kcron - en to el translation catalogue (175 entries)

en: No password entry found for uid '%1'
el: Δεν βρέθηκε καταχώρηση κωδικού για τo uid'%1'

[ctx: Generation Message + current date]
en: File generated by KCron the %1.
el: Δημιουργία αρχείου από το KCron στις %1.

en: <em>No output.</em>
el: <em>Καμία έξοδος.</em>

en: <em>No error.</em>
el: <em>Κανένα σφάλμα.</em>

en: <p><strong>Command:</strong> %1</p><strong>Command could not be started</strong>
el: <p><strong>Εντολή:</strong> %1</p><strong>Αδυναμία έναρξης της εντολής</strong>

en: <p><strong>Command:</strong> %1</p><strong>Standard Output :</strong><pre>%2</pre><strong>Error Output :</strong><pre>%3</pre>
el: <p><strong>Εντολή:</strong> %1</p><strong>Τυπική έξοδος :</strong><pre>%2</pre><strong>Έξοδος σφάλματος :</strong><pre>%3</pre>

en: An error occurred while updating crontab.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ενημέρωση του crontab.

en: Unable to open crontab file for writing
el: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου crontab για εγγραφή

en: The file %1 could not be opened.
el: Το αρχείο %1 δεν μπορεί να ανοιχτεί.

en: KAuth::ExecuteJob Error
el: KAuth::ExecuteJob Σφάλμα

en: every day
el: κάθε μέρα

en: 1st
el: 1η

en: 2nd
el: 2η

en: 3rd
el: 3η

en: 4th
el: 4η

en: 5th
el: 5η

en: 6th
el: 6η

en: 7th
el: 7η

en: 8th
el: 8η

en: 9th
el: 9η

en: 10th
el: 10η

en: 11th
el: 11η

en: 12th
el: 12η

en: 13th
el: 13η

en: 14th
el: 14η

en: 15th
el: 15η

en: 16th
el: 16η

en: 17th
el: 17η

en: 18th
el: 18η

en: 19th
el: 19η

en: 20th
el: 20η

en: 21st
el: 21η

en: 22nd
el: 22η

en: 23rd
el: 23η

en: 24th
el: 24η

en: 25th
el: 25η

en: 26th
el: 26η

en: 27th
el: 27η

en: 28th
el: 28η

en: 29th
el: 29η

en: 30th
el: 30η

en: 31st
el: 31η

en: Mon
el: Δε

en: Tue
el: Τρ

en: Wed
el: Τε

en: Thu
el: Πέ

en: Fri
el: Πα

en: Sat
el: Σά

en: Sun
el: Κυ

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Sunday
el: Κυριακή

en: No comment
el: Χωρίς σχόλιο

en: You have been blocked from using KCron	                      by either the /etc/cron.allow file or the /etc/cron.deny file.	                      
    
    Check the crontab man page for further details.
el: Σας έχει απαγορευτεί η χρήση του KCron                      από το αρχείο /etc/cron.allow ή το αρχείο /etc/cron.deny.                      
    
    Ανατρέξτε στη σελίδα εγχειριδίου του crontab για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: every month
el: κάθε μήνα

en: January
el: Ιανουάριος

en: February
el: Φεβρουάριος

en: March
el: Μάρτιος

en: April
el: Απρίλιος

[ctx: May long]
en: May
el: Μάιος

en: June
el: Ιούνιος

[ctx: July long]
en: July
el: Ιούλιος

en: August
el: Αύγουστος

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: October
el: Οκτώβριος

en: November
el: Νοέμβριος

en: December
el: Δεκέμβριος

en: At system startup
el: Στην εκκίνηση του συστήματος

[ctx: Every 'days of week']
en: every %1
el: κάθε %1

[ctx: 'Days of month' of 'Months']
en: %1 of %2
el: %1 από %2

[ctx: 1:Day of month, 2:Day of week]
en: %1 as well as %2
el: %1 και %2

en: , and
el: , και

en:  and
el:  και

[ctx: Hour::Minute list]
en: At %1
el: Στις %1

en: Every minute | Every %1 minutes
el[0]: Κάθε λεπτό
el[1]: Κάθε %1 λεπτά

en: Override default home folder.
el: Αντικατάσταση προεπιλεγμένου φακέλου home.

