kcron - en to bs translation catalogue (171 entries)

en: No password entry found for uid '%1'
bs: Za uid '%1' nije pronađena nijedna šifra

[ctx: Generation Message + current date]
en: File generated by KCron the %1.
bs: Datoteku napravio KCron %1.

en: <em>No output.</em>
bs: <em>Bez izlaza.</em>

en: <em>No error.</em>
bs: <em>Bez greške.</em>

en: <p><strong>Command:</strong> %1</p><strong>Command could not be started</strong>
bs: <p><strong>CNaredba:</strong> %1</p><strong>Naredba se ne može pokrenuti</strong>

en: <p><strong>Command:</strong> %1</p><strong>Standard Output :</strong><pre>%2</pre><strong>Error Output :</strong><pre>%3</pre>
bs: <p><strong>Naredba:</strong> %1</p><strong>Standardni izlaz:</strong><pre>%2</pre><strong>Izlaz grešaka:</strong><pre>%3</pre>

en: An error occurred while updating crontab.
bs: Dogodila se greška prilikom crontab dopune.

en: Unable to open crontab file for writing
bs: Ne mogu da otvorim crontab datoteku radi upisivanja.

en: The file %1 could not be opened.
bs: Datoteka %1 ne može da se otvori.

en: every day
bs: svaki dan

en: 1st
bs: 1.

en: 2nd
bs: 2.

en: 3rd
bs: 3.

en: 4th
bs: 4.

en: 5th
bs: 5.

en: 6th
bs: 6.

en: 7th
bs: 7.

en: 8th
bs: 8.

en: 9th
bs: 9.

en: 10th
bs: 10.

en: 11th
bs: 11.

en: 12th
bs: 12.

en: 13th
bs: 13.

en: 14th
bs: 14.

en: 15th
bs: 15.

en: 16th
bs: 16.

en: 17th
bs: 17.

en: 18th
bs: 18.

en: 19th
bs: 19.

en: 20th
bs: 20.

en: 21st
bs: 21.

en: 22nd
bs: 22.

en: 23rd
bs: 23.

en: 24th
bs: 24.

en: 25th
bs: 25.

en: 26th
bs: 26.

en: 27th
bs: 27.

en: 28th
bs: 28.

en: 29th
bs: 29.

en: 30th
bs: 30.

en: 31st
bs: 31.

en: Mon
bs: Pon

en: Tue
bs: Uto

en: Wed
bs: Sri

en: Thu
bs: Čet

en: Fri
bs: Pet

en: Sat
bs: Sub

en: Sun
bs: Ned

en: Monday
bs: Ponedjeljak

en: Tuesday
bs: Utorak

en: Wednesday
bs: Srijeda

en: Thursday
bs: Četvrtak

en: Friday
bs: Petak

en: Saturday
bs: Subota

en: Sunday
bs: Nedjelja

en: No comment
bs: Bez komentara

en: You have been blocked from using KCron	                      by either the /etc/cron.allow file or the /etc/cron.deny file.	                      
    
    Check the crontab man page for further details.
bs: Prema /etc/cron.allow i /etc/cron.deny, nije vam dozvoljeno da koristite KCron.
    
    Pogledajte uputnu stranicu crontab(1) za više detalja.

en: every month
bs: svaki mjesec

en: January
bs: Januar

en: February
bs: Februar

en: March
bs: Mart

[ctx: May long]
en: May
bs: Maj

en: June
bs: Juni

[ctx: July long]
en: July
bs: Juli

en: August
bs: Avgust

en: September
bs: Septembar

en: October
bs: Oktobar

en: November
bs: Novembar

en: December
bs: Decembar

en: At system startup
bs: Pri podizanju sistema

[ctx: Every 'days of week']
en: every %1
bs: svaki %1

[ctx: 1:Day of month, 2:Day of week]
en: %1 as well as %2
bs: %1 kao i %2

en: , and
bs: i

en:  and
bs:  i

[ctx: Hour::Minute list]
en: At %1
bs: U %1

en: Every minute | Every %1 minutes
bs[0]: Svake %1 minute
bs[1]: Svake %1 minute
bs[2]: Svakih %1 minuta

en: Override default home folder.
bs: Prepiši zadanu glavnu mapu.

en: Email output to specified account.
bs: Pošalji izlaz na navedenu adresu.

en: Override default shell.
bs: Prepiši preko uobičajenog shella.

en: Folders to search for program files.
bs: Direktoriji u kojima treba tražiti programske datoteke.

en: Dynamic libraries location.
bs: Lokacija dinamičkih biblioteka.

en: Local Variable
bs: Lokalna Varijabla

en: Scheduled Tasks
bs: Zakazani zadaci

en: Scheduling
bs: Planiranje

en: Command
bs: Naredba

en: Description
bs: Opis

en: Environment Variables
bs: Varijable Okruženja

en: System Crontab
bs: Sistemski Crontab

en: All Users Crontabs
bs: Crontabs Svih Korisnika

[ctx: Crontab of user login]
en: Crontab of user %1
bs: Crontab korisnika %1

en: Cron Options
bs: Opcije za Cron

en: Print cron&tab
bs: Štampaj cron&tab

en: Print &all users
bs: Štampaj &sve korisnike

en: Show the following Cron:
bs: Pokaži sljedeći Cron:

en: Personal Cron
bs: Personalni Cron

en: System Cron
bs: Sistemski Cron

en: Task Scheduler
bs: Zakazivanje zadataka

en: KDE Task Scheduler
bs: KDE Zakazivanje zadataka

en: The following error occurred while initializing KCron:
    
    %1
    
    KCron will now exit.
bs: Dogodila se slijedeća greška prilikom KCRon inicijalizacije:
    
