kdelibs4 - en to tg translation catalogue (110 entries)

en: You will be asked to authenticate before saving
tg: Пеш аз нигоҳдорӣ ба шумо санҷиши ҳаққоният пешниҳод карда мешавад

en: You are not allowed to save the configuration
tg: Шумо барои нигоҳ доштани танзимот иҷозат надоред

[ctx: Encodings menu]
en: Default
tg: Стандартӣ

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
tg: Худмуайянкунии

[ctx: @title:window]
en: Configure
tg: Танзимот

en: No Entries
tg: Ягон ворида нест

en: Clear List
tg: Пок кардани рӯйхат

[ctx: go back]
en: &Back
tg: &Ба қафо

[ctx: go forward]
en: &Forward
tg: &Ба пеш

[ctx: home page]
en: &Home
tg: &Асосӣ

[ctx: show help]
en: &Help
tg: &Кумак

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
tg: Нишон додани навори феҳрист<p>Навори менюро аз нав нишон медиҳад, агар он пинҳон карда шуда бошад</p>

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
tg: Нишон додани навори вазъият<p>Навори вазъиятеро нишон медиҳад, ки дар поёни равзана ҷойгир аст ва барои намоиши иттилооти вазъият истифода мешавад.</p>

en: &New
tg: &Нав

en: Create new document
tg: Эҷод кардани ҳуҷҷати нав

en: &Open...
tg: &Кушодан...

en: Open an existing document
tg: Кушодани ҳуҷҷати мавҷудбуда

en: Open &Recent
tg: &Кушодани маводи охирин

en: Open a document which was recently opened
tg: &Кушодани маводе, ки охирин бор кушода буд

en: &Save
tg: &Нигоҳ доштан

en: Save document
tg: Нигоҳ доштани ҳуҷҷат

en: Save &As...
tg: &Нигоҳ доштан ҳамчун...

en: Save document under a new name
tg: Нигоҳ доштани ҳуҷҷат дар таҳти номи нав

en: Re&vert
tg: &Бозсозӣ

en: Revert unsaved changes made to document
tg: Бозгашти тағйироте, ки дар ҳуҷҷат нигоҳ дошта нашуд

en: &Close
tg: &Пӯшидан

en: Close document
tg: Пӯшидани ҳуҷҷат

en: &Print...
tg: &Чоп кардан…

en: Print document
tg: Чоп кардани ҳуҷҷат

en: Print Previe&w
tg: &Пешнамоиши чоп

en: Show a print preview of document
tg: Нишон додани пешнамоиши чопи ҳуҷҷат

en: &Mail...
tg: &Почта...

en: Send document by mail
tg: Фиристодани ҳуҷҷат ба воситаи почта

en: &Quit
tg: &Баромадан

en: Quit application
tg: Баромадан аз барнома

en: &Undo
tg: &Ботил сохтан

en: Undo last action
tg: Ботил сохтани амали охирин

en: Re&do
tg: &Дубора анҷом додан

en: Redo last undone action
tg: Дубора анҷом додани амали охирин

en: Cu&t
tg: &Буридан

en: Cut selection to clipboard
tg: Буридани интихоб ба ҳофизаи муваққатӣ

en: &Copy
tg: &Нусха бардоштан

en: Copy selection to clipboard
tg: Нусха бардоштани интихоб ба ҳофизаи муваққатӣ

en: &Paste
tg: &Гузоштан

en: Paste clipboard content
tg: Гузоштани муҳтавои ҳофизаи муваққатӣ

en: C&lear
tg: &Пок кардан

en: Select &All
tg: &Ҳамаро интихоб кардан

en: Dese&lect
tg: &Интихобро бекор кардан

en: &Find...
tg: &Ёфтан...

en: Find &Next
tg: &Ёфтани навбатӣ

en: Find Pre&vious
tg: &Ёфтани қаблӣ

en: &Replace...
tg: &Ҷойгузин кардан...

