kcron - en to nb translation catalogue (172 entries)

en: No password entry found for uid '%1'
nb: Fant ingen passord-oppføring for bruker-id «%1»

[ctx: Generation Message + current date]
en: File generated by KCron the %1.
nb: Fil generert av KCron, %1.

en: <em>No output.</em>
nb: <em>Ingen utdata.</em>

en: <em>No error.</em>
nb: <em>Ingen feil.</em>

en: <p><strong>Command:</strong> %1</p><strong>Command could not be started</strong>
nb: <p><strong>Kommando:</strong> %1</p><strong>Kommandoen kunne ikke startes</strong>

en: <p><strong>Command:</strong> %1</p><strong>Standard Output :</strong><pre>%2</pre><strong>Error Output :</strong><pre>%3</pre>
nb: <p><strong>Kommando:</strong> %1</p><strong>Standard ut :</strong><pre>%2</pre><strong>Error ut :</strong><pre>%3</pre>

en: An error occurred while updating crontab.
nb: Det oppsto en feil under oppdatering av crontab.

en: Unable to open crontab file for writing
nb: Klarte ikke åpne crontab-fila for skriving

en: The file %1 could not be opened.
nb: Fila %1 kunne ikke åpnes.

en: every day
nb: hver dag

en: 1st
nb: 1.

en: 2nd
nb: 2.

en: 3rd
nb: 3.

en: 4th
nb: 4.

en: 5th
nb: 5.

en: 6th
nb: 6.

en: 7th
nb: 7.

en: 8th
nb: 8.

en: 9th
nb: 9.

en: 10th
nb: 10.

en: 11th
nb: 11.

en: 12th
nb: 12.

en: 13th
nb: 13.

en: 14th
nb: 14.

en: 15th
nb: 15.

en: 16th
nb: 16.

en: 17th
nb: 17.

en: 18th
nb: 18.

en: 19th
nb: 19.

en: 20th
nb: 20.

en: 21st
nb: 21.

en: 22nd
nb: 22.

en: 23rd
nb: 23.

en: 24th
nb: 24.

en: 25th
nb: 25.

en: 26th
nb: 26.

en: 27th
nb: 27.

en: 28th
nb: 28.

en: 29th
nb: 29.

en: 30th
nb: 30.

en: 31st
nb: 31.

en: Mon
nb: man

en: Tue
nb: tir

en: Wed
nb: ons

en: Thu
nb: tor

en: Fri
nb: fre

en: Sat
nb: lør

en: Sun
nb: søn

en: Monday
nb: Mandag

en: Tuesday
nb: Tirsdag

en: Wednesday
nb: Onsdag

en: Thursday
nb: Torsdag

en: Friday
nb: Fredag

en: Saturday
nb: Lørdag

en: Sunday
nb: Søndag

en: No comment
nb: Ingen kommentar

en: You have been blocked from using KCron	                      by either the /etc/cron.allow file or the /etc/cron.deny file.	                      
    
    Check the crontab man page for further details.
nb: Du er utestengt fra bruk av KCron	 av enten fila /etc/cron.allow eller fila /etc/cron.deny.	  
    
    Mer informasjon finner du i man-siden for crontab.

en: every month
nb: hver måned

en: January
nb: januar

en: February
nb: februar

en: March
nb: mars

en: April
nb: april

[ctx: May long]
en: May
nb: mai

en: June
nb: juni

[ctx: July long]
en: July
nb: juli

en: August
nb: august

en: September
nb: september

en: October
nb: oktober

en: November
nb: november

en: December
nb: desember

en: At system startup
nb: Når systemet starter

[ctx: Every 'days of week']
en: every %1
nb: hver %1

[ctx: 'Days of month' of 'Months']
en: %1 of %2
nb: %1  %2

[ctx: 1:Day of month, 2:Day of week]
en: %1 as well as %2
nb: %1 så vel som %2

en: , and
nb: , og

en:  and
nb:  og

[ctx: Hour::Minute list]
en: At %1
nb: Kl. %1

en: Every minute | Every %1 minutes
nb[0]: Hvert minutt
nb[1]: Hvert %1. minutt

en: Override default home folder.
nb: Overstyr standard hjemmemappe.

en: Email output to specified account.
nb: Send utdata med e-post til oppgitt konto.

en: Override default shell.
nb: Overstyr standard skall.

en: Folders to search for program files.
nb: Mapper å søke i etter programfiler.

en: Dynamic libraries location.
nb: Hvor dynamiske biblioteker finnes.

en: Local Variable
nb: Lokal variabel

en: Scheduled Tasks
nb: Planlagte oppgaver

en: Scheduling
nb: Planlegging

en: Command
nb: Kommando

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Environment Variables
nb: Miljøvariabler

en: System Crontab
nb: System-crontab

en: All Users Crontabs
nb: Crontab-er for alle brukere

[ctx: Crontab of user login]
en: Crontab of user %1
nb: Crontab for bruker %1

en: Cron Options
nb: Opsjoner til cron

en: Print cron&tab
nb: Skriv ut cron&tab

en: Print &all users
nb: Skriv ut &alle brukere

en: Show the following Cron:
nb: Vis følgende Cron:

en: Personal Cron
nb: Personlig Cron

en: System Cron
nb: System-cron

en: Task Scheduler
nb: Oppgaveplanlegger

en: KDE Task Scheduler
nb: KDE Oppgaveplanlegger

en: (c) 2008, Nicolas Ternisien
    (c) 1999-2000, Gary Meyer
nb: © 2008 Nicolas Ternisien © 1999–2000 Gary Meye

en: The following error occurred while initializing KCron:
    
