kcron - en to ro translation catalogue (172 entries)

en: No password entry found for uid '%1'
ro: Nu am găsit o parolă pentru UID-ul „%1”

[ctx: Generation Message + current date]
en: File generated by KCron the %1.
ro: Fișier generat de KCron la %1.

en: <em>No output.</em>
ro: <em>Nicio ieșire.</em>

en: <em>No error.</em>
ro: <em>Nicio eroare.</em>

en: <p><strong>Command:</strong> %1</p><strong>Command could not be started</strong>
ro: <p><strong>Comandă:</strong> %1</p><strong>Comanda nu a putut fi pornită</strong>

en: <p><strong>Command:</strong> %1</p><strong>Standard Output :</strong><pre>%2</pre><strong>Error Output :</strong><pre>%3</pre>
ro: <p><strong>Comandă:</strong> %1</p><strong>Ieșire standard:</strong><pre>%2</pre><strong>Ieșire eroare:</strong><pre>%3</pre>

en: An error occurred while updating crontab.
ro: A intervenit o eroare la actualizarea fișierului crontab.

en: Unable to open crontab file for writing
ro: Imposibil de deschis fișierul crontab pentru scriere

en: The file %1 could not be opened.
ro: Fișierul %1 nu a putut fi deschis.

en: KAuth::ExecuteJob Error
ro: Eroare KAuth::ExecuteJob

en: every day
ro: în fiecare zi

en: 1st
ro: 1-a

en: 2nd
ro: a 2-a

en: 3rd
ro: a 3-a

en: 4th
ro: a 4-a

en: 5th
ro: a 5-a

en: 6th
ro: a 6-a

en: 7th
ro: a 7-a

en: 8th
ro: a 8-a

en: 9th
ro: a 9-a

en: 10th
ro: a 10-a

en: 11th
ro: a 11-a

en: 12th
ro: a 12-a

en: 13th
ro: a 13-a

en: 14th
ro: a 14-a

en: 15th
ro: a 15-a

en: 16th
ro: a 16-a

en: 17th
ro: a 17-a

en: 18th
ro: a 18-a

en: 19th
ro: a 19-a

en: 20th
ro: a 20-a

en: 21st
ro: a 21-a

en: 22nd
ro: a 22-a

en: 23rd
ro: a 23-a

en: 24th
ro: a 24-a

en: 25th
ro: a 25-a

en: 26th
ro: a 27-a

en: 27th
ro: a 27-a

en: 28th
ro: a 28-a

en: 29th
ro: a 29-a

en: 30th
ro: a 30-a

en: 31st
ro: a 31-a

en: Mon
ro: Lun

en: Tue
ro: Mar

en: Wed
ro: Mie

en: Thu
ro: Joi

en: Fri
ro: Vin

en: Sat
ro: Sâm

en: Sun
ro: Dum

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Sunday
ro: Duminică

en: No comment
ro: Niciun comentariu

en: You have been blocked from using KCron	                      by either the /etc/cron.allow file or the /etc/cron.deny file.	                      
    
    Check the crontab man page for further details.
ro: Ați fost restricționat de la folosirea KCron	 fie din cauza fișierului /etc/cron.allow fie din cauza fișierului /etc/cron.deny.	 
    
    Verificați pagina de manual a aplicației crontab pentru detalii suplimentare.

en: every month
ro: în fiecare lună

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

[ctx: May long]
en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

[ctx: July long]
en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: At system startup
ro: La pornirea sistemului

[ctx: Every 'days of week']
en: every %1
ro: în fiecare %1

[ctx: 'Days of month' of 'Months']
en: %1 of %2
ro: %1 a lunii %2

[ctx: 1:Day of month, 2:Day of week]
en: %1 as well as %2
ro: %1 precum și %2

en: , and
ro: , și

en:  and
ro:  și

[ctx: Hour::Minute list]
en: At %1
ro: La %1

en: Every minute | Every %1 minutes
ro[0]: La fiecare minut
ro[1]: La fiecare %1 minute
ro[2]: La fiecare %1 de minute

en: Override default home folder.
ro: Stabilește alt dosar personal.

en: Email output to specified account.
ro: Trimite rezultatele prin poșta electronică la contul specificat.

en: Override default shell.
ro: Stabilește alt interpretor de comenzi.

en: Folders to search for program files.
ro: Dosare de căutat pentru fișierele program.

en: Dynamic libraries location.
ro: Locația bilbiotecilor dinamice.

en: Local Variable
ro: Variabilă locală

en: Scheduled Tasks
ro: Sarcini planificate

en: Scheduling
ro: Planificare

en: Command
ro: Comandă

en: Description
ro: Descriere

en: Environment Variables
ro: Variabile de mediu

en: System Crontab
ro: Crontab de sistem

en: All Users Crontabs
ro: Toate crontab-urile utilizatorilor

[ctx: Crontab of user login]
en: Crontab of user %1
ro: Crontab-ul utilizatorului %1

en: Cron Options
ro: Opțiuni cron

en: Print cron&tab
ro: Tipărește cron&tab-ul

en: Print &all users
ro: Tipărește toți &utilizatorii

en: Show the following Cron:
ro: Arată următorul Cron:

en: Personal Cron
ro: Cron personal

en: System Cron
ro: Cron de sistem

en: Task Scheduler
ro: Planificator de procese

en: KDE Task Scheduler
ro: Planificator de procese KDE

en: The following error occurred while initializing KCron:
    
