kcron - en to gl translation catalogue (173 entries)

en: No password entry found for uid '%1'
gl: Non se atopou ningún contrasinal para o UID «%1»

[ctx: Generation Message + current date]
en: File generated by KCron the %1.
gl: Ficheiro xerado por KCron o %1.

en: <em>No output.</em>
gl: <em>Non hai saída.</em>

en: <em>No error.</em>
gl: <em>Non hai erro.</em>

en: <p><strong>Command:</strong> %1</p><strong>Command could not be started</strong>
gl: <p><strong>Orde:</strong> %1</p><strong>Non se puido iniciar a orde</strong>

en: <p><strong>Command:</strong> %1</p><strong>Standard Output :</strong><pre>%2</pre><strong>Error Output :</strong><pre>%3</pre>
gl: <p><strong>Orde:</strong> %1</p><strong>Saída estándar :</strong><pre>%2</pre><strong>Saída de erros :</strong><pre>%3</pre>

en: An error occurred while updating crontab.
gl: Produciuse un erro ao actualizar crontab.

en: Unable to open crontab file for writing
gl: Non se pode abrir o ficheiro de táboa de cron para escribir nela

en: The file %1 could not be opened.
gl: Non se puido abrir o ficheiro %1.

en: every day
gl: todos os días

en: 1st
gl: 1

en: 2nd
gl: 2

en: 3rd
gl: 3

en: 4th
gl: 4

en: 5th
gl: 5

en: 6th
gl: 6

en: 7th
gl: 7

en: 8th
gl: 8

en: 9th
gl: 9

en: 10th
gl: 10

en: 11th
gl: 11

en: 12th
gl: 12

en: 13th
gl: 13

en: 14th
gl: 14

en: 15th
gl: 15

en: 16th
gl: 16

en: 17th
gl: 17

en: 18th
gl: 18

en: 19th
gl: 19

en: 20th
gl: 20

en: 21st
gl: 21

en: 22nd
gl: 22

en: 23rd
gl: 23

en: 24th
gl: 24

en: 25th
gl: 25

en: 26th
gl: 26

en: 27th
gl: 27

en: 28th
gl: 28

en: 29th
gl: 29

en: 30th
gl: 30

en: 31st
gl: 31

en: Mon
gl: Lun

en: Tue
gl: Mar

en: Wed
gl: Mér

en: Thu
gl: Xov

en: Fri
gl: Ven

en: Sat
gl: Sáb

en: Sun
gl: Dom

en: Monday
gl: Luns

en: Tuesday
gl: Martes

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Thursday
gl: Xoves

en: Friday
gl: Venres

en: Saturday
gl: Sábado

en: Sunday
gl: Domingo

en: No comment
gl: Sen comentario

en: You have been blocked from using KCron	                      by either the /etc/cron.allow file or the /etc/cron.deny file.	                      
    
    Check the crontab man page for further details.
gl: Prohíbeselle o uso de KCron	sexa polo ficheiro /etc/cron.allow ou polo /etc/cron.deny.	 
    
    Revise a páxina de manual de crontab para máis detalles.

en: every month
gl: todos os meses

en: January
gl: Xaneiro

en: February
gl: Febreiro

en: March
gl: Marzo

en: April
gl: Abril

[ctx: May long]
en: May
gl: Maio

en: June
gl: Xuño

[ctx: July long]
en: July
gl: Xullo

en: August
gl: Agosto

en: September
gl: Setembro

en: October
gl: Outubro

en: November
gl: Novembro

en: December
gl: Decembro

en: At system startup
gl: No arranque do sistema

[ctx: Every 'days of week']
en: every %1
gl: todos os %1

[ctx: 'Days of month' of 'Months']
en: %1 of %2
gl: %1 de %2

[ctx: 1:Day of month, 2:Day of week]
en: %1 as well as %2
gl: O %1 e o %2

en: , and
gl: , e

en:  and
gl:  e

[ctx: Hour::Minute list]
en: At %1
gl: Ás %1

en: Every minute | Every %1 minutes
gl[0]: Cada minuto
gl[1]: Cada %1 minutos

en: Override default home folder.
gl: Sobrepor o cartafol persoal predeterminado.

en: Email output to specified account.
gl: Enviar o resultado por correo electrónico para a conta especificada.

en: Override default shell.
gl: Ignorar o intérprete de ordes predeterminado.

en: Folders to search for program files.
gl: Cartafoles onde buscar por ficheiros de programas.

en: Dynamic libraries location.
gl: Localización das bibliotecas dinámicas.

en: Local Variable
gl: Variábel local

en: Scheduled Tasks
gl: Tarefas planificadas

en: Scheduling
gl: Planificación

en: Command
gl: Orde

en: Description
gl: Descrición

en: Environment Variables
gl: Variábeis de contorno

en: System Crontab
gl: Táboa Cron do sistema

en: All Users Crontabs
gl: Todas as táboas Cron dos usuarios

[ctx: Crontab of user login]
en: Crontab of user %1
gl: Táboa Cron do usuario %1

en: Cron Options
gl: Opcións de Cron

en: Print cron&tab
gl: Imprimir a &táboa de cron

en: Print &all users
gl: Imprimir todos os &usuarios

en: Show the following Cron:
gl: Mostar esta táboa de Cron:

en: Personal Cron
gl: Lista persoal de Cron

en: System Cron
gl: Táboa Cron do sistema

en: Task Scheduler
gl: Planificador de tarefas

en: KDE Task Scheduler
gl: Planificador de tarefas de KDE

en: (c) 2008, Nicolas Ternisien
    (c) 1999-2000, Gary Meyer
gl: © 2008, Nicolas Ternisien
    © 1999-2000, Gary Meyer

en: The following error occurred while initializing KCron:
    
