kcmshell - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: System Settings Module
ar: وحدة إعدادات النظام

en: A tool to start single system settings modules
ar: أداة لبدء وحدات إعدادات النظام بشكل منفصل

en: (c) 1999-2016, The KDE Developers
ar: © 1999-2016 لمطوري كِيدِي

en: Maintainer
ar: المشرف على المشروع

en: List all possible modules
ar: أعرض كل الوحدات النمطية الممكنة

en: Configuration module to open
ar: تشكيل الوحدة النمطية للفتح

en: Specify a particular language
ar: حدّد لغة معينة

en: Do not display main window
ar: لا تعرض النافذة الرئيسية

en: Arguments for the module
ar: معامِلات الوحدات

en: Use a specific icon for the window
ar: استعمل أيقونة محددة للنافذة

en: Use a specific caption for the window
ar: استعمل وصف محدد للنافذة

en: --lang is deprecated. Please set the LANGUAGE environment variable instead
ar: المعامل --lang مهجور. الرجاء استخدم متغير البيئة LANGUAGE عوضا عن ذلك.

en: The following modules are available:
ar: الوحدات النمطية التالية هي متوفرة:

en: No description available
ar: لا يوجد وصف متوفِر

en: Could not find module '%1'. See kcmshell5 --list for the full list of modules.
ar: تعذَّرَ العثور على الوحدة '%1'. للحصول على القائمة الكاملة للوحدات، ألق نظرة على مخرجات kcmshell5 --list.
