kcron - en to be translation catalogue (67 entries)

en: every day
be: штодзень

en: 1st
be: 1шы

en: 2nd
be: 2гі

en: 3rd
be: 3ці

en: 4th
be: 4ты

en: 5th
be: 5ты

en: 6th
be: 6

en: 7th
be: 7

en: 8th
be: 8

en: 9th
be: 9

en: 10th
be: 10

en: 11th
be: 11

en: 12th
be: 12

en: 13th
be: 13

en: 14th
be: 14

en: 15th
be: 15

en: 16th
be: 16

en: 17th
be: 17

en: 18th
be: 18

en: 19th
be: 19

en: 20th
be: 20

en: 21st
be: 21

en: 22nd
be: 22

en: 23rd
be: 23

en: 24th
be: 24

en: 25th
be: 25

en: 26th
be: 26

en: 27th
be: 27

en: 28th
be: 28

en: 29th
be: 29

en: 30th
be: 30

en: 31st
be: 31

en: Mon
be: Пан

en: Tue
be: Аўт

en: Wed
be: Сер

en: Thu
be: Чац

en: Fri
be: Пят

en: Sat
be: Суб

en: Sun
be: Няд

en: Monday
be: Панядзелак

en: Tuesday
be: Аўторак

en: Wednesday
be: Серада

en: Thursday
be: Чацвер

en: Friday
be: Пятніца

en: Saturday
be: Субота

en: Sunday
be: Нядзеля

en: January
be: Студзень

en: February
be: Люты

en: March
be: Сакавік

en: April
be: Красавік

[ctx: May long]
en: May
be: Травень

en: June
be: Чэрвень

en: August
be: Жнівень

en: September
be: Верасень

en: October
be: Кастрычнік

en: November
be: Лістапад

en: December
be: Снежань

en: , and
be: , і

en: Description
be: Апісанне

en: Task Scheduler
be: Планіроўка заданняў

en: Co&mment:
be: Ка&ментар:

en: Minutes
be: Хвілін

en: Hours
be: гадзін

en: Clear All
be: Ачысціць усё

en: Modify Task
be: Змяніць заданне

en: &Delete
be: В&ыдаліць

en: Value
be: Значэнне
