sačuvate postavu.

[ctx: Encodings menu]
en: Default
bs: podrazumijevano

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
bs: Autodetekcija

en: No Entries
bs: Nema unosa

en: Clear List
bs: Očisti spisak

[ctx: go back]
en: &Back
bs: Na&zad

[ctx: go forward]
en: &Forward
bs: Na&prijed

[ctx: home page]
en: &Home
bs: &Početna

[ctx: show help]
en: &Help
bs: &Pomoć

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
bs: Prikaži traku menija<p>Ponovo prikazuje meni pošto je prethodno sakriven.</p>

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
bs: Prikaži traku stanja<p>Prikazuje traku stanja, tj. traku na dnu prozora koja se koristi za prikaz informacija o stanju.</p>

en: &New
bs: &Novo

en: Create new document
bs: Napravi novi dokument

en: &Open...
bs: &Otvori...

en: Open an existing document
bs: Otvori postojeći dokument

en: Open &Recent
bs: Otvori &skorašnje

en: Open a document which was recently opened
bs: Otvori već ranije otvarani dokument

en: &Save
bs: &Snimi

en: Save document
bs: Snimanje dokumenta

en: Save &As...
bs: Snimi k&ao...

en: Save document under a new name
bs: Čuvanje dokumenta pod novim imenom

en: Re&vert
bs: &Vrati

en: Revert unsaved changes made to document
bs: Vrati nesnimljene promjene na dokumentu

en: &Close
bs: &Zatvori

en: Close document
bs: Zatvori dokument

en: &Print...
bs: &Štampaj...

en: Print document
bs: Štampanje dokumenta

en: Print Previe&w
bs: Pregled &pred štampanje

en: Show a print preview of document
bs: Prikaži pregled prije štampe dokumenta

en: &Mail...
bs: &Poštom...

en: Send document by mail
bs: Pošalji dokument poštom

en: &Quit
bs: &Izađi

en: Quit application
bs: Napusti program

en: &Undo
bs: &Poništi

en: Undo last action
bs: Poništi posljednju akciju

en: Re&do
bs: &Ponovi

en: Redo last undone action
bs: Ponovi posljednju poništenu radnju

en: Cu&t
bs: &Isijeci

en: Cut selection to clipboard
bs: Isijeci izabrane objekte i smjesti ih u međuspremnik

en: &Copy
bs: &Kopiraj

en: Copy selection to clipboard
bs: Kopiraj izabrane objekte u međuspremnik

en: &Paste
bs: &Umetni

en: Paste clipboard content
bs: Umetni sadržaj međuspremnika

en: C&lear
bs: &Očisti

en: Select &All
bs: Izaberi &sve

en: Dese&lect
bs: Poništi &izbor

en: &Find...
bs: &Nađi...

en: Find &Next
bs: Nađi &sljedeće

en: Find Pre&vious
bs: Nađi &prethodno

en: &Replace...
bs: &Zamijeni...

en: View document at its actual size
bs: Pogledaj dokument u stvarnoj veličini

en: &Fit to Page
bs: &Uklopi u stranicu

en: Zoom to fit page in window
bs: Uklopi cijelu stranu u prozor

en: Fit to Page &Width
bs: Uklopi u &širinu stranice

en: Zoom to fit page width in window
bs: Uklopi širinu strane u prozor

en: Fit to Page &Height
bs: Uklopi u &visinu stranice

en: Zoom to fit page height in window
bs: Uvećaj da visina stranice se uklopi u prozor

en: Zoom &In
bs: U&veličaj

en: Zoom &Out
bs: U&manji

en: &Zoom...
bs: U&veličaj...

en: Select zoom level
bs: Odaberi nivo uvećanja

en: &Up
bs: &Gore

en: Go up
bs: Idi gore

en: &Previous Page
bs: &Prethodna stranica

en: Go to previous page
bs: Idi na prethodnu stranicu

en: &Next Page
bs: &Sljedeća stranica

en: Go to next page
bs: Idi na sljedeću stranu

en: &Go To...
bs: &Idi na...

en: &Go to Page...
bs: Idi na &stranicu...

en: &Go to Line...
bs: Idi na &red...

en: &First Page
bs: &Prva stranica

en: Go to first page
bs: Idi na prvu stranu

en: &Last Page
bs: Poslje&dnja stranica

en: Go to last page
bs: Idi na zadnju stranicu

en: &Back
bs: &Prethodno

en: Go back in document
bs: Idi nazad u dokumentu

en: &Forward
bs: P&roslijedi:

en: Go forward in document
bs: Idi naprijed u dokumentu

en: &Add Bookmark
bs: &Dodaj zabilješkama

en: &Edit Bookmarks...
bs: &Izmijeni zabilješke...

en: &Spelling...
bs: &Pravopis...

en: Check spelling in document
bs: Provjeri pravopis u dokumentu

en: Show &Menubar
bs: Prikaži traku &menija

en: Show or hide menubar
bs: Prikaži ili sakrij traku menija

en: Show &Toolbar
bs: Prikaži alatnu &traku

en: Show or hide toolbar
bs: Pokaži ili sakrij traku s alatima

en: Show St&atusbar
bs: Prikaži traku &stanja

en: Show or hide statusbar
bs: Prikaži ili sakrij liniju sa stanjem

en: F&ull Screen Mode
bs: Preko &cijelog ekrana

en: &Save Settings
bs: &Snimi postavke

en: &Configure %1...
bs: &Podesi %1...

en: Configure Tool&bars...
bs: Podesi alatne &trake...

en: Configure &Notifications...
bs: Podesi &obavještenja...

en: %1 &Handbook
bs: &Priručnik za %1

en: What's &This?
bs: Šta je &ovo?

en: Tip of the &Day
bs: Savjet &dana

en: &Report Bug...
bs: Prijavi &grešku...

en: &About %1
bs: &O modulu %1

en: About &KDE
bs: O &KDE‑u
