kcron - en to bg translation catalogue (174 entries)

en: No password entry found for uid '%1'
bg: Паролата за потребител (UID) %1 не е намерена.

[ctx: Generation Message + current date]
en: File generated by KCron the %1.
bg: Файл, генериран от KCron %1.

en: <em>No output.</em>
bg: <em>Няма изход.</em>

en: <em>No error.</em>
bg: <em>Няма грешка.</em>

en: <p><strong>Command:</strong> %1</p><strong>Command could not be started</strong>
bg: <p><strong>Команда:</strong> %1</p><strong>Командата не можа да се стартира</strong>

en: <p><strong>Command:</strong> %1</p><strong>Standard Output :</strong><pre>%2</pre><strong>Error Output :</strong><pre>%3</pre>
bg: <p><strong>Команда:</strong> %1</p><strong>Стандартен изход :</strong><pre>%2</pre><strong>Грешка :</strong><pre>%3</pre>

en: An error occurred while updating crontab.
bg: Грешка при обновяване на настройките.

en: Unable to open crontab file for writing
bg: Невъзможно отваряне на crontab файл за запис

en: The file %1 could not be opened.
bg: Файлът %1 не може да се отвори.

en: every day
bg: всеки ден

en: 1st
bg: 1

en: 2nd
bg: 2

en: 3rd
bg: 3

en: 4th
bg: 4

en: 5th
bg: 5

en: 6th
bg: 6

en: 7th
bg: 7

en: 8th
bg: 8

en: 9th
bg: 9

en: 10th
bg: 10

en: 11th
bg: 11

en: 12th
bg: 12

en: 13th
bg: 13

en: 14th
bg: 14

en: 15th
bg: 15

en: 16th
bg: 16

en: 17th
bg: 17

en: 18th
bg: 18

en: 19th
bg: 19

en: 20th
bg: 20

en: 21st
bg: 21

en: 22nd
bg: 22

en: 23rd
bg: 23

en: 24th
bg: 24

en: 25th
bg: 25

en: 26th
bg: 26

en: 27th
bg: 27

en: 28th
bg: 28

en: 29th
bg: 29

en: 30th
bg: 30

en: 31st
bg: 31

en: Mon
bg: пн

en: Tue
bg: вт

en: Wed
bg: ср

en: Thu
bg: чт

en: Fri
bg: пт

en: Sat
bg: сб

en: Sun
bg: нд

en: Monday
bg: Понеделник

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Friday
bg: Петък

en: Saturday
bg: Събота

en: Sunday
bg: Неделя

en: No comment
bg: Без коментар

en: You have been blocked from using KCron	                      by either the /etc/cron.allow file or the /etc/cron.deny file.	                      
    
    Check the crontab man page for further details.
bg: Блокирани сте да използвате KCron	                      или в /etc/cron.allow  или в  /etc/cron.deny файл.	                      
    
    Проверете crontab man страницата за допълнителни детайли.

en: every month
bg: всеки месец

en: January
bg: Януари

en: February
bg: Февруари

en: March
bg: Март

en: April
bg: Април

[ctx: May long]
en: May
bg: Май

en: June
bg: Юни

[ctx: July long]
en: July
bg: Юли

en: August
bg: Август

en: September
bg: Септември

en: October
bg: Октомври

en: November
bg: Ноември

en: December
bg: Декември

en: At system startup
bg: При зареждане на системата

[ctx: Every 'days of week']
en: every %1
bg: всеки %1

[ctx: 'Days of month' of 'Months']
en: %1 of %2
bg: %1 от %2

[ctx: 1:Day of month, 2:Day of week]
en: %1 as well as %2
bg: Както %1 така и  %2

en: , and
bg: , и

en:  and
bg:  и

[ctx: Hour::Minute list]
en: At %1
bg: В %1

en: Every minute | Every %1 minutes
bg[0]: Всяка минута
bg[1]: Всеки %1 минути

en: Override default home folder.
bg: Презапис на домашната директория по подразбиране.

en: Email output to specified account.
bg: Съобщения на зададена е-поща.

en: Override default shell.
bg: Замяна на командния интерпретатор по подразбиране.

en: Folders to search for program files.
bg: Директории за търсене на изпълними файлове.

en: Dynamic libraries location.
bg: Местоположение на динамичните библиотеки.

en: Local Variable
bg: Локална променлива

en: Scheduled Tasks
bg: Планирани задачи

en: Scheduling
bg: Разписание

en: Command
bg: Команда

en: Description
bg: Описание

en: Environment Variables
bg: Променливи на средата

en: System Crontab
bg: Системна таблица на задачите

en: All Users Crontabs
bg: Таблици на задачите за всички потребители

[ctx: Crontab of user login]
en: Crontab of user %1
bg: Таблица на задачите за потребител %1

en: Cron Options
bg: Диспечер на задачите

en: Print cron&tab
bg: Печат на &файла "crontab"

en: Print &all users
bg: Печат за &всички потребители

en: Show the following Cron:
bg: Показване на следните задачи:

en: Personal Cron
bg: Персонални задачи

en: System Cron
bg: Системни задачи

en: Task Scheduler
bg: Диспечер на задачите

en: KDE Task Scheduler
bg: Диспечер на задачи за KDE

en: The following error occurred while initializing KCron:
    
    %1
    
    KCron will now exit.
bg: Грешка при стартиране на програмата KCron:
    