en: Email output to specified account.
el: Αποστολή email σε προσδιορισμένο λογαριασμό.

en: Override default shell.
el: Αντικατάσταση προεπιλεγμένου κελύφους.

en: Folders to search for program files.
el: Φάκελοι για αναζήτηση αρχείων προγραμμάτων.

en: Dynamic libraries location.
el: Τοποθεσία δυναμικών βιβλιοθηκών.

en: Local Variable
el: Τοπική μεταβλητή

en: Scheduled Tasks
el: Προγραμματισμένες εργασίες

en: Scheduling
el: Προγραμματισμός

en: Command
el: Εντολή

en: Description
el: Περιγραφή

en: Environment Variables
el: Μεταβλητές περιβάλλοντος

en: System Crontab
el: Crontab του συστήματος

en: All Users Crontabs
el: Crontab όλων των χρηστών

[ctx: Crontab of user login]
en: Crontab of user %1
el: Crontab του χρήστη %1

en: Cron Options
el: Επιλογές του Cron

en: Print cron&tab
el: Εκτύπωση του cron&tab

en: Print &all users
el: Εμφάνιση &όλων των χρηστών

en: Show the following Cron:
el: Εμφάνιση του ακόλουθου Cron:

en: Personal Cron
el: Προσωπικό Cron

en: System Cron
el: Cron του συστήματος

en: Task Scheduler
el: Προγραμματισμός εργασιών

en: KDE Task Scheduler
el: Προγραμματισμός εργασιών του KDE

en: The following error occurred while initializing KCron:
    
    %1
    
    KCron will now exit.
el: Παρουσιάστηκε το ακόλουθο σφάλμα κατά την αρχικοποίηση του KCron:
    
    %1
    
    Το KCron θα τερματίσει τώρα.

en: You can use this application to schedule programs to run in the background.
    To schedule a new task now, click on the Tasks folder and select Edit/New from the menu.
el: Με αυτή την εφαρμογή μπορείτε να ορίσετε το χρονοδιάγραμμα εκτέλεσης προγραμμάτων στο φόντο.
    Για να προγραμματίσετε νέα εργασία τώρα, κάντε κλικ στο φάκελο Εργασίες και επιλέξτε Επεξεργασία/Νέα από το μενού.

en: Welcome to the Task Scheduler
el: Καλώς ήλθατε στο Προγραμματισμό εργασιών

en: Add or modify a scheduled task
el: Προσθήκη η τροποποίηση μιας εργασίας

en: <i>This task will be executed at the specified intervals.</i>
el: <i>Η εργασία αυτή θα επαναλαμβάνεται σε καθορισμένες ώρες.</i>

en: &Command:
el: &Εντολή:

en: &Run as:
el: &Εκτέλεση ως:

en: Co&mment:
el: &Σχόλιο:

en: &Enable this task
el: &Ενεργοποίηση αυτής της εργασίας

en: Run at system &bootup
el: Εκτέλεση στην εκκίνηση του &συστήματος

en: Run &every day
el: Εκτέλεση &κάθε μέρα

en: Days of Month
el: Ημέρες του μήνα

en: Months
el: Μήνες

en: Days of Week
el: Ημέρες της εβδομάδας

en: Minutes
el: Λεπτά

en: Preselection:
el: Προεπιλογή:

en: Clear selection
el: Καθαρισμός επιλογής

en: Custom selection
el: Προσαρμοσμένη επιλογή

en: Each minute
el: Κάθε λεπτό

en: Every 2 minutes
el: Κάθε 2 λεπτά

en: Every 5 minutes
el: Κάθε 5 λεπτά

en: Every 10 minutes
el: Κάθε 10 λεπτά

en: Every 15 minutes
el: Κάθε 15 λεπτά

en: Every 20 minutes
el: Κάθε 20 λεπτά

en: Every 30 minutes
el: Κάθε 30 λεπτά

en: Hours
el: Ώρες

en: AM:
el: ΠΜ:

en: PM:
el: ΜΜ:

en: <i>Please type a valid command line...</i>
el: <i>Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη γραμμή εντολής...</i>

en: <i>Please select an executable program...</i>
el: <i>Παρακαλώ επιλέξτε ένα εκτελέσιμο πρόγραμμα...</i>