    %1
    
    KCron will now exit.
nb: Følgende feil oppsto under klargjøring av KCron:
    
    %1
    
    KCron stopper nå.

en: You can use this application to schedule programs to run in the background.
    To schedule a new task now, click on the Tasks folder and select Edit/New from the menu.
nb: Du kan bruke dette programmet til å planlegge kjøring av programmer i bakgrunnen.
    For å planlegge en ny oppgave nå, klikk på Oppgaver-mappa og velg Rediger/Ny fra menyen.

en: Welcome to the Task Scheduler
nb: Velkommen til Oppgaveplanleggeren

en: Add or modify a scheduled task
nb: Legg til eller endre en planlagt oppgave

en: <i>This task will be executed at the specified intervals.</i>
nb: <i>Denne oppgaven blir kjørt ved de oppgitte intervallene.</i>

en: &Command:
nb: &Kommando:

en: &Run as:
nb: Kjø&r som:

en: Co&mment:
nb: Ko&mmentar:

en: &Enable this task
nb: &Slå på denne oppgaven

en: Run at system &bootup
nb: Kjør &når systemet starter

en: Run &every day
nb: Kjør hv&er dag

en: Days of Month
nb: Dager i måneden

en: Months
nb: Måneder

en: Days of Week
nb: Dager i uka

en: Minutes
nb: Minutter

en: Preselection:
nb: Forvalg:

en: Clear selection
nb: Tøm utvalg

en: Custom selection
nb: Selvvalgt utvalg

en: Each minute
nb: Hvert minutt

en: Every 2 minutes
nb: Annethvert minutt

en: Every 5 minutes
nb: Hvert 5. minutt

en: Every 10 minutes
nb: Hvert 10. minutt

en: Every 15 minutes
nb: Hvert 15. minutt

en: Every 20 minutes
nb: Hvert 20. minutt

en: Every 30 minutes
nb: Hvert 30. minutt

en: Hours
nb: Timer

en: <i>Please type a valid command line...</i>
nb: <i>Oppgi en gyldig kommandolinje …</i>

en: <i>Please select an executable program...</i>
nb: <i>Velg et kjørbart program …</i>

en: <i>Please browse for a program to execute...</i>
nb: <i>Bla etter et program som skal kjøres …</i>

en: <i>This task is disabled.</i>
nb: <i>Denne oppgaven er deaktivert …</i>

en: <i>This task will be run on system bootup.</i>
nb: <i>Denne oppgaven blir kjørt når systemet starter.</i>

en: <i>Please select from the 'Months' section...</i>
nb: <i>Velg fra «Måneder»-delen …</i>

en: <i>Please select from either the 'Days of Month' or the 'Days of Week' section...</i>
nb: <i>Velg fra enten  «Månedsdag» eller «Ukedag>-delen …</i>

en: <i>Please select from the 'Hours' section...</i>
nb: <i>Velg fra «Timer»-delen …</i>

en: <i>Please select from the 'Minutes' section...</i>
nb: <i>Velg fra «Minutter»-delen …</i>

en: Set All
nb: Sett alle

en: Clear All
nb: Tøm alle

en: <b>Scheduled Tasks</b>
nb: <b>Planlagte oppgaver</b>

[ctx: Do not use any quote characters (') in this string]
en: End of script execution. Type Enter or Ctrl+C to exit.
nb: Slutt på skriptkjøring. Trykk Enter eller Ctrl+C for å avslutte.

en: New Task
nb: Ny oppgave

en: Modify Task
nb: Rediger oppgave

en: User
nb: Bruker

en: Scheduling Details
nb: Planleggingsdetaljer

[ctx: Adds a new task]
en: New &Task...
nb: Ny &oppgave …

en: Create a new task.
nb: Lag ny oppgave.

en: M&odify...
nb: &Endre …

en: Modify the selected task.
nb: Endre merket oppgave.

en: &Delete
nb: &Slett

en: Delete the selected task.
nb: Slett merket oppgave.

en: &Run Now
nb: &Kjør nå

en: Run the selected task now.
nb: Kjør merket oppgave nå.

en: Enabled
nb: Slått på

en: Disabled
nb: Slått av

en: Add or modify a variable
nb: Legg til eller endre en variabel

[ctx: The environmental variable name ie HOME, MAILTO etc]
en: &Variable:
nb: &Variabel:

en: Va&lue:
nb: V&erdi:

en: &Enable this variable
nb: &Slå på denne variablen

en: <i>This variable will be used by scheduled tasks.</i>
nb: <i>Denne variablen vil bli brukt av planlagte oppgaver.</i>

en: <i>This variable is disabled.</i>
nb: <i>Denne variablen er slått av.</i>

en: <i>Please enter the variable name...</i>
nb: <i>Gi inn variabelnavnet …</i>

en: <i>Please enter the variable value ...</i>
nb: <i>Gi inn variabelverdien …</i>

en: <b>Environment Variables</b>
nb: <b>Miljøvariabler</b>

en: Modify Variable
nb: Rediger variabel

en: New Variable
nb: Ny variabel

en: Variable
nb: Variabel

en: Value
nb: Verdi

en: Comment
nb: Kommentar

[ctx: Adds a new variable]
en: New &Variable...
nb: Ny &variabel …

en: Create a new variable.
nb: Lag ny variabel.

en: Modify the selected variable.
nb: Rediger merket variabel.

en: Delete the selected variable.
nb: Slett merket variabel.
