kcron - en to oc translation catalogue (71 entries)

en: 1st
oc: 1èr

en: 2nd
oc: 5

en: 3rd
oc: 3

en: 4th
oc: 4

en: 5th
oc: 5

en: 6th
oc: 6

en: 7th
oc: 7

en: 8th
oc: 8

en: 9th
oc: 9

en: 10th
oc: 10

en: 11th
oc: 11

en: 12th
oc: 12

en: 13th
oc: 13

en: 14th
oc: 14

en: 15th
oc: 15

en: 16th
oc: 16

en: 17th
oc: 17

en: 18th
oc: 18

en: 19th
oc: 19

en: 20th
oc: 20

en: 21st
oc: 21

en: 22nd
oc: 22

en: 23rd
oc: 23

en: 24th
oc: 24

en: 25th
oc: 25

en: 26th
oc: 26

en: 27th
oc: 27

en: 28th
oc: 28

en: 29th
oc: 29

en: 30th
oc: 30

en: 31st
oc: 31

en: Mon
oc: Dil

en: Tue
oc: Mar

en: Wed
oc: Mèc

en: Thu
oc: Dij

en: Fri
oc: Ven

en: Sat
oc: Sab

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Sunday
oc: Dimenge

en: No comment
oc: Pas cap de comentari

en: every month
oc: cada mes

en: January
oc: Genièr

en: February
oc: Febrièr

en: March
oc: Març

en: April
oc: Abril

[ctx: May long]
en: May
oc: Mai

en: June
oc: Junh

[ctx: July long]
en: July
oc: Julhet

en: August
oc: Agost

en: September
oc: Setembre

en: October
oc: Octòbre

en: November
oc: Novembre

en: December
oc: Decembre

en: , and
oc: , e

en:  and
oc:  e

en: Command
oc: Comanda

en: Description
oc: Descripcion

en: Months
oc: Meses

en: Minutes
oc: Minutas

en: Hours
oc: Oras

en: Clear All
oc: Tot voidar

en: User
oc: Utilizaire

en: Status
oc: Estatut

en: &Delete
oc: &Suprimir

en: Value
oc: Valor

en: Comment
oc: Comentari