    %1
    
    Прекратяване на изпълнението.

en: You can use this application to schedule programs to run in the background.
    To schedule a new task now, click on the Tasks folder and select Edit/New from the menu.
bg: Може да използвате тази програма за настройка на процеси (програми), които се изпълняват автоматично в зададено време във фонов режим.
    Щракнете върху папката "Задачи", за да подготвите нова задача или за да редактирате съществуваща задача.

en: Welcome to the Task Scheduler
bg: Добре дошли в диспечера на задачи

en: Add or modify a scheduled task
bg: Добавяне или промяна на задача

en: <i>This task will be executed at the specified intervals.</i>
bg: <i>Тази задача ще се изпълнява през определените интервали от време.</i>

en: &Command:
bg: &Команда:

en: &Run as:
bg: &Изпълнение като:

en: Co&mment:
bg: Описани&е:

en: &Enable this task
bg: &Включване на тази задача

en: Run at system &bootup
bg: Изпълнение при &зареждане на системата

en: Run &every day
bg: Изпълнение &всеки ден

en: Days of Month
bg: Дни от месеца

en: Months
bg: Месеци

en: Days of Week
bg: Дни от седмицата

en: Minutes
bg: Минути

en: Preselection:
bg: Предварителен избор:

en: Clear selection
bg: Изчистване на избора

en: Custom selection
bg: Потребителски избор

en: Each minute
bg: Всяка минута

en: Every 2 minutes
bg: На всеки 2 минути

en: Every 5 minutes
bg: На всеки 5 минути

en: Every 10 minutes
bg: На всеки 10 минути

en: Every 15 minutes
bg: На всеки 15 минути

en: Every 20 minutes
bg: На всеки 20 минути

en: Every 30 minutes
bg: На всеки 30 минути

en: Hours
bg: Часове

en: AM:
bg: преди обяд:

en: PM:
bg: след обяд:

en: <i>Please type a valid command line...</i>
bg: <i>Моля, въведете валиден команден ред...</i>

en: <i>Please select an executable program...</i>
bg: <i>Моля, изберете програма за изпълнение...</i>

en: <i>Please browse for a program to execute...</i>
bg: <i>Моля, прегледайте за  програма за изпълнение...</i>

en: <i>This task is disabled.</i>
bg: <i>Тази задача е изключена.</i>

en: <i>This task will be run on system bootup.</i>
bg: <i>Тази задача, ще се изпълнява при зареждане на системата.</i>

en: <i>Please select from the 'Months' section...</i>
bg: <i>Моля,изберете от раздела "Месеци"...</i>

en: <i>Please select from either the 'Days of Month' or the 'Days of Week' section...</i>
bg: <i>Моля, изберете от раздела "Дни от месеца" или "Дни от седмицата"...</i>

en: <i>Please select from the 'Hours' section...</i>
bg: <i>Моля,изберете от раздела "Часове"...</i>

en: <i>Please select from the 'Minutes' section...</i>
bg: <i>Моля,изберете от раздела "Месеци"...</i>

en: Set All
bg: Установяване на всички

en: Clear All
bg: Изчистване на всички

en: <b>Scheduled Tasks</b>
bg: <b>Диспечер на задачи</b>

[ctx: Do not use any quote characters (') in this string]
en: End of script execution. Type Enter or Ctrl+C to exit.
bg: Край на изпълнението на скрипта. Натиснете Enter или Ctrl+C за изход.

en: New Task
bg: Нова задача

en: Modify Task
bg: Промяна на задача

en: User
bg: Потребител

en: Status
bg: Състояние

en: Scheduling Details
bg: Подробности за разписанието

[ctx: Adds a new task]
en: New &Task...
bg: Нова &задача...

en: Create a new task.
bg: Създаване на нова задача.

en: M&odify...
bg: &Редактиране...

en: Modify the selected task.
bg: Промяна на избраната задача.

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: Delete the selected task.
bg: Изтриване на избраната задача.

en: &Run Now
bg: &Изпълнение сега

en: Run the selected task now.
bg: Изпълнение на избраната задача сега.

en: Enabled
bg: Включено

en: Disabled
bg: Изключено

en: Add or modify a variable
bg: Добавяне или промяна на променлива

[ctx: The environmental variable name ie HOME, MAILTO etc]
en: &Variable:
bg: &Променлива:

en: Va&lue:
bg: &Стойност:

en: &Enable this variable
bg: &Включване на тази променлива

en: <i>This variable will be used by scheduled tasks.</i>
bg: <i>Тази променлива ще се използва от планирани задачи.</i>

en: <i>This variable is disabled.</i>
bg: <i>Тази променлива е изключена.</i>

en: <i>Please enter the variable name...</i>
bg: <i>Въведете име на променлива...</i>

en: <i>Please enter the variable value ...</i>
bg: <i>Въведете стойност на променливата...</i>

en: <b>Environment Variables</b>
bg: <b>Променливи на средата</b>

en: Modify Variable
bg: Редактиране на променлива

en: New Variable
bg: Нова променлива

en: Variable
bg: Променлива

en: Value
bg: Стойност

en: Comment
bg: Коментар

[ctx: Adds a new variable]
en: New &Variable...
bg: Нова &променлива...

en: Create a new variable.
bg: Създаване на нова променлива.

en: Modify the selected variable.
bg: Редактиране на избраната променлива.

en: Delete the selected variable.
bg: Изтриване на избраната променлива.
