kcron - en to eu translation catalogue (188 entries)

[ctx: @title Note: that is an HTML tag]
en: <b>Tasks</b>
eu: <b>Atazak</b>

[ctx: @title Note: that is an HTML tag]
en: <b>Environment Variables</b>
eu: <b>Inguruneko aldagaiak</b>

[ctx: @title:column]
en: Scheduling
eu: Antolaketa

[ctx: @title:column]
en: Command
eu: Komandoa

[ctx: @title:column]
en: Description
eu: Deskribapena

[ctx: @title:column]
en: Variable
eu: Aldagaia

[ctx: @title:column]
en: Value
eu: Balioa

[ctx: @title:column]
en: Comment
eu: Iruzkina

[ctx: @title]
en: System Crontab
eu: Sistemaren «Crontab»

[ctx: @title]
en: Crontab of user %1
eu: %1 erabiltzailearen «Crontab»

en: No password entry found for uid '%1'
eu: Ez da UID honetarako pasahitzik aurkitu : '%1'

[ctx: Generation Message + current date]
en: File generated by KCron the %1.
eu: KCron-ek sortutako fitxategia: %1.

en: <em>No output.</em>
eu: <em>Irteerarik ez.</em>

en: <em>No error.</em>
eu: <em>Akatsik ez.</em>

en: <p><strong>Command:</strong> %1</p><strong>Command could not be started</strong>
eu: <p><strong>Komandoa:</strong> %1</p><strong>Komandoa ezin izan da abiarazi</strong>

en: <p><strong>Command:</strong> %1</p><strong>Standard Output :</strong><pre>%2</pre><strong>Error Output :</strong><pre>%3</pre>
eu: <p><strong>Komandoa:</strong> %1</p><strong>Irteera estandarra:</strong> <pre>%2</pre><strong>Akatsen irteera:</strong> <pre>%3</pre>

en: An error occurred while updating crontab.
eu: Akats bat gertatu da crontab eguneratzean.

en: Unable to open crontab file for writing
eu: Ezin da crontab fitxategia ireki idazteko

en: The file %1 could not be opened.
eu: Ezin izan da %1 fitxategia ireki.

en: KAuth::ExecuteJob Error
eu: KAuth::ExecuteJob errorea

en: every day
eu: egunero

en: 1st
eu: 1.

en: 2nd
eu: 2.

en: 3rd
eu: 3.

en: 4th
eu: 4.

en: 5th
eu: 5.

en: 6th
eu: 6.

en: 7th
eu: 7.

en: 8th
eu: 8.

en: 9th
eu: 9.

en: 10th
eu: 10.

en: 11th
eu: 11.

en: 12th
eu: 12.

en: 13th
eu: 13.

en: 14th
eu: 14.

en: 15th
eu: 15.

en: 16th
eu: 16.

en: 17th
eu: 17.

en: 18th
eu: 18.

en: 19th
eu: 19.

en: 20th
eu: 20.

en: 21st
eu: 21.

en: 22nd
eu: 22.

en: 23rd
eu: 23.

en: 24th
eu: 24.

en: 25th
eu: 25.

en: 26th
eu: 26.

en: 27th
eu: 27.

en: 28th
eu: 28.

en: 29th
eu: 29.

en: 30th
eu: 30.

en: 31st
eu: 31.

en: Mon
eu: Asl

en: Tue
eu: Asr

en: Wed
eu: Asz

en: Thu
eu: Osg

en: Fri
eu: Osr

en: Sat
eu: Lar

en: Sun
eu: Iga

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Sunday
eu: Igandea

en: No comment
eu: Iruzkinik ez

en: You have been blocked from using KCron	                      by either the /etc/cron.allow file or the /etc/cron.deny file.	                      
    
    Check the crontab man page for further details.
eu: /etc/cron.allow edo /etc/cron.deny fitxategien konfigurazioa dela eta ez duzu baimendik KCron erabiltzeko.
    
