kcron - en to pa translation catalogue (120 entries)

en: No password entry found for uid '%1'
pa: uid '%1' ਲਈ ਕੋਈ ਪਾਸਵਰਡ ਐਂਟਰੀ ਨਹੀਂ

en: An error occurred while updating crontab.
pa: ਕਰੋਨਟੈਬ(crontab) ਅੱਪਡੇਟ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ

en: every day
pa: ਹਰ ਰੋਜ਼

en: 1st
pa: 1ਹਿਲਾਂ

en: 2nd
pa: 2ਜਾ

en: 3rd
pa: 3ਜਾ

en: 4th
pa: 4ਵਾਂ

en: 5th
pa: 5ਵਾਂ

en: 6th
pa: 6ਵਾਂ

en: 7th
pa: 7ਵਾਂ

en: 8th
pa: 8ਵਾਂ

en: 9th
pa: 9ਵਾਂ

en: 10th
pa: 10ਵਾਂ

en: 11th
pa: 11ਵਾਂ

en: 12th
pa: 12ਵਾਂ

en: 13th
pa: 13ਵਾਂ

en: 14th
pa: 14ਵਾਂ

en: 15th
pa: 15ਵਾਂ

en: 16th
pa: 16ਵਾਂ

en: 17th
pa: 17ਵਾਂ

en: 18th
pa: 18ਵਾਂ

en: 19th
pa: 19ਵਾਂ

en: 20th
pa: 20ਵਾਂ

en: 21st
pa: 21ਵਾਂ

en: 22nd
pa: 22ਵਾਂ

en: 23rd
pa: 23ਵਾਂ

en: 24th
pa: 24ਵਾਂ

en: 25th
pa: 25ਵਾਂ

en: 26th
pa: 26ਵਾਂ

en: 27th
pa: 27ਵਾਂ

en: 28th
pa: 28ਵਾਂ

en: 29th
pa: 29ਵਾਂ

en: 30th
pa: 30ਵਾਂ

en: 31st
pa: 31ਵਾਂ

en: Mon
pa: ਸੋਮ

en: Tue
pa: ਮੰਗਲ

en: Wed
pa: ਬੁੱਧ

en: Thu
pa: ਵੀਰ

en: Fri
pa: ਸ਼ੁੱਕਰ

en: Sat
pa: ਸ਼ਨਿੱਚਰ

en: Sun
pa: ਐਤ

en: Monday
pa: ਸੋਮਵਾਰ

en: Tuesday
pa: ਮੰਗਲਵਾਰ

en: Wednesday
pa: ਬੁੱਧਵਾਰ

en: Thursday
pa: ਵੀਰਵਾਰ

en: Friday
pa: ਸ਼ੁੱਕਰਵਾਰ

en: Saturday
pa: ਸ਼ਨਿੱਚਰਵਾਰ

en: Sunday
pa: ਐਤਵਾਰ

en: No comment
pa: ਟਿੱਪਣੀ ਨਹੀਂ

en: every month
pa: ਹਰ ਮਹੀਨੇ

en: January
pa: ਜਨਵਰੀ

en: February
pa: ਫਰਵਰੀ

en: March
pa: ਮਾਰਚ

en: April
pa: ਅਪਰੈਲ

[ctx: May long]
en: May
pa: ਮਈ

en: June
pa: ਜੂਨ

[ctx: July long]
en: July
pa: ਜੁਲਾਈ

en: August
pa: ਅਗਸਤ

en: September
pa: ਸਤੰਬਰ

en: October
pa: ਅਕਤੂਬਰ

en: November
pa: ਨਵੰਬਰ

en: December
pa: ਦਸਬੰਰ

en: At system startup
pa: ਸਿਸਟਮ ਸਟਾਰਟਅੱਪ ਸਮੇਂ

[ctx: 'Days of month' of 'Months']
en: %1 of %2
pa: %2 ਵਿੱਚੋਂ %1

en: , and
pa: , ਅਤੇ

en:  and
pa:  ਅਤੇ

en: Every minute | Every %1 minutes
pa[0]: ਹਰ ਮਿੰਟ
pa[1]: ਹਰ %1 ਮਿੰਟ

en: Email output to specified account.
pa: ਆਉਟਪੁੱਟ ਖਾਸ ਖਾਤੇ ਨੂੰ ਭੇਜੋ।

en: Folders to search for program files.
pa: ਪ੍ਰੋਗਰਾਮ ਫਾਇਲਾਂ ਖੋਜਣ ਲਈ ਫੋਲਡਰ ਹਨ।