    %1
    
    KCRon će se sada zatvoriti.

en: You can use this application to schedule programs to run in the background.
    To schedule a new task now, click on the Tasks folder and select Edit/New from the menu.
bs: Možete koristiti ovu aplikaciju da zakažete pokretanje programa u pozadini.
    Da bi zakazili novi zadatak, kliknite na direktorij Zadaci i izaberite Izmijeni/Novi iz menija.

en: Welcome to the Task Scheduler
bs: Dobrodošli u program za zakazivanje zadataka

en: Add or modify a scheduled task
bs: Dodaj ili modificiraj planirani zadatak

en: <i>This task will be executed at the specified intervals.</i>
bs: <i> Ovaj zadatak će se izvršiti u određenim intervalima. </i>

en: &Command:
bs: &Naredba:

en: &Run as:
bs: &Pokreni kao:

en: Co&mment:
bs: Ko&mentar:

en: &Enable this task
bs: &Uključi ovaj zadatak

en: Run at system &bootup
bs: Pokreni u &pokretanju sistema

en: Run &every day
bs: Pokreni &svaki dan

en: Days of Month
bs: Dani u mjesecu

en: Months
bs: Mjeseci

en: Days of Week
bs: Dani u sedmici

en: Minutes
bs: Minute

en: Preselection:
bs: Preselekcija:

en: Clear selection
bs: Izbriši odabrano

en: Custom selection
bs: Vlastiti izbor

en: Each minute
bs: Svake minute

en: Every 2 minutes
bs: Svake 2 minute

en: Every 5 minutes
bs: Svakih 5 minuta

en: Every 10 minutes
bs: Svakih 10 minuta

en: Every 15 minutes
bs: Svakih 15 minuta

en: Every 20 minutes
bs: Svakih 20 minuta

en: Every 30 minutes
bs: Svakih 30 minuta

en: Hours
bs: Sati

en: AM:
bs: Prije podne:

en: PM:
bs: Poslije podne:

en: <i>Please type a valid command line...</i>
bs: <i>Molimo unesite ispravnu komandu linuju...</i>

en: <i>Please select an executable program...</i>
bs: <i>Molimo odaberite izvršni program...</i>

en: <i>Please browse for a program to execute...</i>
bs: <i>Molimo potražite program za koji se može izvršiti...</i>

en: <i>This task is disabled.</i>
bs: <i>Ovaj zadatak je onemogućen.</i>

en: <i>This task will be run on system bootup.</i>
bs: <i>Ovaj zadatak ce biti pokrenut na podizanju sistema.</i>

en: <i>Please select from the 'Months' section...</i>
bs: <i>Molimo odaberite iz 'Mjeseci' selekcije...</i>

en: <i>Please select from either the 'Days of Month' or the 'Days of Week' section...</i>
bs: <i>Molimo odaberite bilo koju od sekcija 'Dani u mjesecu' ili 'Dani u sedmici'...</i>

en: <i>Please select from the 'Hours' section...</i>
bs: <i>Molimo odaberite iz 'Sati' sekcije...</i>

en: <i>Please select from the 'Minutes' section...</i>
bs: <i>Molimo odaberite iz 'Minute' sekcije...</i>

en: Set All
bs: Podesi sve

en: Clear All
bs: Očisti sve

en: <b>Scheduled Tasks</b>
bs: <b>Planirani Zadaci</b>

[ctx: Do not use any quote characters (') in this string]
en: End of script execution. Type Enter or Ctrl+C to exit.
bs: Kraj izvršenja skripte. Otkucajete Enter ili Ctrl + C za izlaz.

en: New Task
bs: Novi zadatak

en: Modify Task
bs: Promijeni zadatak

en: User
bs: Korisnik

en: Scheduling Details
bs: Detalji Rasporeda

[ctx: Adds a new task]
en: New &Task...
bs: Novi &Zadatak...

en: Create a new task.
bs: Kreiraj novi zadatak.

en: M&odify...
bs: P&romijeni...

en: Modify the selected task.
bs: Modificiraj izabrani zadatak.

en: &Delete
bs: &Obriši

en: Delete the selected task.
bs: Obriši izabrani zadatak.

en: &Run Now
bs: &Pokreni sada

en: Run the selected task now.
bs: Pokreni sada izabrani zadatak.

en: Enabled
bs: Uključeno

en: Disabled
bs: Isključeno

en: Add or modify a variable
bs: Dodaj ili modificiraj varijablu

[ctx: The environmental variable name ie HOME, MAILTO etc]
en: &Variable:
bs: &Varijabla:

en: Va&lue:
bs: V&rijednost:

en: &Enable this variable
bs: &Osposobi ovu varijablu

en: <i>This variable will be used by scheduled tasks.</i>
bs: <i> Ova varijabla će se koristiti za zakazane zadatke. </i>

en: <i>This variable is disabled.</i>
bs: <i>Ova varijabla je onesposobljena.</i>

en: <i>Please enter the variable name...</i>
bs: <i>Molimo unesite naziv varijable...</i>

en: <i>Please enter the variable value ...</i>
bs: <i>Molimo unesite vrijednost varijable...</i>

en: <b>Environment Variables</b>
bs: <b>Varijable Okruženja</b>

en: Modify Variable
bs: Modificiraj Varijablu

en: New Variable
bs: Nova Varijabla

en: Variable
bs: Varijabla

en: Value
bs: Vrijednost

en: Comment
bs: Komentar

[ctx: Adds a new variable]
en: New &Variable...
bs: Nova &Varijabla...

en: Create a new variable.
bs: Kreiraj novu varijablu.

en: Modify the selected variable.
bs: Modificiraj izabranu varijablu.

en: Delete the selected variable.
bs: Obriši izabranu varijablu.