    Begiratu crontab-en eskuliburua xehetasun gehiagorako.

en: every month
eu: hilabetero

en: January
eu: Urtarrila

en: February
eu: Otsaila

en: March
eu: Martxoa

en: April
eu: Apirila

[ctx: May long]
en: May
eu: Maiatza

en: June
eu: Ekaina

[ctx: July long]
en: July
eu: Uztaila

en: August
eu: Abuztua

en: September
eu: Iraila

en: October
eu: Urria

en: November
eu: Azaroa

en: December
eu: Abendua

en: At system startup
eu: Sistemako abioan

[ctx: Every 'days of week']
en: every %1
eu: %1 bakoitzean

[ctx: 'Days of month' of 'Months']
en: %1 of %2
eu: %1 / %2

[ctx: 1:Day of month, 2:Day of week]
en: %1 as well as %2
eu: %1, baita ere %2

en: , and
eu: , eta

en:  and
eu:  eta

[ctx: Hour::Minute list]
en: At %1
eu: Noiz: %1

en: Every minute | Every %1 minutes
eu[0]: Minuturo
eu[1]: %1 minuturo

en: Override default home folder.
eu: Gainidatzi karpeta nagusi lehenetsia.

en: Email output to specified account.
eu: Bidali irteera posta elektronikoz zehaztutako kontura.

en: Override default shell.
eu: Gainidatzi shell lehenetsia.

en: Folders to search for program files.
eu: Programa-fitxategiak bilatzeko karpetak.

en: Dynamic libraries location.
eu: Liburutegi dinamikoen kokapena.

en: Local Variable
eu: Aldagai lokala

[ctx: Do not use any quote characters (') in this string]
en: End of script execution. Type Enter or Ctrl+C to exit.
eu: Script-aren exekuzioaren amaiera. Sakatu Sartu edo Ktrl+C teklak irtetzeko.

[ctx: @info]
en: <message>Choose a program to run</message>
eu: <message>Aukeratu exekutatu beharreko programa</message>

[ctx: @info]
en: <message>Please type a valid command line</message>
eu: <message>Mesedez, tekleatu komando-lerro baliodun bat</message>

[ctx: @info]
en: <message>File exists but is not executable: <filename>%1</filename></message>
eu: <message>Fitxategia badago baina ez da exekutagarria: <filename>%1</filename></message>

[ctx: @info]
en: <message>File not found: <filename>%1</filename></message>
eu: <message>Fitxategia ez da aurkitu: <filename>%1</filename></message>

[ctx: @info]
en: <message>Command not found: <command>%1</command></message>
eu: <message>Komandoa ez da aurkitu: <command>%1</command></message>

[ctx: @info]
en: <message>Please select from the <b>Months</b> section</message>
eu: <message>Mesedez, hautatu <b>Hilabeteak</b> ataletik</message>

[ctx: @info]
en: <message>Please select from either the <b>Days of Month</b> or the <b>Days of Week</b> section</message>
eu: <message>Mesedez, hautatu <b>Hilabeteko egunak</b> edo <b>Asteko egunak</b> ataletik</message>

[ctx: @info]
en: <message>Please select from the <b>Hours</b> section</message>
eu: <message>Mesedez, hautatu <b>Orduak</b> ataletik</message>

[ctx: @info]
en: <message>Please select from the <b>Minutes</b> section</message>
eu: <message>Mesedez, hautatu <b>Minutuak</b> ataletik</message>

[ctx: @text]
en: Show:
eu: Erakutsi:

[ctx: @title:tab]
en: User Schedule
eu: Erabiltzailearen antolaketa

[ctx: @title:tab]
en: System Schedule
eu: Sistemaren antolaketa

[ctx: @action:button]
en: Print Summary…
eu: Inprimatu laburpena...

en: Welcome to Task Scheduler!
eu: Ongietorri Ataza antolatzailera

[ctx: @info]
en: Schedule programs to run in the background. Set tasks to run on a fixed schedule and automate repetitive tasks like downloading files or sending emails. <link url='%1'>Learn more</link>
eu: Antolatu hondoko planoan exekutatutako diren programak. Ezarri ordutegi finko batean exekutatu behar diren atazak eta automatizatu ataza errepikakorrak, hala nola fitxategiak zama-jaistea edo e-postak bidaltzea. <link url='%1'>Lortu informazio gehiago</link>

[ctx: @action:button]
en: Go to Dashboard
eu: Joan aginte-panelera

[ctx: @title]
en: Edit Task
eu: Editatu Ataza

[ctx: @title]
en: New Task
eu: Ataza berria

[ctx: @action:button]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: @action:button accessible]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: @action:button]
en: Create
eu: Sortu

[ctx: @action:button accessible]
en: Create
eu: Sortu

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
eu: Komandoa:

[ctx: @action:button]
en: Browse the Program
eu: Programa arakatu

[ctx: @label:checkbox]
en: Enable this task
eu: Gaitu ataza hau

[ctx: @label:listbox]
en: User:
eu: Erabiltzailea:

[ctx: @label:textbox]
en: Comment:
eu: Iruzkina:

[ctx: @label:checkbox]
en: Run:
eu: Exekutatu:

