kstart - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: KStart
ar: برنامج KStart

en: Utility to launch applications
ar: أداة لتشغيل التطبيقات

en: Command to execute
ar: الأمر لتنفيذه

en: Alternative to <command>: desktop file name to start, e.g. org.kde.kate
ar: بديل لـ <command>:  اسم ملف سطح مكتب لتشغيله، على سبيل المثال org.kde.kate

en: Optional URL to pass to the application when using --application
ar: وصلة اختيارية لتمريرها إلى التطبيق عند استخدام --application

en: No command specified
ar: لم يحدّد أمر
