kcron - en to mk translation catalogue (82 entries)

en: No password entry found for uid '%1'
mk: Не е пронајдена лозинка за uid „%1“

en: An error occurred while updating crontab.
mk: Се појави грешка за време на ажурирањето на crontab.

en: every day
mk: Секој ден

en: 1st
mk: 1

en: 2nd
mk: 2

en: 3rd
mk: 3

en: 4th
mk: 4

en: 5th
mk: 5

en: 6th
mk: 6

en: 7th
mk: 7

en: 8th
mk: 8

en: 9th
mk: 9

en: 10th
mk: 10

en: 11th
mk: 11

en: 12th
mk: 12

en: 13th
mk: 13

en: 14th
mk: 14

en: 15th
mk: 15

en: 16th
mk: 16

en: 17th
mk: 17

en: 18th
mk: 18

en: 19th
mk: 19

en: 20th
mk: 20

en: 21st
mk: 21

en: 22nd
mk: 22

en: 23rd
mk: 23

en: 24th
mk: 24

en: 25th
mk: 25

en: 26th
mk: 26

en: 27th
mk: 27

en: 28th
mk: 28

en: 29th
mk: 29

en: 30th
mk: 30

en: 31st
mk: 31

en: Mon
mk: пон

en: Tue
mk: вто

en: Wed
mk: сре

en: Thu
mk: чет

en: Fri
mk: пет

en: Sat
mk: саб

en: Sun
mk: нед

en: January
mk: јануари

en: February
mk: февруари

en: March
mk: март

en: April
mk: април

[ctx: May long]
en: May
mk: мај

en: June
mk: јуни

en: August
mk: август

en: September
mk: септември

en: October
mk: октомври

en: November
mk: ноември

en: December
mk: декември

en: , and
mk:  и

en:  and
mk:  и

en: Override default home folder.
mk: Ја прескокнува стандардната домашна папка.

en: Email output to specified account.
mk: Го праќа излезот на наведениот корисник по е-пошта.

en: Override default shell.
mk: Ја прескокнува стандардната школка.

en: Folders to search for program files.
mk: Папки за пребарување на програмски датотеки.

en: Description
mk: Опис

en: Cron Options
mk: Опции на Cron

en: Print cron&tab
mk: Испеча&ти го crontab

en: Print &all users
mk: Испечати ги &сите корисници

en: Task Scheduler
mk: Распоредувач на задачи

en: KDE Task Scheduler
mk: Распоредувач на задачи во KDE

en: The following error occurred while initializing KCron:
    
    %1
    
    KCron will now exit.
mk: Следнава грешка се појави за време на подигањето на KCron:
    
    %1
    
    KCron сега ќе се затвори.

en: You can use this application to schedule programs to run in the background.
    To schedule a new task now, click on the Tasks folder and select Edit/New from the menu.
mk: Оваа програма може да ја употребувате за да распоредите програми кои ќе работат во заднина.
    За да распоредите нова програма сега, притиснете на папката Задачи и изберете од менито Уредување/Нова

en: Welcome to the Task Scheduler
mk: Добредојдовте во Распоредувачот на задачи

en: &Run as:
mk: &Изврши како:

en: Co&mment:
mk: Ко&ментар:

en: Days of Month
mk: Денови во месецот

en: Months
mk: Месеци

en: Days of Week
mk: Денови од неделата

en: Minutes
mk: Минути

en: Hours
mk: Часови

en: Set All
mk: Постави ги сите

en: Modify Task
mk: Измена на задача

en: M&odify...
mk: Из&мени...

en: &Run Now
mk: Изв&рши сега

en: Run the selected task now.
mk: Ја извршува избраната задача веднаш.

en: Va&lue:
mk: Вре&дност:

en: Modify Variable
mk: Измени променлива

en: Value
mk: Вредност