[ctx: @label:checkbox]
en: When system starts
eu: Sistema abiatzen denean

[ctx: @label:checkbox]
en: Every day
eu: Egunero

[ctx: @title:group]
en: Months
eu: Hilabeteak

[ctx: @title:group]
en: Days of Month
eu: Hilabeteko egunak

[ctx: @title:group]
en: Days of Week
eu: Asteko egunak

[ctx: @title:group]
en: Hours
eu: Orduak

[ctx: @title:group]
en: Minutes
eu: Minutuak

[ctx: @label:listbox]
en: Selection:
eu: Hautapena:

en: Custom selection
eu: Hautapen pertsonalizatua

en: Each minute
eu: Minuturo

en: Every 2 minutes
eu: 2 minuturo

en: Every 5 minutes
eu: 5 minuturo

en: Every 10 minutes
eu: 10 minuturo

en: Every 15 minutes
eu: 15 minuturo

en: Every 20 minutes
eu: 20 minuturo

en: Every 30 minutes
eu: 30 minuturo

[ctx: @action:button]
en: January
eu: Urtarrila

[ctx: @action:button]
en: February
eu: Otsaila

[ctx: @action:button]
en: March
eu: Martxoa

[ctx: @action:button]
en: April
eu: Apirila

[ctx: @action:button]
en: May
eu: Maiatza

[ctx: @action:button]
en: June
eu: Ekaina

[ctx: @action:button]
en: July
eu: Uztaila

[ctx: @action:button]
en: August
eu: Abuztua

[ctx: @action:button]
en: September
eu: Iraila

[ctx: @action:button]
en: October
eu: Urria

[ctx: @action:button]
en: November
eu: Azaroa

[ctx: @action:button]
en: December
eu: Abendua

[ctx: @action:button]
en: Monday
eu: Astelehena

[ctx: @action:button]
en: Tuesday
eu: Asteartea

[ctx: @action:button]
en: Wednesday
eu: Asteazkena

[ctx: @action:button]
en: Thursday
eu: Osteguna

[ctx: @action:button]
en: Friday
eu: Ostirala

[ctx: @action:button]
en: Saturday
eu: Larunbata

[ctx: @action:button]
en: Sunday
eu: Igandea

[ctx: @title:group]
en: Scheduled Tasks
eu: Antolatutako atazak

[ctx: @title:column]
en: User
eu: Erabiltzailea

[ctx: @title:column]
en: Scheduling Details
eu: Antolaketaren xehetasunak

[ctx: @action:button]
en: Add Task…
eu: Gehitu ataza…

[ctx: @action:button]
en: Edit Task…
eu: Editatu Ataza…

[ctx: @action:button]
en: Select All
eu: Hautatu dena

[ctx: @action:button]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: @action:button]
en: Cut
eu: Ebaki

[ctx: @action:button]
en: Paste
eu: Itsatsi

[ctx: @action:button]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @action:button]
en: Run task
eu: Ataza exekutatu

[ctx: @action:button]
en: Add…
eu: Gehitu…

[ctx: @action:button]
en: Edit…
eu: Editatu...

[ctx: @action:button]
en: Run
eu: Exekutatu

[ctx: @label:checkbox]
en: Select all
eu: Hautatu dena

[ctx: @title]
en: Edit Variable
eu: Aldagaia editatu

[ctx: @title]
en: New Variable
eu: Aldagai berria

[ctx: @action:button]
en: Edit Variable
eu: Aldagaia editatu

[ctx: @action:button accessible]
en: Edit Variable
eu: Aldagaia editatu

[ctx: @action:button]
en: New Variable
eu: Aldagai berria

[ctx: @action:button accessible]
en: New Variable
eu: Aldagai berria

[ctx: @info]
en: <message>Please enter the variable name</message>
eu: <message>Mesedez, sartu aldagaiaren izena</message>

[ctx: @info]
en: <message>Please enter the variable value</message>
eu: <message>Mesedez, sartu aldagaiaren balioa</message>

[ctx: @label:listbox]
en: Variable:
eu: Aldagaia:

[ctx: @label:textbox]
en: Value:
eu: Balioa:

[ctx: @label:checkbox]
en: Enable this variable
eu: Gaitu aldagai hau

[ctx: @title:group]
en: Environment Variables
eu: Ingurune-aldagaiak

[ctx: @action:button]
en: Add Variable…
eu: Gehitu Aldagaia...

[ctx: @action:button]
en: Edit Variable…
eu: Editatu ... Aldagaia
