kdelibs4 - en to xh translation catalogue (57 entries)

[ctx: go back]
en: &Back
xh: &Ngasemva

[ctx: go forward]
en: &Forward
xh: &Ngaphambili

[ctx: show help]
en: &Help
xh: &Uncedo

en: &New
xh: &Entsha

en: &Open...
xh: &Vula...

en: Open &Recent
xh: Vula &Okusandukubakhona

en: &Save
xh: &Gcina

en: Save &As...
xh: Gcina &Njenge...

en: Re&vert
xh: &Buyela emva

en: &Close
xh: &Vala

en: &Print...
xh: &Shicilela...

en: &Mail...
xh: &Iposi...

en: &Quit
xh: &Shiya

en: &Undo
xh: &Sukwenza

en: Re&do
xh: &Yenza kwakhona

en: Cu&t
xh: Sik&a

en: &Copy
xh: &Khuphela

en: &Paste
xh: &Cola

en: C&lear
xh: C&ima

en: Select &All
xh: Kheth&a Konke

en: Dese&lect
xh: Sukukhet&ha

en: &Find...
xh: &Fumana...

en: Find &Next
xh: Fumana &Elandelayo

en: Find Pre&vious
xh: Fumana Okudl&ulileyo

en: &Replace...
xh: &Buyisela...

en: &Fit to Page
xh: &Yonelisa Kwiphepha

en: Fit to Page &Width
xh: &Yonelisa Kububanzi Bephepha

en: Fit to Page &Height
xh: &Yonelisa Kubude Bephepha

en: Zoom &In
xh: Sondeza &Ngaphakathi

en: Zoom &Out
xh: Sondeza &Ngaphandle

en: &Zoom...
xh: &Sondeza...

en: &Up
xh: &Ngentla

en: &Previous Page
xh: &Iphepha Elidlulileyo

en: &Next Page
xh: &Iphepha Elidlulileyo

en: &Go To...
xh: &Yiya Ku...

en: &Go to Page...
xh: &Yiya Kwiphepha...

en: &Go to Line...
xh: &Yiya Kumgca...

en: &First Page
xh: &Iphepha Lokuqala

en: &Last Page
xh: &Iphepha Lokugqibela

en: &Back
xh: &Umva

en: &Add Bookmark
xh: &Yongeza Inqaku lencwadi

en: &Edit Bookmarks...
xh: &Hlela Amanqaku eencwadi...

en: &Spelling...
xh: &Upelo...

en: Show &Menubar
xh: Bonisa &Ibar ye menu

en: Show &Toolbar
xh: Bonisa &Isixhobo sebar

en: Show St&atusbar
xh: Bonisa &Isimo se bar

en: &Save Settings
xh: &Gcina Izicwangciso

en: &Configure %1...
xh: &Qwalasela %1...

en: Configure Tool&bars...
xh: Qwalasela Izixh&obo ze bar...

en: Configure &Notifications...
xh: Qwalasela &Ulwaziso...

en: %1 &Handbook
xh: %1 &Incwadi yesandla

en: What's &This?
xh: &Yintoni Le?

en: Tip of the &Day
xh: Uthsuphe We &Mini

en: &Report Bug...
xh: &Chaza i Bug...

en: &About %1
xh: M&alunga ne %1

en: About &KDE
xh: Malunga ne &KDE

en: &Delete
xh: &Cima
