kde5 - en to bs translation catalogue (6 entries)

[ctx: main|]
en: Quit a D-Bus enabled application easily
bs: Jednostavo napustite program opremljen D‑Busom

[ctx: main|]
en: Full service name, overrides application name provided
bs: Puno ime servisa, potiskuje dato ime programa

[ctx: main|]
en: Path in the D-Bus interface to use
bs: Putanja u D‑Bus interfejsu

[ctx: main|]
en: The name of the application to quit
bs: Ime programa koji se napušta

[ctx: main|]
en: Application %1 could not be found using service %2 and path %3.
bs: Program %1 nije se mogao naći upotrebom servisa %2 i putanje %3.

[ctx: main|]
en: Quitting application %1 failed. Error reported was:
    
         %2 : %3
bs: Neuspjelo napuštanje programa %1. Prijavljena greška:
    
         %2 : %3
