kdelibs4 - en to mk translation catalogue (65 entries)

en: You are not allowed to save the configuration
mk: Не ви е дозволено да ја зачувате конфигурацијата

[ctx: Encodings menu]
en: Default
mk: Стандардно

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
mk: Автом. откривање

en: No Entries
mk: Нема елементи

en: Clear List
mk: Исчисти листа

[ctx: go back]
en: &Back
mk: На&зад

[ctx: go forward]
en: &Forward
mk: &Напред

[ctx: home page]
en: &Home
mk: &Дома

[ctx: show help]
en: &Help
mk: &Помош

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
mk: Прикажи мени<p>Повторно го прикажува менито откако било скриено</p>

en: &New
mk: &Нова

en: &Open...
mk: &Отвори...

en: Open &Recent
mk: Отвори &неодамнешни

en: &Save
mk: &Зачувај

en: Save &As...
mk: Зачувај &како...

en: Re&vert
mk: В&рати се

en: &Close
mk: &Затвори

en: &Print...
mk: &Печати...

en: Print Previe&w
mk: Преглед на п&ечатење

en: &Mail...
mk: &Пошта...

en: &Quit
mk: Н&апушти

en: Quit application
mk: Излези од апликацијата

en: &Undo
mk: В&рати

en: Re&do
mk: П&овтори

en: Cu&t
mk: Исе&чи

en: &Copy
mk: &Копирај

en: &Paste
mk: &Вметни

en: C&lear
mk: &Исчисти

en: Select &All
mk: Избери &ги сите

en: Dese&lect
mk: &Одизбери

en: &Find...
mk: &Најди...

en: Find &Next
mk: Најди &следен

en: Find Pre&vious
mk: Најди &претходен

en: &Replace...
mk: &Замени...

en: &Fit to Page
mk: &Собери на страницата

en: Fit to Page &Width
mk: Собери во &широчина

en: Fit to Page &Height
mk: Собери во &височина

en: Zoom &In
mk: &Зголеми

en: Zoom &Out
mk: &Намали

en: &Zoom...
mk: &Размер...

en: &Up
mk: &Нагоре

en: &Previous Page
mk: П&ретходна страница

en: &Next Page
mk: &Следна страница

en: &Go To...
mk: &Оди на...

en: &Go to Page...
mk: Оди на &страница...

en: &Go to Line...
mk: Оди на &линија...

en: &First Page
mk: &Прва страница

en: &Last Page
mk: П&оследна страница

en: &Back
mk: &Назад

en: &Add Bookmark
mk: &Додај обележувач

en: &Spelling...
mk: &Правопис...

en: Show &Menubar
mk: Покажи &мени

en: Show &Toolbar
mk: Покажи &алатки

en: Show St&atusbar
mk: Покажи ја с&татусната линија

en: F&ull Screen Mode
mk: Преку целиот &екран

en: &Save Settings
mk: &Зачувај поставувања

en: &Configure %1...
mk: &Конфигурирај %1...

en: Configure Tool&bars...
mk: Конфигурирај &алатки...

en: Configure &Notifications...
mk: Конфигурирај &известувања...

en: %1 &Handbook
mk: &Прирачник за %1

en: What's &This?
mk: Што е &ова?

en: Tip of the &Day
mk: Совет на &денот

en: &Report Bug...
mk: &Извести за бубачка...

en: &About %1
mk: &За %1

en: About &KDE
mk: За &KDE...