    %1
    
    KCron will now exit.
gl: Ocorreu o seguinte erro ao inicializar KCron:
    
    %1
    
    KCron vai saír.

en: You can use this application to schedule programs to run in the background.
    To schedule a new task now, click on the Tasks folder and select Edit/New from the menu.
gl: Pode usar esta aplicación para planificar a execución de programas en segundo plano.
    Para planificar unha nova tarefa, prema o cartafol Tarefas e escolla Editar/Nova no menú.

en: Welcome to the Task Scheduler
gl: Benvido ao planificador de tarefas

en: Add or modify a scheduled task
gl: Engadir ou modificar unha tarefa planificada

en: <i>This task will be executed at the specified intervals.</i>
gl: <i>Esta tarefa executarase cos intervalos especificados.</i>

en: &Command:
gl: &Orde:

en: &Run as:
gl: Executa&r como:

en: Co&mment:
gl: Co&mentario:

en: &Enable this task
gl: &Activar esta tarefa

en: Run at system &bootup
gl: Executar no &arranque do sistema

en: Run &every day
gl: Executar todos os &días

en: Days of Month
gl: Días do mes

en: Months
gl: Meses

en: Days of Week
gl: Dias da semana

en: Minutes
gl: Minutos

en: Preselection:
gl: Preselección:

en: Clear selection
gl: Limpar a escolla

en: Custom selection
gl: Escolla personalizada

en: Each minute
gl: Cada minuto

en: Every 2 minutes
gl: Cada 2 minutos

en: Every 5 minutes
gl: Cada 5 minutos

en: Every 10 minutes
gl: Cada 10 minutos

en: Every 15 minutes
gl: Cada 15 minutos

en: Every 20 minutes
gl: Cada 20 minutos

en: Every 30 minutes
gl: Cada 30 minutos

en: Hours
gl: Horas

en: <i>Please type a valid command line...</i>
gl: <i>Por favor, escriba unha orde correcta…</i>

en: <i>Please select an executable program...</i>
gl: <i>Escolla un programa executábel…</i>

en: <i>Please browse for a program to execute...</i>
gl: <i>Navegue a un programa para executar…</i>

en: <i>This task is disabled.</i>
gl: <i>Esta tarefa está desactivada.</i>

en: <i>This task will be run on system bootup.</i>
gl: <i>Esta tarefa executarase no arranque do sistema.</i>

en: <i>Please select from the 'Months' section...</i>
gl: <i>Escolla na sección «Meses»…</i>

en: <i>Please select from either the 'Days of Month' or the 'Days of Week' section...</i>
gl: <i>Escolla ou na sección «Días do mes» ou en «Días da semana»…</i>

en: <i>Please select from the 'Hours' section...</i>
gl: <i>Escolla na sección «Horas»…</i>

en: <i>Please select from the 'Minutes' section...</i>
gl: <i>Escolla na sección «Minutos»…</i>

en: Set All
gl: Escoller todos

en: Clear All
gl: Limpar todo

en: <b>Scheduled Tasks</b>
gl: <b>Tarefas planificadas</b>

[ctx: Do not use any quote characters (') in this string]
en: End of script execution. Type Enter or Ctrl+C to exit.
gl: Fin da execución do script. Prema Intro ou Ctrl+C para saír.

en: New Task
gl: Nova tarefa

en: Modify Task
gl: Modificar a tarefa

en: User
gl: Usuario

en: Status
gl: Estado

en: Scheduling Details
gl: Detalles da planificación

[ctx: Adds a new task]
en: New &Task...
gl: Nova &tarefa…

en: Create a new task.
gl: Crea unha nova tarefa.

en: M&odify...
gl: M&odificar…

en: Modify the selected task.
gl: Modifica a tarefa escollida.

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: Delete the selected task.
gl: Elimina a tarefa escollida.

en: &Run Now
gl: E&xecutar agora

en: Run the selected task now.
gl: Executa agora a tarefa escollida.

en: Enabled
gl: Activada

en: Disabled
gl: Desactivada

en: Add or modify a variable
gl: Engadir ou modificar unha variábel

[ctx: The environmental variable name ie HOME, MAILTO etc]
en: &Variable:
gl: &Variábel:

en: Va&lue:
gl: Va&lor:

en: &Enable this variable
gl: &Activar esta variábel

en: <i>This variable will be used by scheduled tasks.</i>
gl: <i>Esta variábel usarase por tarefas planificadas.</i>

en: <i>This variable is disabled.</i>
gl: <i>Esta variábel está desactivada.</i>

en: <i>Please enter the variable name...</i>
gl: <i>Insira o nome da variábel…</i>

en: <i>Please enter the variable value ...</i>
gl: <i>Insira o valor da variábel…</i>

en: <b>Environment Variables</b>
gl: <b>Variábeis de contorno</b>

en: Modify Variable
gl: Modificar a variábel

en: New Variable
gl: Nova variábel

en: Variable
gl: Variábel

en: Value
gl: Valor

en: Comment
gl: Comentario

[ctx: Adds a new variable]
en: New &Variable...
gl: Nova &variábel…

en: Create a new variable.
gl: Crea unha nova variábel.

en: Modify the selected variable.
gl: Modifica a variábel escollida.

en: Delete the selected variable.
gl: Elimina a variábel escollida.