en: <i>Please browse for a program to execute...</i>
el: <i>Παρακαλώ επιλέξτε ένα πρόγραμμα για εκτέλεση...</i>

en: <i>This task is disabled.</i>
el: <i>Αυτή η εργασία είναι απενεργοποιημένη.</i>

en: <i>This task will be run on system bootup.</i>
el: <i>Η εργασία αυτή θα εκτελείται κατά την εκκίνηση του συστήματος.</i>

en: <i>Please select from the 'Months' section...</i>
el: <i>Παρακαλώ επιλέξτε από το τμήμα 'Μήνες'...</i>

en: <i>Please select from either the 'Days of Month' or the 'Days of Week' section...</i>
el: <i>Παρακαλώ επιλέξτε είτε από το τμήμα 'Ημέρες του μήνα' ή 'Ημέρες της εβδομάδας'...</i>

en: <i>Please select from the 'Hours' section...</i>
el: <i>Παρακαλώ επιλέξτε από το τμήμα 'Ώρες'...</i>

en: <i>Please select from the 'Minutes' section...</i>
el: <i>Παρακαλώ επιλέξτε από το τμήμα 'Λεπτά'...</i>

en: Set All
el: Επιλογή όλων

en: Clear All
el: Καθαρισμός όλων

en: <b>Scheduled Tasks</b>
el: <b>Προγραμματισμένες εργασίες</b>

[ctx: Do not use any quote characters (') in this string]
en: End of script execution. Type Enter or Ctrl+C to exit.
el: Η εκτέλεση το σεναρίου κελύφους ολοκληρώθηκε. Πατήσετε Enter ή Ctrl+C για έξοδο.

en: New Task
el: Νέα εργασία

en: Modify Task
el: Τροποποίηση εργασίας

en: User
el: Χρήστης

en: Status
el: Κατάσταση

en: Scheduling Details
el: Λεπτομέρειες προγραμματισμού

[ctx: Adds a new task]
en: New &Task...
el: Νέα ε&ργασία...

en: Create a new task.
el: Δημιουργία μίας νέας εργασίας.

en: M&odify...
el: Τ&ροποποίηση...

en: Modify the selected task.
el: Τροποποίηση της επιλεγμένης εργασίας.

en: &Delete
el: &Διαγραφή

en: Delete the selected task.
el: Διαγραφή της επιλεγμένης εργασίας.

en: &Run Now
el: &Εκτέλεση τώρα

en: Run the selected task now.
el: Εκτέλεση της επιλεγμένης εργασίας τώρα.

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Add or modify a variable
el: Προσθήκη ή τροποποίηση μιας μεταβλητής

[ctx: The environmental variable name ie HOME, MAILTO etc]
en: &Variable:
el: &Μεταβλητή:

en: Va&lue:
el: Τι&μή:

en: &Enable this variable
el: &Ενεργοποίηση αυτής της μεταβλητής

en: <i>This variable will be used by scheduled tasks.</i>
el: <i>Η μεταβλητή αυτή θα χρησιμοποιείται από προγραμματιζόμενες εργασίες.</i>

en: <i>This variable is disabled.</i>
el: <i>Η μεταβλητή αυτή είναι απενεργοποιημένη.</i>

en: <i>Please enter the variable name...</i>
el: <i>Παρακαλώ εισάγετε το όνομα της μεταβλητής...</i>

en: <i>Please enter the variable value ...</i>
el: <i>Παρακαλώ εισάγετε την τιμή της μεταβλητής ...</i>

en: <b>Environment Variables</b>
el: <b>Μεταβλητές περιβάλλοντος</b>

en: Modify Variable
el: Τροποποίηση μεταβλητής

en: New Variable
el: Νέα μεταβλητή

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Value
el: Τιμή

en: Comment
el: Σχόλιο

[ctx: Adds a new variable]
en: New &Variable...
el: Νέα &μεταβλητή...

en: Create a new variable.
el: Δημιουργία μίας νέας μεταβλητής.

en: Modify the selected variable.
el: Τροποποίηση της επιλεγμένης μεταβλητής.

en: Delete the selected variable.
el: Διαγραφή της επιλεγμένης μεταβλητής.
