kde-cli-tools - en to ar translation catalogue (7 entries)

en: Inhibit various desktop functions whilst a command runs
ar: امنع وظائف سطح المكتب المختلفة أثناء تشغيل أمر ما

en: Inhibit power management
ar: امنع إدارة الطاقة

en: Inhibit screensaver
ar: امنع شاشة التوقف

en: Inhibit colour correction (night mode)
ar: امنع تصحيح الألوان (الوضع الليلي)

en: Inhibit notifications (Do not disturb)
ar: امنع الإشعارات (عدم الإزعاج)

en: Command with arguments to run
ar: أمر مع معاملاته لتشغيله

[ctx: Script as in shell script]
en: Running Script
ar: تشغيل البرنامج النصي