en: View document at its actual size
tg: Намоиш додани ҳуҷҷат дар андозаи ҳақиқӣ

en: &Fit to Page
tg: &Ба саҳифа ғунҷидан

en: Zoom to fit page in window
tg: Танзими андоза барои ба равзана ғунҷидан

en: Fit to Page &Width
tg: &Ба паҳнии саҳифа ғунҷидан

en: Zoom to fit page width in window
tg: Танзими андоза барои ба паҳнии саҳифа дар равзана ғунҷидан

en: Fit to Page &Height
tg: &Ба баландии саҳифа ғунҷидан

en: Zoom to fit page height in window
tg: Танзими андоза барои ба баландии саҳифа дар равзана ғунҷидан

en: Zoom &In
tg: &Бузург кардани андоза

en: Zoom &Out
tg: &Хурд кардани андоза

en: &Zoom...
tg: &Танзими андоза...

en: Select zoom level
tg: Интихоби дараҷаи танзими андоза

en: &Up
tg: &Ба боло

en: Go up
tg: Гузариш ба боло

en: &Previous Page
tg: &Саҳифаи қаблӣ

en: Go to previous page
tg: Гузариш ба саҳифаи қаблӣ

en: &Next Page
tg: &Саҳифаи навбатӣ

en: Go to next page
tg: Гузариш ба саҳифаи навбатӣ

en: &Go To...
tg: &Гузариш ба...

en: &Go to Page...
tg: &Гузариш ба саҳифа...

en: &Go to Line...
tg: &Гузариш ба сатр...

en: &First Page
tg: &Саҳифаи аввалин

en: Go to first page
tg: Гузариш ба саҳифаи аввалин

en: &Last Page
tg: &Саҳифаи охирин

en: Go to last page
tg: Гузариш ба саҳифаи охирин

en: &Back
tg: &Ба қафо

en: Go back in document
tg: Гузариш ба қафо дар ҳуҷҷат

en: &Forward
tg: &Ба пеш

en: Go forward in document
tg: Гузариш ба пеш дар ҳуҷҷат

en: &Add Bookmark
tg: &Илова кардани хатчӯб

en: &Edit Bookmarks...
tg: &Таҳрир кардани хатчӯбҳо...

en: &Spelling...
tg: &Санҷиши имло...

en: Check spelling in document
tg: Санҷиши имло дар ҳуҷҷат

en: Show &Menubar
tg: &Нишон додани навори феҳрист

en: Show or hide menubar
tg: Нишон додан ё пинҳон кардани навори феҳрист

en: Show &Toolbar
tg: &Нишон додани навори абзорҳо

en: Show or hide toolbar
tg: Нишон додан ё пинҳон кардани навори абзорҳо

en: Show St&atusbar
tg: Намоиш додани навори &вазъият

en: Show or hide statusbar
tg: Нишон додан ё пинҳон кардани навори вазъият

en: F&ull Screen Mode
tg: &Реҷаи экрани пурра

en: &Save Settings
tg: &Нигоҳ доштани танзимот

en: &Configure %1...
tg: &Танзим кардани %1...

en: Configure Tool&bars...
tg: &Танзимоти навори абзорҳо...

en: Configure &Notifications...
tg: Танзимоти &огоҳиномаҳо...

en: %1 &Handbook
tg: &Маълумотномаи %1

en: What's &This?
tg: Ин чист?

en: Tip of the &Day
tg: &Маслиҳати рӯз

en: &Report Bug...
tg: Гузориш дар бораи &хато...

en: &About %1
tg: &Дар бораи барномаи %1

en: About &KDE
tg: &Дар бораи KDE

en: &Delete
tg: &Нест кардан

en: &Rename...
tg: &Номро иваз кардан...

en: &Move to Trash
tg: &Интиқол додан ба сабад

en: &Donate
tg: &Дастгирии молӣ

[ctx: @title:window]
en: Tip of the Day
tg: Маслиҳати рӯз

[ctx: @title]
en: Did you know...?
tg: Оё шумо медонед, ки...?

[ctx: @option:check]
en: &Show tips on startup
tg: &Нишон додани маслиҳат дар оғози кор

[ctx: @action:button Goes to previous tip]
en: &Previous
tg: &Қаблӣ

[ctx: @action:button Goes to next tip, opposite to previous]
en: &Next
tg: &Навбатӣ