en: Local Variable
pa: ਲੋਕਲ ਵੇਰੀਬਲ

en: Command
pa: ਕਮਾਂਡ

en: Description
pa: ਵੇਰਵਾ

en: Environment Variables
pa: ਇੰਵਾਇਨਮੇਂਟ ਵੇਰੀਬਲ

en: System Crontab
pa: ਸਿਸਟਮ ਕਰੋਨਟੈਬ

en: All Users Crontabs
pa: ਸਭ ਯੂਜ਼ਰ ਕਰੋਨਟੈਬ

en: Cron Options
pa: ਕਰੋਨ ਚੋਣ

en: Print cron&tab
pa: cron&tab ਪਰਿੰਟ ਕਰੋ

en: Print &all users
pa: ਸਭ ਯੂਜ਼ਰ ਛਾਪੋ(&a)

en: System Cron
pa: ਸਿਸਟਮ ਕਰੋਨ

en: Task Scheduler
pa: ਕੰਮ ਨਿਯਮਤਕਾਰ

en: KDE Task Scheduler
pa: KDE ਕੰਮ ਸਮਾਂ-ਸਾਰਣੀ

en: Welcome to the Task Scheduler
pa: ਕੰਮ ਨਿਯਮਤਕਾਰ ਵਲੋਂ ਜੀ ਆਇਆਂ ਨੂੰ

en: &Command:
pa: ਕਮਾਂਡ(&C):

en: &Run as:
pa: ਇੰਜ ਚਲਾਓ(&R):

en: Co&mment:
pa: ਟਿੱਪਣੀ(&m):

en: Run at system &bootup
pa: ਸਿਸਟਮ ਬੂਟ ਸਮੇਂ ਚਲਾਓ(&b)

en: Days of Month
pa: ਦਿਨ ਦਾ ਮਹੀਨਾ

en: Months
pa: ਮਹੀਨੇ

en: Days of Week
pa: ਹਫ਼ਤੇ ਦਾ ਦਿਨ

en: Minutes
pa: ਮਿੰਟ

en: Each minute
pa: ਹਰ ਮਿੰਟ

en: Every 2 minutes
pa: ਹਰ 2 ਮਿੰਟ

en: Every 5 minutes
pa: ਹਰ 5 ਮਿੰਟ

en: Every 10 minutes
pa: ਹਰ 10 ਮਿੰਟ

en: Every 15 minutes
pa: ਹਰ 15 ਮਿੰਟ

en: Every 20 minutes
pa: ਹਰ 20 ਮਿੰਟ

en: Every 30 minutes
pa: ਹਰ 30 ਮਿੰਟ

en: Hours
pa: ਘੰਟੇ

en: AM:
pa: ਸਵੇਰੇ:

en: PM:
pa: ਸ਼ਾਮ:

en: Set All
pa: ਸਭ ਸੈੱਟ

en: Clear All
pa: ਸਭ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: <b>Scheduled Tasks</b>
pa: <b>ਸ਼ੈਡਿਊਲ ਟਾਸਕ</b>

en: New Task
pa: ਨਵੀਂ ਟਾਸਕ

en: Modify Task
pa: ਕੰਮ ਸੋਧ

en: Status
pa: ਹਾਲਤ

en: Scheduling Details
pa: ਸ਼ੈਡਿਊਲ ਵੇਰਵਾ

[ctx: Adds a new task]
en: New &Task...
pa: ਨਵੀਂ ਟਾਸਕ(&T)...

en: M&odify...
pa: ਸੋਧਿਆ(&o)...

en: &Run Now
pa: ਹੁਣੇ ਚਲਾਓ(&R)

en: Enabled
pa: ਚਾਲੂ ਹੈ

en: Disabled
pa: ਆਯੋਗ

[ctx: The environmental variable name ie HOME, MAILTO etc]
en: &Variable:
pa: ਵੇਰੀਬਲ(&V):

en: Va&lue:
pa: ਮੁੱਲ(&l):

en: <b>Environment Variables</b>
pa: <b>ਇੰਵਾਇਨਮੇਂਟ ਵੇਰੀਬਲ</b>

en: Modify Variable
pa: ਮੁੱਲ ਸੁਧਾਰ

en: New Variable
pa: ਨਵਾਂ ਵੇਰੀਬਲ

en: Value
pa: ਮੁੱਲ

en: Comment
pa: ਟਿੱਪਣੀ

[ctx: Adds a new variable]
en: New &Variable...
pa: ਨਵੇਂ ਵੇਰੀਬਲ(&V)...