    %1
    
    KCron will now exit.
ro: La inițializarea KCron a apărut următoarea eroare:
    
    %1
    
    KCron se va termina acum.

en: You can use this application to schedule programs to run in the background.
    To schedule a new task now, click on the Tasks folder and select Edit/New from the menu.
ro: Puteți utiliza această aplicație pentru a planifica programe care să ruleze în fundal. Pentru a planifica un proces chiar acum, apăsați pe dosarul „Sarcini” și alegeți „Editare->Nou” din meniu.

en: Welcome to the Task Scheduler
ro: Bun venit în planificatorul de procese

en: Add or modify a scheduled task
ro: Adaugă sau modifică o sarcină planificată

en: <i>This task will be executed at the specified intervals.</i>
ro: <i>Această sarcină va fi executată la intervelele specificate.</i>

en: &Command:
ro: &Comandă:

en: &Run as:
ro: &Execută ca:

en: Co&mment:
ro: Co&mentariu:

en: &Enable this task
ro: Activ&ează această sarcină

en: Run at system &bootup
ro: Rulează la &demararea sistemului

en: Run &every day
ro: Rulează în fi&ecare zi

en: Days of Month
ro: Zilele lunii

en: Months
ro: Luni

en: Days of Week
ro: Zilele săptămânii

en: Minutes
ro: Minute

en: Preselection:
ro: Preselecție:

en: Clear selection
ro: Curăță selecția

en: Custom selection
ro: Selecție personalizată

en: Each minute
ro: La fiecare minut

en: Every 2 minutes
ro: La fiecare 2 minute

en: Every 5 minutes
ro: La fiecare 5 minute

en: Every 10 minutes
ro: La fiecare 10 minute

en: Every 15 minutes
ro: La fiecare 15 minute

en: Every 20 minutes
ro: La fiecare 20 de minute

en: Every 30 minutes
ro: La fiecare 30 de minute

en: Hours
ro: Ore

en: <i>Please type a valid command line...</i>
ro: <i>Introduceți o linie de comandă validă...</i>

en: <i>Please select an executable program...</i>
ro: <i>Alegeți un program executabil...</i>

en: <i>Please browse for a program to execute...</i>
ro: <i>Răsfoiți după un program de executat...</i>

en: <i>This task is disabled.</i>
ro: <i>Această sarcină este dezactivată.</i>

en: <i>This task will be run on system bootup.</i>
ro: <i>Această sarcină va rula la demararea sistemului.</i>

en: <i>Please select from the 'Months' section...</i>
ro: <i>Alegeți din secțiunea „Luni”...</i>

en: <i>Please select from either the 'Days of Month' or the 'Days of Week' section...</i>
ro: <i>Alegeți din secțiunea „Zilele lunii” sau „Zilele săptămânii”...</i>

en: <i>Please select from the 'Hours' section...</i>
ro: <i>Alegeți din secțiunea „Ore”...</i>

en: <i>Please select from the 'Minutes' section...</i>
ro: <i>Alegeți din secțiunea „Minute”...</i>

en: Set All
ro: Stabilește tot

en: Clear All
ro: Curăță tot

en: <b>Scheduled Tasks</b>
ro: <b>Sarcini planificate</b>

[ctx: Do not use any quote characters (') in this string]
en: End of script execution. Type Enter or Ctrl+C to exit.
ro: Sfârșitul execuției scriptului. Tastați Enter sau Ctrl+C pentru a ieși.

en: New Task
ro: Sarcină nouă

en: Modify Task
ro: Modifică sarcina

en: User
ro: Utilizator

en: Status
ro: Stare

en: Scheduling Details
ro: Detaliile planificării

[ctx: Adds a new task]
en: New &Task...
ro: Sarcină &nouă...

en: Create a new task.
ro: Creează o sarcină nouă.

en: M&odify...
ro: &Modificare...

en: Modify the selected task.
ro: Modifică sarcina aleasă.

en: &Delete
ro: Ș&terge

en: Delete the selected task.
ro: Șterge sarcina aleasă.

en: &Run Now
ro: E&xecută acum

en: Run the selected task now.
ro: Execută acum sarcina aleasă.

en: Enabled
ro: Activat

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Add or modify a variable
ro: Adaugă sau modifică o variabilă

[ctx: The environmental variable name ie HOME, MAILTO etc]
en: &Variable:
ro: &Variabilă:

en: Va&lue:
ro: Va&loare:

en: &Enable this variable
ro: Activ&ează această variabilă

en: <i>This variable will be used by scheduled tasks.</i>
ro: <i>Această variabilă va fi utilizată de sarcinile planificate.</i>

en: <i>This variable is disabled.</i>
ro: <i>Această variabilă este dezactivată.</i>

en: <i>Please enter the variable name...</i>
ro: <i>Introduceți denumirea variabilei...</i>

en: <i>Please enter the variable value ...</i>
ro: <i>Introduceți valoarea variabilei...</i>

en: <b>Environment Variables</b>
ro: <b>Variabile de mediu</b>

en: Modify Variable
ro: Modifică variabila

en: New Variable
ro: Variabilă nouă

en: Variable
ro: Variabilă

en: Value
ro: Valoare

en: Comment
ro: Comentariu

[ctx: Adds a new variable]
en: New &Variable...
ro: &Variabilă nouă...

en: Create a new variable.
ro: Creează o nouă varibilă.

en: Modify the selected variable.
ro: Modifică variabila aleasă.

en: Delete the selected variable.
ro: Șterge variabila aleasă.
