filetypes - en to be translation catalogue (48 entries)

en: Show file in embedded viewer
be: Паказаць файл ва ўбудаваным праглядальніку

en: Show file in separate viewer
be: Паказаць файл у асобным праглядальніку

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
be: Гэтая кнопка паказвае значку, звязаную з выбраным тыпам файлаў. націсніце на яе, каб змяніць значку.

en: Filename Patterns
be: Шаблоны назваў файлаў

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
be: Гэтыя палі змяшчаюць шаблоны назваў асацыяваных файлаў гэтага тыпу. Напрыклад, шаблон *.txt звязаны з тыпам файлаў'text/plain'; усе файлы, назвы якіх заканчваюцца на '.txt', распазнаюцца як звычайныя тэкставыя файлы.

en: Add...
be: Дадаць...

en: Add a new pattern for the selected file type.
be: Дадаць новы шаблон для выбранага тыпу файлаў.

en: Remove
be: Выдаліць

en: Remove the selected filename pattern.
be: Выдаліць выбраны шаблон назваў файлаў.

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
be: Вы можаце вызначыць кароткае апісанне для файлаў гэтага тыпу (напр. 'Старонка HTML'). Гэтае апісанне будзе выкарыстоўвацца іншымі праграмамі тыпу Konqueror, каб паказваць змест тэчак.

en: &General
be: &Агульныя

en: &Embedding
be: &Убудоўванне

en: Add New Extension
be: Дадаць новае пашырэнне

en: Extension:
be: Пашырэнне:

en: Use settings for '%1' group
be: Выкарыстоўваць наладкі для групы '%1'

en: Known Types
be: Вядомыя тыпы

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
be: Тут вы можаце бачыць іерархічны спіс тыпаў файлаў, вядомых у вашай сістэме. Націсніце на знак '+', каб разгарнуць катэгорыю, ці на знак '-', каб згарнуць яе. Выберыце тып файлаў (напр. text/html для файлаў HTML), каб праглядзець інфармацыю ці змяніць тып файлаў.

en: Click here to add a new file type.
be: Націсніце тут, каб дадаць новы тып файлаў.

en: &Remove
be: &Выдаліць

en: Select a file type by name or by extension
be: Выберыце тып файлаў па назве ці па пашырэнні

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
be: Рэдактар тыпаў файлаў для KDE - спрошчаная версія для змянення асобнага тыпу файлаў

en: (c) 2000, KDE developers
be: (c) 2000, Распрацоўшчыкі KDE

en: Preston Brown
be: Прэстан Браўн

en: David Faure
be: Дэвід Фор

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
be: Робіць дыялог мадальным для акна, вызначанага ў winid

en: File type to edit (e.g. text/html)
be: Змяніць тып файлаў (напр: text/html)

en: %1 File
be: %1 Файл

en: Edit File Type %1
be: Змяніць тып файлаў %1

en: Create New File Type %1
be: Стварыць новы тып файлаў %1

en: Application Preference Order
be: Парадак выкарыстання праграмаў

en: Services Preference Order
be: Парадак выкарыстання сервісаў

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
be: Гэта спіс праграмаў, асацыяваных з файламі выбранага тыпу. Гэты спіс паказваецца ў кантэкстным меню Konqueror, калі вы выбіраеце пункт меню "Адкрыць у...". Калі з тыпам файлаў асацыявана некалькі праграмаў, спіс парадкуецца па прыярытэтах: вышэйшы элемент мае большы прыярытэт.

en: Move &Up
be: Пасунуць &угору

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
be: Павялічвае прыярытэт выбранай праграмы,
    пасоўваючы яе ўгору. Заўвага:  гэта ўплывае
    толькі на выбраную праграму, калі тып файлаў
    асацыяваны з некалькімі праграмамі.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
be: Павялічвае прыярытэт выбранага сервісу,
    пасоўваючы яго ў спісе ўгору.

en: Move &Down
be: Пасунуць &долу

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
be: Паніжае прыярытэт выбранай праграмы,
    пасоўваючы яе ў спісе долу. Заўвага: гэта 
    ўплывае толькі на выбраную праграму, калі
    некалькі праграмаў асацыяваныя з гэтым тыпам.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
be: Паніжае прыярытэт выбранага сервісу,
    пасоўваючы яго долу.

en: Add a new application for this file type.
be: Дадаць новую праграму для гэтага тыпу файлаў.

en: Edit...
be: Змяніць...

en: Edit command line of the selected application.
be: Змяніць каманду для выбранай праграмы.

en: Remove the selected application from the list.
be: Выдаліць выбраную праграму са спіса.

en: Add Service
be: Дадаць сервіс

en: Select service:
be: Выберыце сервіс:

en: Create New File Type
be: Стварыць новы тып файлаў

en: Group:
be: Група:

en: Select the category under which the new file type should be added.
be: Выберыце катэгорыю, у якой трэба стварыць новы тып файлаў.

en: Type name:
be: Назва тыпу:
